ROZHOVORY

K.VEČEŘA: TITUL? TO JSOU JEN TEORIE

26. července 2008 v 12:18
Deník Sport přinesl poměrně rozsáhlý rozhovor s trenérem Baníku Karlem Večeřou. Kouč, který v Baníku začne už svou třetí sezonu, hovoří o volbě reprezentačního trenéra a jeho asistentů, o šancích Baníku v nové sezoně nebo třeba o "přetlaku" kvalitních ofenzivních hráčů v týmu.
Celý rozhovor si můžete přečíst ZDE!

NADŠENÝ SVĚRKOŠ: RADOST MAJÍ URČITĚ I SPOLUHRÁČI

14. května 2008 v 17:12 | Morty
Po sezoně chtěl na pár dní odjet do Rakouska, aby si odpočinul. Ale nakonec u jižních sousedů stráví několik týdnů. A odpočívat nebude. Fotbalista Václav Svěrkoš tam místo na dovolenou zamíří s národním mužstvem. (www.idnes.cz)
"Tuhle dovolenou rušit, to bylo příjemné," řekl s úsměvem.
Čtyřiadvacetiletý ostravský útočník je ve výběru reprezentace pro závěrečnou přípravu na EURO. V úterý odletí s týmem na soustředění do Korutan.
A je téměř jisté, že nebude chybět ani v závěrečné nominaci na červnové mistrovství Evropy. A přechodným domovem Čechů je tyrolský Seefeld.

PETERA: POHÁR UEFA BANÍK HRÁT MUSÍ!

4. května 2008 v 11:41 | Morty
Pod jeho taktovkou fotbalový klub Baníku Ostrava vzkvétá, a to nejen na sportovním poli. Jeden z klíčových mužů vedení slezsko-ostravského klubu Tomáš Petera je pyšný na sportovní úspěchy, ale i na to, jak se mu podařilo z Baníku vybudovat moderní a fungující společnost. (zdroj: Moravskoslezský Deník)
V létě se výraznou měrou podílel na příchodech dvou hvězd, Václava Svěrkoše i Reného Bolfa, a oprávněně očekával od týmu, že bude útočit na pohárové příčky.

RAJTORAL: PŘÍŠTĚ TO SNAD BUDE LEPŠÍ

22. dubna 2008 v 20:31 | Morty
Zažehnal problémy s třísly a po třech týdnech se vrátil do sestavy fotbalistů Baníku Ostrava. Jenže se svým výkonem záložník František Rajtoral spokojený vůbec nebyl. "Hrál jsem špatně," prohlásil po sobotní výhře 2:0 nad Českými Budějovicemi. (zdroj: www.idnes.cz)
Jenže nějakou dobu jste kvůli zdravotním problémům chyběl i v přípravě. Nepoznamenalo vás to?
Předtím jsem byl nemocný, teď jsem měl potíže s třísly, ale na to se nemohu vymlouvat. Dneska jsem prostě hrál špatně.

RÁNA MI SEDLA, POCHVALOVAL SI ZEHER

21. dubna 2008 v 9:53 | Morty
Ostravský fotbalista Róbert Zeher pojistil sobotní vítězství nad Českými Budějovicemi, dal gól na 2:0. "Potvrdil, že je útočníkem, který umí dávat branky. Mělo by to být povzbuzení pro mužstvo i pro něho samotného," chválil kouč Karel Večeřa. (zdroj: fotbal.idnes.cz)
Naposledy se Róbert Zeher trefill do branky soupeře loni 1. září, kdy vstřelil Plzni dva góly. Od té doby čekal dlouhých dvacet kol, než mohl zopakovat salto, jímž oslavuje vstřelení branky. "Je to určitě příjemné. Šel jsem s tím na hřiště. A podařilo se," usmál se Róbert Zeher.

DVOJROZHOVOR S VENCOU SVĚRKOŠEM A LUKÁŠEM MAGEROU

11. dubna 2008 v 23:06
Deník Sport přinesl rozhovor s útočnými esy ostravského Baníku. Přečíst si jej můžete ZDE!!!
Naskenování neproběhlo z mé strany úplně ideálně, ale snad mi to prominete...

NEUWIRTH: TAK RYCHLÝ NÁVRAT DO ZÁKLADU JSEM NEČEKAL

30. března 2008 v 8:52 | Morty
Po 18 měsících, po dlouhém léčení zraněného kolena, se nyní na jaře vrátil do sestavy fotbalistů Baníku Ostrava. V ní v dosavadních šesti zápasech nechyběl ani minutu. Stoper Aleš Neuwirth je zpátky na hřišti. A v plné síle. "Že se dostanu tak rychle do základu, to jsem nečekal," přiznal. (zdroj: www.fotbal.idnes.cz)
Hned však dodal: "Ale věřil jsem tomu. Postupem času koleno sílilo. Měl jsem z toho hodně dobrý pocit."

LIČKA: BRÜCKNER NA NÁS ZAPOMÍNÁ

15. března 2008 v 8:52 | Morty
Generální manažer Baníku Verner Lička poskytl deníku Sport rozhovor na téma "Baník a reprezentace". Lička si stěžuje, že hráči Ostravy jsou v reprezentaci opomíjeni. Šanci prosadit se v reprezentaci mají hráči hlavně po přestupu např. do Sparty, což Lička dokumentuje příkladem Zdeny Pospěcha.
Celý zajímavý rozhovor si můžete přečíst zde

MAGERA: DOŠEK JE VE VZDUCHU LEPŠÍ

15. března 2008 v 8:45 | Morty
Lukáš Magera se stal podruhé za sebou Mužem kola Gambrinus ligy v deníku Sport. V jeho sobotním vydání si můžete mj. přečíst rozhovor právě s útočníkem Baníku. Magera mluví o nezvyklém zájmu médií na svou osobu, lichotí mu, že jej Tomáš Petera označil za o třídu lepšího útočníka než jakým je Libor Došek a mnohé další.
Rozhovor si můžete přečíst zde

ROZHOVOR IDNES S KARLEM VEČEŘOU- SLAVIA UKÁŽE, KAM BANÍK PATŘÍ

8. března 2008 v 10:12 | Johnny
Zajímavý rozhovor s trenérem Baníku, který Slavii nikdy neporazil, ale jak sám říká, neřeší to. V rozhovoru také napověděl sestavu a klasicky se pro novináře zmínil o těžkém terénu na nevyhřívaných Bazalech(v Liberci i Plzni hrál tým na vyhříváné hrací ploše), který může hře jeho týmu pouze uškodit, ale zároveň dodal, že když jeho tým umí hrát na dobrém terénu, tak se musí naučit hrát i na špatném. Celý rozhovor najdete- ZDE!!!

SVĚRKOŠ: BRZDĚME EUFORII

8. března 2008 v 9:55 | Morty
Včera přinesl deník Sport rozhovor s Lukášem Magerou, dnes pokračuje velkou zpovědí druhého útočného esa, letního navrátilce Václava Svěrkoše. Svěrky vypráví o svém novém rodinném životě, jak ho změnilo narození dcerky, mluví o návratu z Německa nebo se např. zmiňuje o šancích Baníku v boji o mistrovský titul.
Celý rozsáhlý rozhovor si můžete (stejně jako včera s Magerou) přečíst i na našich stránkách, konkrétně 1.stranu ZDE a 2. stranu ZDE.

MAGERA: 6 VSTŘELENÝCH GÓLŮ JE MÁLO

7. března 2008 v 9:55 | Morty
V pátečním vydání deníku Sport si můžete přečíst rozhovor s útočníkem Baníku Lukášem Magerou. Dozvíte se, co si Magič myslí o nadcházejícícím utkání se Slavií, vzpomíná na poslední domácí vítězný zápas proti červenobílým a co se u něj od té doby změnilo. Stěžuje si na malý počet gólů, které zatím letos v lize dokázal vstřelit a prozrazuje, s kolika brankami bude na konci spokojený. A vězte, není to úplně málo :-). Jenom doplním, že před tímto ročníkem se zmínil o 10 brankách...

Rozhovor najdete také ZDE

SVĚRKOŠ: STŘELEC POTŘEBUJE MÍT POHODU A KLID

4. března 2008 v 10:19 | Morty
Už mohl mít v této sezoně na kontě osm gólů. Má jich však sedm. Třetí gól, který fotbalisté ostravského Baníku v neděli vstřelili Plzni, rozhodčí útočníkovi Václavu Svěrkošovi nepřipsali. Oficiálně je vlastní, Malchárkův. "To mě mrzí, ale nedá se nic dělat. Střílel jsem a protihráč míč tečoval," řekl Václav Svěrkoš. (fotbal.idnes.cz)
Není hokej spravedlivější? Tam vlastní góly nejsou. Střelcem je hráč, který se poslední dotkne puku, byť si ho soupeř srazí do své branky.
V tom to je v hokeji lepší. Ale je těžké říct, jak by moje střela dopadla, kdyby Malchárek balon netečoval. Míč mohl někdo doklepnout do branky, ale také mohl jít za tyč, vedle.

NA BOLAVÁ TŘÍSLA BYSTROŇ NEMYSLÍ

1. března 2008 v 12:33 | Morty
V minulém kole doma se Zlínem (2:1) byl David Bystroň nejlepším hráčem ostravského Baníku. Přitom do poslední chvíle nevěděl, jestli kvůli problémům s třísly bude hrát. Zdravotní potíže u něj přetrvávají. Ale i tentokrát věří, že zítra proti Plzni nastoupí. "Cítím se dobře, i když nějaké úlevy v tréninku mám," řekl stoper David Bystroň. (fotbal.idnes.cz)

Jak zvládáte přípravu, když vaše problémy s třísly přetrvávají?
Hlavně jezdím na rotopedu, posiluju, tomě nic nebolí. Trenér mě trochu brzdí, ale snažím se trénovat i s balonem. Problémy mám hlavně při pohybu do stran.

MATUŠOVIČ NA CHATU: DO BANÍKU SE CHCI VRÁTIT

1. března 2008 v 12:21 | Morty
Na oficiálním sparťanském webu měli fanoušci v uplynulém týdnu možnost položit otázku Miroslavu Matušovičovi. Přinášíme vám výběr zajímavých otázek a odpovědí, které se občas více či méně týkaly Baníku. Názor ať si každý udělá sám...
Ahoj.Vrátil by ses ještě někdy do Baníku?
Miroslav Matušovič:
Já jsem vždycky tvrdil, že se tam chci jednou vrátit a pořád si za tím stojím.

ŽŮRKA ČEKÁ PRESTIŽNÍ BITVA NA BAZALECH

21. února 2008 v 14:02 | Morty
Velmi prestižní zápas čeká v sobotu na ostravských Bazalech zlínského fotbalového útočníka Libora Žůrka. I po přestupu do týmu Tescomy pro něj zůstává Baník srdeční záležitostí a na Bazalech se představí vůbec poprvé od svého příchodu do Zlína. "Tento zápas je pro ještě prestižnější než předchozí duel se Spartou," potvrzuje rodák z Kojetína. (fctescomazlin.cz)
Opravdu je pro vás tento duel natolik prestižní?
To si pište. Moc se na něj těším. Hraji proti klukům, které znám a na stadionu, kde jsem vyrůstal. Sám nevím, co od toho můžu očekávat. Zatím jsem v klidu, ale v pátek se možná dostaví mírná nervozita. Sám jsem zvědavý, jak se budu na Bazalech cítit v roli soupeře.

OTEPKA: UMĚLÁ TRÁVA? JE LEPŠÍ NEŽ ŠKVÁRA

21. ledna 2008 v 10:55 | Morty
Záložník Rudolf Otepka odehrál v sobotním dešti první poločas zápasu s Třincem. Pak rychle spolu s dalšími střídajícími hráči nasedl do auta a z Městského stadionu v Ostravě-Vítkovicích jel do tepla šatny na Bazalech. "Zatím to je dobré, byli jsme i pochváleni," shrnul Otepka dosavadní průběh přípravy. "Přistoupili jsme k tomu, jak se má," tvrdí. (fotbal.idnes.cz)
Takže vše vychází?
Ano a doufám, že z této přípravy budeme dlouho žít a že budeme natolik silní, abychom se probojovali do některého z evropských pohárů.

PETR TOMAŠÁK: MUSÍTE ASPOŇ VĚŘIT

19. ledna 2008 v 9:09 | Morty
Už rok a čtyři měsíce si ostravský záložník Petr Tomašák nezahrál ligový zápas. Místo aby pokračoval v kariéře, kterou v osmnácti letech skvěle začal, trápilo ho pravé koleno. Teď věří, že vše špatné je za ním a že se na jaře znovu vrátí na trávník. (Deník Sport)
Když jste na podzim roku 2006 odcházel během domácího zápasu s Plzní ze hřiště, asi jste netušil, že se na něj rok a půl nevrátíte, že?
,,To jsem netušil. Byl to zápas, ve kterém jsem dal gol, ale pak mě začalo bolet koleno, proto jsem musel střídat. Že to bude na tak dlouho, to jsem nevěděl."
Co přesně vašemu koleni bylo, že léčba tvrvala tak dlouho?
,,Šel jsem na rezonanci k doktoru Váchalovi a tam se zjistilo, že mám uvolněný vaz."

MAREK: NA JAŘE MÁME VELKOU ŠANCI

18. prosince 2007 v 16:34 | Morty
To, že fotbalisté Baníku Ostrava po podzimní části první ligy ztrácejí na druhou Spartu tři body, je podle jejich kapitána Tomáše Marka dobrá výchozí pozice pro jaro. "Na jaře máme velkou šanci zaútočit výš," prohlásil Tomáš Marek. Jako všichni lituje propadáků v Českých Budějovicích a v Kladně (dvakrát 0:3).
Jenže mrzí ho i jiné zápasy. "Hlavně remízy 2:2 ve Zlíně a 3:3 doma s Mladou Boleslaví," připomněl. "Kdybychom ty dva zápasy dotáhli k výhře, byli bychom na podzim ještě úspěšnější." (fotbal.idnes.cz)
Proč tedy podzim nevyšel ještě lépe?
Měli jsme hodně zraněných. Pořád jsme hráli v jiné sestavě. O to více jsme se ale semkli a i další hráči potvrdili svoje kvality.

METELKA: UKÁZALI JSME, ŽE FOTBAL UMÍME

7. prosince 2007 v 13:19 | Morty
Plno emocí. Osočování ostravských příznivců z rasismu. Ukřivděnost. To vše čišelo z hráčů i funkcionářů Mostu po prohře 2:5 s fotbalisty Baníku v Ostravě ve 2. kole první ligy. A teď, v neděli od 17 hodin, se oba týmy utkají znovu v 16. kole. "Nemá cenu řešit to, co bylo, Po zápase byli Mostečtí v emocích," podotkl ostravský brankář Petr Vašek. A podobně hovořil také záložník František Metelka. "Vyhrocené to bylo pořádně, ale snad už na to všichni zapomněli," doufá Metelka. (www.fotbal.idnes.cz)

Františku, jak důležité bude pro Baník nedělní utkání?
Bude hodně důležité, abychom se zase těm nejlepším bodově přiblížili. Pořád myslíme na umístění mezi nejlepšími třemi celky.
 
 

Reklama