NEWS!!!

CHCE SLAVIA ZÍSKAT SVĚRKOŠE?

4. června 2008 v 6:53 | Morty
Deník Sport přinesl ve svém středečním vydání zajímavou informací. Fotbalovým zákulisím se prý začíná šířit šílená zvěst - Slavia se prý zajímá o útočníka Baníku Václava Svěrkoše!
,,O Svěrkošovi nejednáme a vůbec o něm neuvažujeme," řekl Sportu Tomáš Rosen, předseda představenstva Slavie. Ostravský Vojtěch Flégl k tomu dodal: ,,Ze Slavie s námi nikdo nejednal ani nás neoslovil."
Podle informací Sportu má Svěrky ve smlouvě výstupní klauzuli ve výši 4 milionů €, což je suma, kterou ještě žádný český klub nezaplatil. Zároveň je to prý částka pohybující se na úrovni ročního rozpočtu Slavie. Přesto se slávisté, povzbuzeni finančně úspěšnou sezonou, prý jednání nebrání...

PETERA: CHCEME VĚTŠÍ VLIV

30. května 2008 v 14:00 | Morty
V pátečním vydání deníku Sport si můžete přečíst velký rozhovor s šéfem Baníku Ostrava Tomášem Peterou. Mluví o nulovém zastoupení Baníku ve svazových orgánech, stadionu, fanoušcích nebo třeba také o Svěrkošovi.
Celý rozhovor si můžete přečíst ZDE!

FOTBALOVÝ ZÁPISNÍK IV.

28. května 2008 v 15:43 | Morty
Po delší odmlce si můžete přečíst již čtvrtý díl Fotbalového zápisníku.
Zase jednou pořádný trapas... Vedení ČMFS opět prokázalo své kvality. V přátelském zápase proti Litvě totiž tuto zemi zaměnili pořadatelé za Lotyšsko. "Bylo to selhání lidského faktoru, strašně nás to mrzí," řekl zdrcený svazový mluvčí Václav Tichý, jehož oddělení mělo na starosti program k utkání. Před zápasem šel do oběhu oficiální program utkání, ve kterém byla velká fotka lotyšského výběru. Mohli jste se také dozvědět spoustu zajímavých novinek, např. že hlavním městem Litvy je Riga...

SEZONA BANÍČKU ŘEČÍ ČÍSEL

27. května 2008 v 16:32 | Morty
  • celkem za Baník v sezoně 2007/08 nastoupilo 25 hráčů
  • všechny minuty odehrál Petr Vašek, naopak jen na jedinou minutku se na hřiště dostal Petr Tomašák
  • hráči Baníku vyslali na soupeře 162 střel
  • slezský klub zahrával 178 rohů, bránil jich 152
  • 18 hráčů dostalo celkem 64 žlutých karet
  • 2 hráči (Svěrkoš a Lukeš) obdrželi červenou kartu
  • Baník zahrával 3krát pokutový kop, pokaždé ho proměnil
  • šestkrát skončil zápas vítězstvím Baníku 2:0, čtyřikrát nepadla v utkání ani jedna branka
  • nejdelší série bez vstřeleného gólu trvala 258 minut (5.-8.kolo)

HVĚZDY A PORAŽENÍ SEZONY 2007/08

26. května 2008 v 9:46 | Morty
Kteří hráči Baníku Ostrava v uplynulé zazářili a kteří naopak nenaplnili očekávání? Osobní názor si můžete přečíst v následujícíh řádcích.

NEJVĚTŠÍ HVĚZDA

5.MÍSTO - TOMÁŠ MAREK
Hráč, který vyjma brankáře Vaška odehrál letos nejvíce minut - i to svědčí o jeho důležitosti pro tým. Univerzální hráč, nastupoval na pozici defenzivního záložníka, kde si střídal místo se stoperem Bystroněm, občas vypomohl i na pravém kraji obrany. V žádném zápase nevyhořel, pokaždé si to své odvedl. Svou důvěru do něj vložil i trenér Večeřa - při absenci Lukeše jej určil kapitánem. To asi mluví za vše.

HVĚZDA SEZONY? KDO JINÝ NEŽ SVĚRKOŠ!

25. května 2008 v 11:09 | Morty
Když v létě do Baníku přicházel, někdo možná nad ním pochyboval. Nepříliš povedená zahraniční angažmá zabrzdila výborně načatou kariéru. Návratem do domovského klubu si ale spravil chuť. Václav Svěrkoš se stal nejlepším ligovým střelcem a pomohl Baníku ke konečnému třetímu místu.
Po odchodu Davida Střihavky loni v létě do Norwiche rozvířil spekulace o příchodu kvalitního útočníka samotný boss Baníku Tomáš Petera. Ten se dohodl s německým Mönchengladbachem na přestupu ex-baníkovského Svěrkoše.

STATISTIKY GAMBRINUS LIGY - SEZONA 2007/08

24. května 2008 v 13:35 | Morty
Kolik hráčů zasáhlo do uplynulého ligového ročníku? Který rozhodčí vylučoval nejvíce? Jak vypadá minitabulka čtyř nejlepších týmů? Tohle a mnohé další najdete v tomto článku.

SVĚRKOŠ JE KRÁL FOTBALOVÝCH TRÁVNÍKŮ

20. května 2008 v 20:06 | Morty
Útočník Baníku Ostrava Václav Svěrkoš triumfoval v soutěži deníku Sport o Krále fotbalových trávníků. Nejlepší ligový střelec nasbíral v průběhu celé sezony nejlepší známky, korunován byl na slavnostním večeru, kde vyhlašovali své ankety Sport, Česká televize a Český rozhlas. Pro Svěrkoše to nebyl jediný triumf - získal Cenu Josefa Bicana, která se uděluje nejčastěji skorujícímu českému útočníkovi a také Cenu Josefa Masopusta. Tu získává ligový hráč, který má největší součet vstřelených branek a golových přihrávek.
V hlavní soutěži o Krále fotbalových trávníků Svěrkymu zdatně sekundoval Ruda Otepka, který nakonec skončil druhý. Třetím ostravským fotbalistou, který se nachází v ideální jedenáctce uplynulé sezony, je Lukáš Magera.

SEZONA 2007/2008? ÚSPĚŠNÁ. ALE...

19. května 2008 v 14:08 | Morty
Poslední zápasy Gambrinus ligy jsou za námi a tak nastal čas na bilancování. Baník Ostrava po čtyřech letech opět míchal pořadím na čele tabulky a nakonec obsadil 3.místo. Většina příznivců klubu hodnotí tento ročník kladně, i když k ještě lepšímu umístění nechybělo moc...
Po podzimu hovořila tabulka jasnou řečí. Baník přezimoval na 4.místě se ztrátou tří bodů na Spartu a Teplice a osmi bodů na vedoucí Slavii, na páté Brno měl náskok jednoho a na Plzeň dvou bodů. Karty byly tedy jasně rozdány - na jaře měl čekat Baník tuhý boj o pohárové příčky.

ZÁPAS O VŠECHNO! -> PREVIEW BANÍK - BOHEMIANS

15. května 2008 v 19:22 | Morty

FC Baník Ostrava - Bohemians 1905

Místo a datum utkání: Stadion Bazaly - Ostrava, 17.května 2008 od 15.hodin, vysílá ČT4 Sport
Na ten den si spousta fanoušků jistě vzpomene. Psal se 5.srpen 2007 a v Ďolíčku se hrálo utkání mezi znovu prvoligovou Bohemkou a Baníkem Ostrava. Po 28 dalších ligových zápasech zakončí Baníček sezonu zápasem se stejným soupeřem. A v souboji s "klokany" půjde o hodně.

BUDOU V SOBOTU PLNÉ BAZALY?

14. května 2008 v 17:00 | Morty
V sobotu 17.května se od 15.hodin v rámci Gambrinus ligy odehraje její poslední, třicáté kolo. Jedním ze zápasů bude i souboj ostravského Baníku a pražských Bohemians. Jedna z otázek týkajících se prestižního utkání je jasná - uvidí bitvu o Pohár UEFA a záchranu vyprodané Bazaly?
Nic lepšího si snad skoro ani nelze přát. Baník bojující o 3.místo se střetne s Bohemians, které k setrvání v lize může pomoci pouze výhra.
Dobrý čas výkopu, poslední zápas v roce, možnost sledovat naposledy (v sezoně?) čerstvého reprezentanta Svěrkoše - můžeme chtít ještě něco víc?

FOTBALOVÝ ZÁPISNÍK III.

13. května 2008 v 19:18 | Morty
Uplynulých 7 dní přineslo zajímavé momenty, jejichž výběr si můžete přečíst v pořadí již třetím Fotbalovém zápisníku.
Rosický na EURO nejede. Kapitán fotbalové reprezentace Tomáš Rosický oznámil, že kvůli přetrvávajícímu zranění se nezúčastní červnového mistrovství Evropy. Rosického lapálie neberou konce, dosavadní léčba nezabrala, a tak se hvězdný záložník bude muset podrobit operaci. Po ní je start je na vrcholném turnaji nemožný.

FOTBALOVÝ ZÁPISNÍK II.

6. května 2008 v 20:43 | Morty
Po týdnu se zde hlásím s dalším dílem Fotbalového zápisníku. Věnován je zejména nejvyšší české fotbalové soutěži.
Kdo bláznem je, bláznem i zůstane... Obránce Sparty Tomáš Řepka neprožil zrovna šťastný týden. Nejprve ve čtvrtek spáchal dopravní přestupek, když zastavil se svým desetimilionovým Lamborghinim na chodníku v Praze 6. Městský strážník tomu nevěnoval pozornost, to ho ale nakonec přišlo draho. Desítky svědků vidělo Řepkův přestupek, jeden z nich pak fotky poslal novinářům. Strážník přišel o odměny, což v jeho případě činí 8 tisíc. A Řepka? Ten se finančnímu trestu vyvaroval. Ne nadlouho...

TOMÁŠ ŘEPKA PROTI BANÍKU NENASTOUPÍ

6. května 2008 v 16:35 | Johnny
Tomáš Řepka proti Baníku nenastoupí! Hráč se zkušenostmi z reprezentace, italské či anglické ligy oslabil Spartu Praha na zápas poháru ČMFS a ligový zápas zrovna proti Baníku, když v 28.kole 1. GL hodil míč do obličeje známého brněnského likvidátora Aleše Besty. Nejenže dostal peněžní trest 200.000Kč od klubu, ale byl za svůj zkrat velmi správně potrestán také disciplinární komisí ČMFS.
Více informací na idnes.cz- ZDE!!!
Řepkův incident

FOTBALOVÝ ZÁPISNÍK I.

29. dubna 2008 v 18:56 | Morty
Tak jsem tady s prvním dílem slibovaného Fotbalového zápisníku, který se bude věnovat převážně dějství v českém fotbale.
Jakmile se nám situace na 3. až 5. místě může zdát zamotaná, tak naopak o mistrovi je, zdá se, jasno.
Slavia již poněkolikáté ve své novodobé historii nezvládá ligový finiš. Ona historie však není tak vzdálená, stačí se podívat o rok dozadu... Nebudu tady rozebírat důvody opětovného neúspěchu, všemožné analýzy jste si mohli přečíst v mnoha periodikách i na internetu...

VEČEŘA ZNOVU PROTI SVÝM

25. dubna 2008 v 7:00
Už počtvrté v roli kouče ostravského Baníku bude stát proti klubu, kde léta hrál a trénoval. Pro Karla Večeřu však bude v pondělí odpoledne existovat jediné - porazit se svým celkem soupeře z Brna a přiblížit se tak vysněnému 3.místu.
Současný kouč Ostravy prožil Za Lužánkami mnoho let. Nejprve za místní Zbrojovku 14 let hrál, získal dokonce i vysněný titul.

NOVINKY NA WEBU

24. dubna 2008 v 17:07 | Morty
V následujících řádcích si můžete přečíst, co je na těchto stránkách nového a co se chystá.
Začneme asi nejzásadnější změnou - designem. Změněno bylo pozadí stránky, zásadní proměnou prošlo menu, které se vám snad líbí. Se změnou menu souvisí i řada dalších věcí.
Byla snaha co nejlépe upravit již existující informující články, např. historie klubu nebo info o Bazalech. Obzvlášť bych chtěl upozornit na aktualizované chorály a pokřiky, většinu z nich si zde nyní můžete ve formátu mp3 stáhnout či poslechnout. Celkem se jedná skoro o 30 pokřiků, od hymny až po Jebat Opavu :-).

INTERTOTO CUP? ČESKÝ TÝM POJEDE DO MAĎARSKA NEBO KAZACHSTÁNU

21. dubna 2008 v 20:23 | Morty
V pondělí proběhlo v Nyonu rozlosování letní evropské pohárové souěže Intertoto Cup. Český zástupce se vydá v druhém kole buď do Maďarska, nebo Kazachstánu. V případě postupu by ho pak v závěrečném třetím kole čekal soupeř z Rakouska, Polska, nebo Běloruska.
Tradiční soutěž nabízí pro celky, které se nekvalifikovaly do Ligy Mistrů či přímo do Poháru UEFA, zajímavou možnost dodatečného postupu právě do Poháru UEFA. Celkem 11 týmů se totiž z Poháru Intertoto probojuje do 2.předkola UEFY.

SKAUTI EVROPSKÝCH KLUBŮ MÍŘÍ DO TEPLIC

28. března 2008 v 18:12 | Morty
Pozorovatelé zahraničních klubů se objeví na nedělní utkání 23. kola Gambrinus ligy, ve kterém Teplice hostí Baník Ostrava. Výkony teplických a ostravských fotbalistů budou sledovat zástupci Manchesteru United, německých klubů z Hamburku, Wolfsburgu a Hannoveru, nizozemských celků Feynoordu Rotterdam a PSV Eindhoven nebo např. francouzského Štrasburku. Tak uvidíme, jestlipak někteří hráči Baníku zahraniční skauty dostatečně zaujmou...

LAŠTŮVKA V REPRE!

20. března 2008 v 13:40 | Morty
Brankář Bochumi Jan Laštůvka poprvé nakoukne do seniorské reprezentace. Karel Brückner, který po EURO u repre skončí, jej nominoval do osmnáctičlenné nominace pro přátelské utkání s Dánskem, konané ve středu 26. března v Herningu. Při neúčasti reprezentační jedničky Petra Čecha vytvoří Laštůvka brankářskou dvojici s Jaroslavem Blažkem.
Laštůvka prošel mládežnickými výběry, v seniorské reprezentaci je však poprvé. Vydatně mu pomohla zranění Čecha a Zítky z Anderlechtu, jinak by se ex-ostravský gólman do nominace s největší pravděpodobností nedostal.
 
 

Reklama