NEWS!!!

ROZPRODÁVÁNÍ KÁDRU? NE, BANÍK HODLÁ I POSILOVAT

3. ledna 2009 v 13:08 | Morty
Přestože se bude muset Baník Ostrava na jaře obejít minimálně bez Svěrkoše a Galáska, cíle se nemění. Baník chce skončit v lize nejhůř třetí. ,,Sílu na to máme," tvrdí generální manažer FCB Verner Lička. K dobrému umístění by měly dopomoct i nové posily. Blízko k přestupu na Bazaly má hlavně slávistický záložník či obránce Lukáš Vácha (na snímku).

Devatenáctiletý odchovanec klubu z Edenu sice patří do A týmu Slavie, v letošní sezoně však nezasáhl do žádného prvoligového utkání. Za třetiligové béčko odehrál na podzim 561 minut. Prvoligové zkušenosti posbíral na podzim 2007 v Jablonci, kde odehrál celkem 10 utkání. Na dalším hostování v Liberci se do 1.ligy už nepodíval.

O LUKEŠE SE ZAJÍMÁ LEVSKI SOFIA - AKTUALIZOVÁNO

2. ledna 2009 v 14:58 | Morty
Obhájce bulharského titulu Levski Sofia má zájem o ofenzivního záložníka Baníku Ostrava Martina Lukeše. Oba kluby se však prozatím liší v otázce výše odstupného.

"Martin má souhlas, že pokud se kluby dohodnou, může odejít. Ale je to podmíněno tím, že se musí dohodnout kluby a to se zatím nestalo. Levski nicméně projevil o hráče jasný zájem, je to v etapě jednání a ujasňování si představ," řekl agentuře ČTK generální manažer Baníku Verner Lička.

Třicetiletý Martin Lukeš si na podzim příliš nezahrál, nastoupil jen k osmi zápasům, ve kterých nasbíral 427 minut a jednu branku.

GALÁSEK DO REPREZENTACE? RADA BY HO BRAL OKAMŽITĚ

2. ledna 2009 v 11:20 | Morty
Velkou výhrou je pro Borusii Mönchengladbach, poslední tým bundesligy, příchod Tomáše Galáska z ostravského Baníku, myslí si Petr Rada, trenér české reprezentace. ,,Je to doslova požehnání pro Gladbach," uvedl v rozhovoru pro deník BILD. V něm Rada připustil, že si dovede představit i návrat ostříleného záložníka do národního týmu.

Tomáši Galáskovi bude v polovině ledna už šestatřicet let. Myslíte si, že bude na bundesligu stačit?
"Absolutně. Jeho příchod je doslova požehnáním pro Gladbach. V české lize byl zdaleka nejlepším defenzivním záložníkem."

V LÉTĚ Z BANÍKU ODEŠLI. JAK SI VEDLI NA PODZIM?

31. prosince 2008 v 13:43 | Morty
Magera, Bystroň, Čoupek či Cigánek. Ti všichni v letní přestávce před touto sezonou opustili kádr Baníku Ostrava a vydali se okusit další fotbalovou štaci. A jak se jim vedlo? To se dozvíte v tomto článku.

Lukáš Magera (-> FC Timisoara)

Vytáhlý útočník prožil v Baníku před svým odchodem výbornou sezonu a tak nebylo divu, že svými výkony zaujal i zahraniční kluby. Nakonec si vybral cestu na východ - konkrétně do Rumunska. Kouč Dušan Uhrin ml. si jej vybral do Temešváru. A své kvality prokázal Magera hned v úvodních dvou utkáních, kdy se dvakrát trefil do sítě soupeře.

SVĚRKOŠ: NA STOLE JSEM NETANCOVAL

30. prosince 2008 v 9:24 | Morty
Hráčem Sochaux se oficiálně stane až na Nový rok, ovšem v novém působišti už od soboty trénuje. "Je to náročné," upí exostravský útočník Václav Svěrkoš po prvních dnech ve Francii.


Jaké jsou úvodní dojmy z nového působiště?
"Je to tady fajn. Trénovali jsme dost, takže jsem celkem unavený. Dá se říct, že jen trénuju, spím a jím. Je to náročné… Oni měli pauzu jen týden, kdežto já tři týdny a musím to manko dohnat."

Do těla tedy dostáváte slušně.
"To určitě! Hlavně po těch třech týdnech dovolené to cítím. Sice jsem něco během ní sám dělal, ale nebylo to ono. Hned první trénink jsme tady fakt hodně běhali a na druhý den se mi moc dobře nevstávalo."

FOTBALOVÉ ZPESTŘENÍ DLOUHÉ ZIMY - FANOUŠKOVSKÝ TURNAJ VE FRÝDKU-MÍSTKU

20. prosince 2008 v 19:00 | Morty
V sobotu 20.prosince se v hale Střední školy strojírenské a dopravní uskutečnil první ročník fotbalového turnaje, který pořádali lidi ze severu banik-ostrava.cz. Z celkového vítězství se nakonec radoval Bazalbub Team.

Celodenního halového turnaje se zúčastnilo celkem 10 celků rozdělěných do dvou skupin. Z každé postupovaly čtyři celky do čtvrtfinále. A ze své obtížné skupiny se do čtvrtfinálových bojů prodral i náš tým - Radegast.

foto: Vítězný tým turnaje (zdroj: www.banik.cz)

UŽ JE TO SKORO JISTÉ - GALÁSEK SE VRACÍ DO NĚMECKA

16. prosince 2008 v 18:26 | Morty
Tomáš Galásek a Baník Ostrava. Toto spojení se během zimní přestávky pravděpodobně přeruší. Zkušený fotbalista se totiž chystá přijmout nabídku německého budnesligového Mönchengladbachu. Definitivní rozhodnutí má padnout do konce týdne.

Po sestupu do 2.německé ligy mu jeho tehdejší zaměstnavatel Norimberk nenabídl pokračování smlouvy. A protože ještě nechtěl končit kariéru, rozhodl se vzít zavděk nabídkou ostravského Baníku. Po 14 letech se tak Tomáš Galásek vrátil do klubu, ve kterém nakoukl do velkého fotbalu.

GALÁSEK MÁ NAMÍŘENO ZPĚT DO BUNDESLIGY. ODEJDE UŽ V ZIMĚ?

9. prosince 2008 v 17:41 | Morty
Angažmá Tomáše Galáska v Baníku Ostrava už možná nebude na jaře pokračovat. Podle informací agentury Mediafax má zkušený defenzivní záložník tři nabídky z bundesligy.

"Zatím o tom nechci mluvit, protože ještě nic konkrétního nevím. Ještě sám nevím, jak to dopadne a jak se rozhodnu," řekl Tomáš Galásek ze svého německého bydliště. "Jsem teď s rodinou a těším se, že si užijeme Vánoce,"dodal bývalý reprezentační kapitán.

Galásek se po letním mistrovství Evropy vracel do Norimberku, který sestoupil do druhé Bundesligy, ale pár týdnů před koncem přestupního termínu mu klub oznámil, že roční opci na něho neuplatní. "To byl podraz a byl jsem naštvaný, tak rychle už nešlo sehnat angažmá, se kterým bych byl spokojen," zlobil se tehdy Galásek.

KRÁL ODEŠEL. BANÍK JE MU MALÝ

8. prosince 2008 v 16:59 | Morty
V letní přestávce r. 2007 oznámil šéf Baníku Tomáš Petera, že se do Baníku vrátí jeho bývalá útočná hrozba. Fanoušci spekulovali nad mnoha jmény, nejčastěji však padalo jméno Václava Svěrkoše. Správně.

Hráč s velkými předpoklady se vrátil do mateřského klubu po čtyřech letech strávených zahraničí. I kvůli nepřízni osudu to z fotbalového hlediska nebylo zrovna nejpříznivější období. Velký příběh talentovaného fotbalisty však v Baníku načal svou další, úspěšnější kapitolu. Pojďme si nyní Svěrkošovo rok a půl dlouhé angažmá shrnout.

POTVRZENO - SVĚRKOŠ PŘESTUPUJE DO SOCHAUX!

7. prosince 2008 v 10:19 | Morty
Všeobecně očekávaná skutečnost se potvrdila. Fotbalový útočník Baníku Ostrava Václav Svěrkoš se na tři a půl roku stane hráčem francouzského FC Sochaux!

Na přestupu se v pátek dohodly oba kluby, hráč společně se svým agentem doladili smlouvu až v sobotu. Svěrkoš se ve Francii upsal na tři a půl roku. Částka za přestup je přibližně 50 milionů korun, 38 procent z těchto peněz připadne samotnému hráči a jeho agentovi.

Čtvrté zahraniční angažmá

Zástupci Baníku dorazili do Sochaux ve čtvrtek večer. "První dojem jsem měl hodně dobrý, bylo vidět, že mě klub opravdu chce. Všichni byli milí a vstřícní," uvedl útočník Václav Svěrkoš, který přestoupil do svého čtvrtého zahraničního klubu. Po Borussii Mönchengladbach, Herthě Berlín a Austrii Vídeň si tak vyzkouší i francouzskou ligu.

Dohodli se v pátek, vše doladili v sobotu

K jednání se v pátek sešli nejdřív zástupci obou klubů. "To, o čem jsme se bavili na dálku, platilo i ve Francii. Dospěli jsme brzy k dohodě, takže po 1. lednu jsme za Baník připraveni podepsat kontrakt. Poděkoval bych i Vaškovi za to, co pro nás udělal, a věřím, že jeho kariéra půjde dál nahoru," řekl zástupce majitele klubu Tomáš Petera.

SVĚRKOŠ MÍŘÍ DO SOCHAUX. DO SOBOTY MŮŽE BÝT JASNO, ŘÍKÁ

4. prosince 2008 v 16:38 | Morty
Fotbalový útočník Václav Svěrkoš je na odchodu z Baníku Ostrava. Na spadnutí je totiž jeho přestup do prvoligového francouzského Sochaux. ,,Nechci teď říkat, že tam jdu. Ale šance je hodně velká," říká reprezentační útočník.

O Svěrkyho odchodu se nahlas mluvilo už v létě. Nikdo příliš nepočítal s tím, že klub i samotný hráč dokáží odolat pohádkovým penězům ruského Saturnu Moskva. Stalo se. Podzimní část ligy překvapivě Svěrkoš odehrál v dresu mateřského Baníku. Zimní přestupový termín už však zřejmě využije k přestupu do zahraničí - o nejlepšího ligového střelce loňské sezony se nepřestává zajímavat francouzským tým Sochaux.

MÍT O TŘI BODY VÍC, BYL BYCH HODNĚ SPOKOJENÝ, ŘÍKÁ KOUČ VEČEŘA

3. prosince 2008 v 11:09 | Morty
Mít o tři body víc. To by byl Karel Večeřa, trenér fotbalistů Baníku Ostrava, po podzimní části první ligy naprosto spokojený. "Některé ztráty mě mrzí," podotkl kouč. "Měli jsme ale pomalejší rozjezd, mužstvo si potřebovalo sednout. Postupně šly naše výkony nahoru."

Po šestnácti podzimních kolech má Baník 30 bodů a je třetí, o bod za Mladou Boleslaví a o sedm za Slavií. O tři před Spartou.

"Třicet bodů je určitě zisk, ale to, že jsme třetí, zajímá spíše fanoušky. Pro mě to v tuto chvíli není až tak důležité," prohlásil Karel Večeřa.

OČEKÁVÁ SE TŘÍBODOVÁ TEČKA -> PREVIEW BANÍK - JABLONEC

1. prosince 2008 v 14:14 | Morty
Polovinu ligové sezony už má Baník Ostrava za sebou. Posledním zápasem v tomto roce navíc načne už i druhou půlku. Soupeře slezského týmu bude na Bazalech severočeský Jablonec. Potvrdí Baník předpoklady papírového favorita a získá tři body?

Jablonec může přijet do Ostravy v pohodě. Po vítězství nad Spartou se v tabulce usadil na příjemné sedmé pozici a třeba na třetí Baník ztrácí jen pět bodů.

STŘIHAVKA PŘED SKAUTY SELHAL

26. listopadu 2008 v 16:36 | Morty
Mimořádně smolný zápas odehrál v neděli v Olomouci ostravský útočník David Střihavka. Dostal se do tří gólových šancí, ale zazdil je. Jednou nastřelil břevno. Taky kvůli tomu Baník na Hané 1:2 prohrál.

Střihavkovi končí v zimě na Bazalech hostování z Plzně a on zatím neví, kde bude kopat na jaře. Zájem o něj mají v Anglii i v německé bundeslize.
Do kabin odcházel po skončení olomouckého zápasu mimořádně zdrcený.
Opřel se na chodbě vedoucí ke kabině Baníku o zeď a novináře prosil o shovívavost.

V OLOMOUCI BUDE HLÍDKOVAT 450 POLICISTŮ

21. listopadu 2008 v 14:42 | Morty
400 policistů a 50 strážníků. Takový počet ochránců zákona bude v neděli dohlížet na pořádek při utkání Sigmy Olomouc s Baníkem Ostrava. Do hanácké metropole se chystá zhruba dva tisíce příznivců Baníku. Policisté považují utkání za rizikové a kvůli možným střetům fanoušků budou mít k dispozici i vodní dělo. Vyzývají zároveň majitele prodejen k jejich zabezpečení, řekla ČTK mluvčí olomoucké policie Jitka Dolejšová.

"Policisté budou od rána monitorovat pohyb fotbalových fanoušků ve městě a také v průběhu cesty vlakem z Ostravy do Olomouce. Po příjezdu budou fanoušky policisté doprovázet od vlakového nádraží v Olomouci na Andrův stadion," uvedla policejní mluvčí.

SVĚRKOŠ JE ZRANĚNÝ, V REPREZENTACI JEJ NAHRADIL BEDNÁŘ

17. listopadu 2008 v 14:51 | Morty
Útočník Baníku Ostrava Václav Svěrkoš nenastoupí v San Marinu za českou reprezentaci ke kvalifikačnímu utkání o postup na MS 2010. Na pondělní sraz nedorazil Svěrkoš zdravotně fit. Silně zhomožděný nárt jeho nohy mu start nedovolí. "Stalo se mi to v utkání s Budějovicemi, někdy ve druhém poločase. Ruda Otepka dával centr pod sebe a já se ze všech sil opřel do balónu. Bohužel tam skočil i Hunal a trefil jsem jej naplno. Už v tu chvíli jsem tušil, že to není dobré, ale střídal bych, jen kdybychom vedli," řekl na oficiálnm webu Václav Svěrkoš.

GALÁSEK UŽ PŘÍCHODU DO BANÍKU NELITUJE

12. listopadu 2008 v 13:42 | Morty
Byla to velká sláva. Bývalý kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Galásek se v srpnu vrátil po 13 letech v zahraničí do mateřského Baníku Ostrava. "Baník má kvalitní mužstvo a ambice, to mě lákalo. Hraje Pohár UEFA a v lize bojuje o nejvyšší příčky," řekl Galásek po podepsání smlouvy na tiskové konferenci v Ostravě.

Jenže výsledky ani výkony v začátku Galáskova působení vysokým ambicím Baníku nenahrávaly. Výsledky nebyly dobré, sérií tří proher (v Teplicích, se Slavií a Spartakem) krize vyvrcholila. Jenže pak přišel zvrat.

Co před sezonou avizoval kouč Večeřa, se postupně začalo naplňovat. Noví hráči potřebovali čas na zakotvení a sehrání se s týmem. Od zápasu s Příbramí se klub částečně naladil na vítěznou vlnu.

ODEJDE STŘIHAVKA DO PANATHINAIKOSU?

12. listopadu 2008 v 6:54 | Morty
Podle informace, kterou přinesl ve svém středečnm vydání deník Sport, si na útočníka Baníku Davida Střihavku dělá zálusk několik zahraničních klubů. A nechybí mezi nimi ani věhlasný řecký klub - Panathinaikos Athény.

,,Sleduje ho několik klubů a zájemci z Řecka jseou mezi nimi. Konkrétnější zatím být nechci," potvrdil zájem o svého klienta hráčský agent Ondřej Chovanec. Řekové zřejmě momentálně analyzují situaci a sbírají o hráči potřebné informace.

Že se v Panathinaikosu jméno Střihavka skloňuje, potvrdil pro Sport i Zdeněk Šťasný, kouč Žižkova a znalec řeckého prostředí. ,,Neznám konkrétní podrobnosti, ale o Střihavkovi se tam hodně mluví," uvedl Šťastný.

HIGHLIGHTS: M.BOLESLAV - BANÍK

11. listopadu 2008 v 17:35 | Morty
Po 6 ligových kolech to na nějakou převratnou sezonu zrovna nevypadalo. Zhruba v polovině září se Baník Ostrava potácel ve středu tabulky, v úvodním utkání 1.kola Poháru UEFA navíc podlehl doma Spartaku Moskva. Od této chvíle však nastartoval sérii 10 zápasů, ve kterých neprohrál. Blíží se polovina listopadu a klub, který měl velké předsezonní ambice, své cíle začíná naplňovat.

Porovnávat výkon baníkovského celku v utkání v M.Boleslavi s výkony ze začátku sezony je jako den a noc. V pondělí večer se na na hru Slezanů krásně dívalo. Konsolidovaná hra obranné řady, vynikající záskok univerzála Marka na postu stopera za zraněného Bolfa, perfketní středová dvojice Otepka - Galásek, nebezpeční krajní záložníci i útočnici. I Bučkův záskok na pozici brankáře za zraněného Vaška se povedl. Baníkovcům nešlo vytknout snad nic.

ŠLÁGR KOLA O DRUHÉ MÍSTO V TABULCE -> PREVIEW M.BOLESLAV - BANÍK

9. listopadu 2008 v 9:08 | Morty
Místo a datum utkání: Městský stadion v Mladé Boleslavi, 10.listopadu 2008 od 17:15, vysílá ČT2

Mezi největší lákadla 13. kola Gambrinus ligy bude s jistotou patřit pondělní střetnutí Mladé Boleslavi s Baníkem Ostrava. Hosté, kteří po výhře v posledním kole nad Spartou okupují třetí příčku, si v zápase budou dělat zálusk na druhé místo, zaručující kvalifikaci pro Ligu mistrů. Požadované mety mohou dosáhnout pouze v případě vítězství. Fotbalová historie je ale proti slezskému celku, ten totiž v Boleslavi ještě nikdy nezvítězil.


Nejlepšího výsledku na Městském stadionu v Mladé Boleslavi dosáhli hráči Ostravy hned v první sezoně učinkování Středočechů mezi elitou. V roce 2004 skončilo klání nerozhodně 1:1 a od té doby nevybojoval Baník na hřišti svého soupeře ani bod.
 
 

Reklama