KLUB

BANÍK U21 - JIHLAVA B 3:1

12. října 2008 v 12:35 | Morty
Fotbalisté Baníku U21 porazili doma ve Vřesině jihlavskou rezervu 3:1. Týmu vypomohli hráči hlavního mužstva v čele se Zeherem a Ličkou. A právě tito dva svými góly výrazně pomohli k výhře juniorky, která má po 11 kolech na kontě slušných 17 bodů.

PAOLO TERZIOTTI - NOVÝ KONDIČNÍ TRENÉR

21. listopadu 2007 v 15:43 | Morty
Baník Ostrava má nového kondičního kouče. Po Lukáši Vydrovi funkci přebral Paolo Terziotti. Italský specialista na fyziologii pracoval po studiích ve volejbale, k fotbalu se dostal později. Angažoval se v polských klubech Gornik Zabrze a v Grodzisku, slušná znalost polštiny tak rozhodně nebude na škodu. Rozhovor s Terziottim a ohlasy z klubu přineslo středeční vydání deníku Sport.

STADION VE VÍTKOVICÍCH - AKTUALIZOVÁNO

3. listopadu 2007 v 15:27
Moderní areál pro prvoligový fotbal i atletické mítinky by měl do poloviny roku 2010 nahradit současný Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích. Deníku to sdělil náměstek ostravského primátora Zdeněk Trejbal.

Nový sportovní stánek by měl mít celkovou kapacitou 22 500 sedících diváků na zastřešených tribunách. Jeho stavba by měla podle odhadů přijít na jednu a půl až dvě miliardy korun. "Národní sportovní centrum Morava, tedy reprezentativní multifunkční stadion pro fotbal a atletiku, bude splňovat náročné mezinárodní normy nejen pro každoroční Zlatou tretru, ale i pro prvoligový fotbalový klub, který v současné době hraje na nevyhovujícím stadionu s povolenou výjimkou do roku 2010," vysvětlil Trejbal s tím, že město má v současné době zpracovaný investiční záměr a uvažuje o financování stavby a provozu formou partnerství veřejného a soukromého sektoru. (zdroj: denik.cz)
Společnost DHV byla pověřena zpracováním investičního záměru celkové rekonstrukce Městského stadionu. Více informací naleznete zde, můžete si stáhnout soubor ve formátu pdf, ve kterém naleznete další zajímavé informace.
88,687 (2,394 mil. Kč)
P.S: Obsáhlý článek o stěhování z Bazalů byl již připraven, nakonec se ale z větší části neuložil z důvodu neočekávané chyby na serveru :-/. Dočkáte se jej později.

JAK SI VEDOU NAŠE DOROSTENECKÉ TÝMY

7. září 2007 v 18:29 | Morty
Přinášíme vám informace o tom, jak si prozatím vedou mládežnická mužstva Baníku Ostrava.

3. září 2007 v 13:10 | Morty
Juniorka Baníku přijela do Frenštátu s tím, že musí vyhrát, protože 5 bodů z úvodních 3 zápasů a pouhý jeden vstřelený gol nespěje k tomu, co se od našich mladých hráčů očekává - k návratu do MSFL. Důležitost utkání podtrhli svou návštěvou i špičky vedení Baníku Werner Lička či Jakub Kahoun, v hledišti nechyběli ani David Bystroň či René Bolf.
Po úvodním hvizdu rozhodčího jsme odpálili několik modrých dýmovnic a zazpívali hymnu. Baník nastoupil do zápasu v bílém v základní sestavě i s Tomášem Mičolou či Tondou Bučkem, a od počátku si vytvářel převahu. Bylo vidět, že kvalita jednotlivých hráčů je na straně ostravského týmu. Bohužel technika a hračičkářství není všechno... První šance se Baníku naskytla v 6.minutě po Fickově rohovém kopu, Přecechtěl ale naneštěstí hlavičkoval kousek vedle brány.
25.minuta přinesla další obrovskou šanci Baníku. Husárik získal míč v šestnáctce, na střelu měl čas, jeho rána však mířila pouze do protihráče. V dalších minutách měl Baník stále navrch, naši hráči nepustili frenštátské do téměř žádné šance, navíc jsme měli výhodu několika rohových kopů, nicméně vstřelit branku není mladým baníkovcům souzeno... Celý 1.poločas předvádíme poměrně povedený support, o který se však straráme asi pouze v 6 lidech. Přeci jen to mohlo být lepší, protože vedle nás na kryté tribuně seděla skupina asi 25 baníkovců. Alespoň se někteří ozvali při pokřiku Kdo vyhraje zápas?

Na začátku 2.poločasu předvádíme za brankou choreo tvořené transparentem MĚSTO BEZ ŠPÍNY, doplněné o znaky Slavie a Sparty, na tréninkové brance navíc pěkně hoří sparťanská vlajka s nápisem FRENŠTÁT. Celá tato akce je doplněna zapálením několika fontánkami.
Na hřišti mezitím vystřídal vicemistra světa do 20 let Mičolu Adam Varadi, ani ten však nepomohl Baníku k dosažení kýžené branky. Úvod 2.poločasu byl opět v režii Baníku, důkazem byla např. Zapalačova rána z 30 metrů, která letěla kousek na branku, nechyběly ani další šance.
V 62.minutě Baník inkasoval.Z rohového kopu a následné střele do tyče se míč odrazil k dobíhajícímu Šimkovi, který ze 3 metrů pohodlně umístil míč za Bučkova záda.
První frenštátská šance, první gol. Tomu se říká produktivita...Baník se po obdržené brance hrnul ještě více do útoku, krásnou střelu však brankář Maléř bravurně vyrazil. Zaskvěl se i po dalších 2 minutách, kdy vyrazil Starého hlavičku po rohu.
Po těchto momentech se uvedla i baníkovská část hlediště, odpáleny byly 2 hirošimy, které vytvořily opravdu krásný efekt. O pár minut později jsme roztáhli transparent VE FRENŠTÁTĚ NAROZENI, NA BAZALECH VYCHOVÁNI!, ke konci následovala další várka pyrotechniky, několik rací na hlavní tribuně a dalších přibližně 8 modrých dýmovnic. Zkrátka na venkovní zápas rezervy určitě velké množství pyra. Snažil se i frenštátský kotel, po golu bylo vhozeno několik konfet (oznámení hlasatele: ,,Nevhazujte prosím konfety na hrací plochu".), odpálili také pár fontánek či co to bylo.
Na hřišti mezitím stále probíhal permanentní tlak našich hráčů, avšak bez golového efektu. A tak si nakonec Frenštát poupravil své vedení. V páté minutě nastavení se do otevřené obrany Baníku vřítilo několik frenštátských hráčů, finální střela osamoceného Petra skončila v Bučkově brance.
Posledních 15 minut probíhal ze strany našich fans výborný support, k celý zápas fandícím se přidala také další skupinka, takže konec zápasu byl z naší fans strany výborný. Ani naše velká podpora však bohužel nepomohla baníkovcům na hřišti k vyrovnání. Po skončení utkání se někteří hráči vydali k našemu kotli, aby mu poděkovali za předvedený support, mezi nimi i Tonda Buček.
Vyjádření trenéra Vrťa: "Co k tomu dodat. Domácí uhráli vítězství bojovností a naprosto zaslouženě. Ukázali, jak moc o body stáli. Pokud si někdo z našich hráčů myslel, že výhry se dá dosáhnout jen díky jejich lepší technice, pak viděl výsledek, šance byly, ale nedáváme góly. Chyběla nám i bojovnost a nasazení.
Ano, zápasy jsou hodně nervózní, ale je to tím, že soupeři se rvou o každý balón. Hraje se do těla a my to občas špatně zvládáme. Žlutých karet za disciplinární prohřešky je moc, přitom hráči jsou za to trestáni. Pro tohle není omluva."
Názor
Předsezonní řeči o postupových ambicích nyní vyznívají spíše směšně. Zatím to vypadá na hru ve středu tabulky. Naši mladíci se nemůžou srovnat s tím, že všechny týmy s Baníkem po většinu zápasu jen brání, a hrozí jen z občasných protiútoků, které můžou skončit golem. Je možné, že si naši hoši mysleli, že jim to v divizi půjde samo, opak je ale pravdou. Ani prvoligoví profesionálové nedostanou v divizi nic zadarmo. Našim hráčům chybí více srdíčka do hry, disciplinovanosti, bojovnosti a ochoty hrát za tým, což jsou hlavní devízy soupeřů, chtějící se proti Baníku vytáhnout. Chce to zatnout zuby a bojovat, hrát za rezervu pánové není ostuda. Návrat do MSFL je velmi důležitý, neboť juniorka je přechodná kolej mladíků na cestě do Áčka, a divize pro tyto hráče není to pravé.
Kvalitativně na postup naše juniorka má, některé důležité věci jí však bohužel prozatím chybí, je tedy na stole otázka pro vedení, co s tímto stavem udělá.....
Sestava Frenštátu: J.Maléř - P.Maléř, Molnár, Sládeček, Šimek (74.Žídek), Zeman, Škopek (74.Čerňák (84.Černoch)), Prokeš, Košelík, Maruchnič, Petr
Sestava Baníku "B": Buček - Švrček, Pavlík, Ricka, Križan, Husárik, Mičola (46.Varadi), Hrtánek (53.Ficek), Přecechtěl, Vrťo (70.Starý), Zapalač
Branky: 61.Šimek, 95.Petr
Žluté karty: 53.Zeman, 59.Molnár, 89.Černoch - 34.Zapalač, 65.Vrťo, 87.Ficek, 93.Pavlík
Rozhodčí: T.Krasula - D.Priesol, K.Tobola
Fotky z utkání si můžete prohlédnout zde

HISTORIE KLUBU

25. července 2007 v 22:39
Původní název klubu, který později sbíral největší vavříny jako Baník Ostrava, zněl SK Slezská Ostrava. Vznikl roku 1922 a v počátečním období neměl ani vlastní hřiště. Proto hrál všechna utkání na půdě soupeřů. Poprvé vběhli jeho hráči na vlastní trávník na Kamenci roku 1925. Tým SK Slezská Ostrava přitom postupoval stále výš. Během let 1923 až 1937 se probojoval postupně z III. třídy Moravskoslezské župy přes II. a I. třídu a divizi do první ligy, kde poprvé kopal v sezóně 1937/1938. Mezitím se jeho fotbalisté i fanoušci dočkali nového stadionu. Roku 1934 otevřel své brány v plné kráse na Staré Střelnici. Dnešní stánek týmu Baníku Ostrava na Bazalech byl dokončen až roku 1959.
V poválečném období sestoupil klub pouze dvakrát do 2. ligy. Po Slavii Praha je tedy Baník Ostrava druhým prvoligovým týmem, který v nejvyšší soutěži setrval nejdéle bez přerušení.
Největší úspěchy klubu jsou spjaty se jménem trenéra Evžena Hadamczika, který se ujal funkce roku 1978. Během pěti let jeho působení na trenérském postu získal Baník Ostrava dvakrát mistrovský titul, třikrát obsadil druhé místo, dvakrát vyhrál Český pohár a jedenkrát Československý pohár.
Další vysoce úspěšné období znamenala sezóna 2003/2004, kdy Baník po 23 letech znovu získal mistrovský titul a byl ve finále Poháru ČMFS. Druhou nejcennější domácí trofej získal až o rok později a v sezóně 2005/2006 se potřetí v řadě dostal do finále domácího poháru.
Také v evropských soutěžích dosáhl klub velkých úspěchů. Postoupil do semifinále tehdejšího Poháru vítězů pohárů v ročníku 1978/1979 a do čtvrtfinále Poháru mistrů evropských zemí 1980/1981. O úctyhodné vizitce působení Evžena Hadamczika svědčí mimo jiné i skutečnost, že pod jeho vedením Baník Ostrava dokázal odehrát 74 (!) domácích utkání bez prohry v nepřetržité řadě.
S datem 8. září 1995 je spojen podpis zakladatelské smlouvy akciové společnosti Baník Ostrava. Jejími právními subjekty byly občanské sdružení FC Baník Ostrava, OKD, a.s., MCHZ a Pivovar Radegast. V lednu 2003 se novým majitelem stal Daniel Vacek, bývalý vynikající tenista, který od předchozích majitelů Aloise Hadamczika a Petra Lamicha odkoupil 75 % akcií a stal se většinovým vlastníkem. Zástupcem majitele je podnikatel Tomáš Petera.

25. července 2007 v 20:56 | Morty
Domovský stánek ostravského Baníčku byl otevřen 19.dubna 1959 a nahradil tehdejší Starou Střelnici. Je obklopen dnes již zatravěným atletickým oválem s šesti dráhami. V roce 2003 před mistrovskou sezonou byly Bazaly zrekonstruovány, přestavba stála 30 milionů korun.
V současné době se mluví o přesunu klubu na Městský stadion do Vítkovic, který by se měl začít přestavovat v červenci 2009. Dokončen by měl být o rok později (více info zde). Na Bazalech by měly vyrůst bytové domy a obchodně - podnikatelský komplex...

Počet míst k sezení:17 372

HLAVNí TRIBUNA:(krytá samostatná sezení): 2 827 míst z toho V.I.P. křesel 237 a novinářských sedadel 100
Sektory na hlavní tribuně:T1 a T2 - tribuna vlevo 1 107 míst / vchod 1 - jedna pokladna, dva vstupní koridory a samostatný vstup pro imobilní diváky

T3 VIP sektor se samostatným vstupem

T4 a T5 - tribuna vpravo 1 220 míst / vchod 2 - jedna pokladna, jeden vstupní koridor

OCHOZY:(nekrytá samostatná sezení): 14 545 míst
Sektory na ochozech :V1 - vlajkonoši domácí 1 400 míst / vchod 3 - jedna pokladna, dva vstupní koridory

P1, P2, S1 - ochozy vpravo 2 784 a pravý střed 1 996 míst / vchod 4 - dvě pokladny, čtyři vstupní koridory

S1, S2, S3 - ochozy střed 5 988 míst / vchod 5 - dvě pokladny, 10 vstupních koridorů

L1, L2, L3 - ochozy vlevo 3 848 míst / vchod 5 - dvě pokladny, 10 vstupních koridorů

V2 - vlajkonoši hostá 526 míst / vchod 6 - jedna pokladna, jeden vstupní koridor