HIGHLIGHTS

HIGHLIGHTS: SPARTAK - BANÍK

4. října 2008 v 10:27 | Morty
Spravedlnost bývá často slepá. Dvojnásob to platí i ve hře s kulatým nesmyslem.
Fotbalisté Baníku Ostrava měli postup na dosah. Stačilo vstřelit ještě jednu branku a mohli jsme se těšit na 4 atraktivní utkání v pohárové Evropě. Místo toho si nyní jen můžeme zoufat nad tím, jaká že to byla škoda a jak bylo k postupu blízko...

Podle ruských, potažmo i mnoha českých fotbalových příznivců měl být odvetný zápas pouze formalitou stvrzující postup Spartaku Moskva. Podobné drama se moc nečekalo. A přece přišlo...

HIGHLIGHTS: ŽIŽKOV - BANÍK

25. srpna 2008 v 12:04 | Morty
Ani v duelu Baníku se Žižkovem nebyla o zajímavé momenty nouze. Jejich výběr si můžete přečíst v následujícím článku.
Gabriel nezklamal. Zkušeného beka Petra Gabriela neprovází zrovna ideální pověst. Přezdívku "kopyto" si zkrátka nevysloužil nadarmo... Jeho zákrok na spoluhráče Labanta, po kterém měl slovenský hráč zlomenou nohu, nebo "malou domů" na EURU 2000 v zápase s Francií si pamatuje mnoho fotbalových příznivců. Co naplat, že po přestupu do Německa si jej chvilku nemohli vynachválit. V Česku platilo (a asi i platí) něco jiného. A v neděli večer si svým vyloučením Gabriel svou pověst zrovna nevylepšil.

HIGHLIGHTS: JABLONEC - BANÍK

12. srpna 2008 v 13:19 | Morty
Série 4 vítězství v lize, stejně jako 7 let neprohry v Jablonci, v pondělí večer skončily. A po výkonu hráčů v modrém nutno říct, že oprávněně. Plánovaný útok na poháry či dokonce na titul dostává první trhlinu.
Na trávníku jasně vévodili hráči Jablonce, kteří nemají zrovna ty nejvyšší ambice. Baníku nepomohlo ani to, že se do sestavy vrátil Otepka a klub ze Slezska tak mohl tak nastoupit v současnosti v nejsilnější možné sestavě. Na Jablonec prostě včera baníkovci neměli.

HIGHLIGHTS: BANÍK OSTRAVA - BOHEMIANS 1905

18. května 2008 v 20:13 | Morty
A je to za námi. Maraton ligových zápasů skončil fotbalistům Baníku v domácím utkání prot Bohemce. Pojďme se nyní podívat na momenty doprovázející utkání.
Nové dresy představeny. Půl hodinky před utkáním předvedla trojice Miss Baník nové domácí dresy pro příští sezonu. Za bouřlivého aplausu a skandování "Baníček je modrobílý" si každý mohl udělat obrázek, jak se mu líbí (dresy i Miss Baník :-)).

HIGHLIGHTS: SPARTA PRAHA - BANÍK OSTRAVA

11. května 2008 v 10:11 | Morty
Moment, který otřásl (nejen) fanouškovským světem. Nebudu zde rozebírat, co se stalo, jistě jste všichni viděli tv reportáž nebo si to přečetli. Snad stačí říct jen toto - R.I.P. CHACHARE

HIGHLIGHTS: BANÍK OSTRAVA - KLADNO

4. května 2008 v 15:21 | Morty
Zápas mezi ostravským Baníkem a Kladnem přinesl zajímavé momenty, nad kterými stojí za to se poohlédnout. Popis některých momentů si můžete přečíst v následujícím článku.
Lukešův návrat do základu. Po svém návratu na hřiště hrál poprvé staronový kapitán Baníku Martin Lukeš v základní sestavě. Z jeho strany se nedalo hned očekávat galapředstavení, jakého je Martin schopen, svým výkonem ale nezklamal. Nacentroval na veledůležitý první gol, nechyběla u něj snaha. S postupem času se jeho výkony budou lepšit.

HIGHLIGHTS: BOLESLAV - BANÍK

14. dubna 2008 v 15:48
Další utkání z porce zápasů máme za sebou. Původně jsem chtěl napsat "zdárně za sebou", toto slovo by se zde však jaksi nehodilo... Pojďme se nyní podívat na věci spojené s nedělním večerním TV utkáním.
Ach ta obrana... Co k ní říct? Spousta lidí to viděla... stopeři Neuwirth s Bolfem jistotou zrovna neoplývali. Prvně jmenovaný nedokázal udržet krok s Řezníčkem, který si nakonec došel pro penaltový zákrok. Při druhém inkasovaném gólu nedokázala obrana odvrátit roh a poté nepokryla zcela volného Rolka, u třetí branky se dívá na to, jak Rajnoch dotlačí dorážkou míč do brány i přes úvodní skvělý zásah Vaška. A to byl výčet jen gólových momentů...

TEPLICE - BANÍK ANEB MY JSME DOMA VŠUDE!

1. dubna 2008 v 21:49
Jak už poslední dobou bývá zvykem, Baník si do svého vysílání vybírá Otíkova ČT. Ke smůle všech chacharů padá tento zápas na neděli 20:15, proto se logicky nedá očekávat nájezd fans FCB tak jako například na Sigmu. Tím pádem padla i vidina chacharpasu, ale co to neskusit ...
Naše skupinka volí cestu vlakem dříve ( okolo 9 hodin ) přes Studénku a Olomouc směr Praha a tak necestujeme s naší hlavní bandičkou, která vyrazila ze Svinova okolo desáté ranní ( podle informací se po cestě sesbírá asi 60 chacharů ).

HIGHLIGHTS: BANÍK - HORNÍKOV

24. března 2008 v 16:14
V následujících řádcích si můžete přečíst popis momentů, které doprovázely utkání mezi Baníkem Ostrava a Viktorií Žižkov.
Návštěva? Očekávaná. Na Bazalech se v sobotním odpoledni sešlo přes 8.400 fanoušků, což pro některé bylo zklamáním. Více chacharů se ale očekávat nedalo, stačí si porovnat návštěvu se zápasem proti Zlínu. Na zápas Baníku proti ševcům se přišlo podívat přes 8.600 diváků, vezmeme-li v potaz tehdejší příjemné počasí, úvodní domácí zápas jara a fakt, že se v předešlém zápase v Liberci neprohrálo, nemůžeme být s počtem 8.406 diváků nespokojeni. Pravda, na minulý zápas proti Slavii nás bylo v nedělní večer skoro 2krát více, ale při polemizování bychom se dostali zase někam jinam...

HIGHLIGHTS: OLOMOUC - BANÍK

17. března 2008 v 20:30
Sobota 15.3.2008, půl jedné odpoledne. Ve vestibulu a na nástupišti hlavního vlakového nádraží v Ostravě se shromažďují davy příznivců Baníku, kteří jedou podpořit své hochy na zápas do Olomouce.
Vagóny jsou obsazeny již při odjezdu z hlaváku, připočtěme-li k tomu ze dav ze Svinova a menší počty z dalších měst, dostáváme výjezdové číslo, jakému se nemůže rovnat žádný jiný tábor v Česku. Kvantita ale není to samé co kvalita...

BANÍČEK VS. SLAVIA - HIGHLIGHTS

10. března 2008 v 20:49
Zápas mezi ostravským Baníkem a pražskou Slavii máme zdárně za sebou. Pojďme si nyní připomenout více či méně zajímavé momenty, které utkání dvou předních celků tabulky doprovázely.
Návštěva? Docela šok! Všemožné vize ohledně možné návštěvy na utkání se na různých místech vyskytovaly poměrně často. V potaz musel být brán pozdní čas výkopu, vysílání mače v TV nebo třeba pro někoho chladné počasí. Důvodů, proč ale na fotbal zajít, bylo mnohem víc. Atraktivní soupeř (jak důležité...), velká forma Baníku, návrat Reného Bolfa do základní sestavy nebo vstup zdarma pro všechny ženy. A tak se Bazaly nakonec zaplnily skoro do posledního místa, návštěva byla srovnatelná s loňským soubojem proti Liberci.

BANÍČKU, CO SE TO DĚJE???

28. listopadu 2007 v 17:07
Jedeme si pro vítězství. Takové výroky jsme mohli před zápasem s Kladnem slyšet od hráčů, funkcionářů i trenérů FC Baník Ostrava. Bohužel, nepovedlo se. Pouhá slova totiž jaksi nestačí.
Spojení jako "Jdeme si pro tři body" a podobné můžeme slyšet před každým letošním zápasem. Na začátku sezony se slova měnily v činy. Proč? Na hráčích byla vidět velká chuť, s jakou se pouštěli do zápasů. Nejen Bazaly si užívaly krásnou kombinační hru, ve kterém o nasazení nebyla nouze.

TROCHU JINAK K SOBOTNÍMU ZÁPASU...

13. srpna 2007 v 18:55
Tak se nám po skončení sobotního zápasu rozpovídal mostecký trenér Žák. Tento kouč zřejmě strávil sobotní podvečer na jiném místě než na Bazalech, jinak by nemohl vyřknout slova, která jsme od něj zaslechli po zápase.

Zde si můžete přečíst některé Žákovy výroky:
,,Tohle utkání se prostě vyhrát nedalo". Ano pane Žáku, s občas dokonce potrestanou zákeřnou hru a tragickou obranou Vašeho týmu v závěru se tohle utkání opravdu vyhrát nedalo. Také zajisté tímto výrokem obdivujete hru našeho Baníčku...

Na otázku proč dvakrát nedokázali udržet jednobrankové vítězství odpověděl: ,,Protože nám ubývali hráči. Měli jsme jednoho vyloučeného za druhým, do toho nám pořád opouštěli naši hráči po zákrocích domácích trávník na nosítkách..." Škoda že Vám spolupracovníci neřekli, jak Vaši hráči hráli, myslím, že byste měl rozhodčímu dát aspoň metrák hnědého uhlí za to, že vyloučil pouze 2 mostecké hráče. Dále je zvláštní, že se Vaši hráči tak rychle oklepali po jistě "brutálních" zákrocích našich hráčů. Mě se tedy zdálo, že hráči Mostu polehávali na hřišti tak dlouho, jak jen to bylo možné...Ale možná jsem, stejně jako 14000 dalších diváků špatně viděl.

V kádru Mostu zase mají někteří hráči problémy s jinými orgány. Písknutí rozhočího Adama bylo slyšet 100 metrů daleko, několik metrů daleko ho ale běžící Toleski samozřejmě neslyšel. Doporučil bych návštěvu ORL.
Velice se těším na Vaše případné další výroky k sobotnímu zápasu.

Další vysoký představitel Mostu Petr Kabíček se chystá nahlásit podnět k záhájení disciplinárního řízení. Důvody? Tradiční - nespravedlivé vyloučení hráčů, špatný výkon rozhočího, rasová nenávist obecenstva na Bazalech. K prvnímu se již vyjadřovat nebudu, rozhodčí Adam podal každopádně tragický výkon, ale na obě strany. Například ruku mosteckého hráče ve svém pokutovém území neviděl pouze hlavní rozhodčí a asistent, který si zřejmě doma zapomněl své brýle s 5 dioptriemi.

Hučení na hráče tmavé pleti proběhlo asi dvakrát několika "inteligentními" jedinci, celkem v trvání 4 sekund. Tito jedinci ale byli ostatními fanoušky okamžitě usměrněni, sám jsem byl svědkem tohoto okamžiku v kotli (!). Ano, pískalo se na Vaše hráče, ale na všechny, bez ohledu na barvu pleti. A toto, Vážený pane Kabíčku, rasismus není, tomu se říká fandění, snaha o znepříjemnění hry soupeřově celku, ale víme že v Mostě pojem fandění neznáte.

Také mě zaujaly názory některých mosteckých fanoušků na Vašich klubových stránkách, kde říkají něco bezprostředně k zápasu. Nevšiml jsem si, že by se na stadionu vyskytl byť jen jeden fanoušek Mostu...Půlminutové TV záběry jim zřejmě stačí k zhodnocení celého zápasu.
Zde se dostáváme k České televizi. Pondělní reportáž ve Studiu fotbal ze sobotního zápasu byla opravdu nadmíru "povedená". Krásná mostecká propaganda, opravdu klobouk dolů...navíc diváci se v tomto pořadu ani nedočkali odvysílání golových akcí ze zápasu Baníku s Mostem, jako jedniného ze všech zápasů. Opravdu pořad na úrovni...
Tohle jenom tak na ukončení problematiky sobotního zápasu.
 
 

Reklama