FANOUŠCI

PŘÍBĚH FOTBALOVÉ ŠÁLY

12. prosince 2009 v 9:57
V sobotní příloze deníku Sport si můžete přečíst článek o fotbalových šálách. Celou naskenovanou verzi máte k dispozici i na tomto webu.

První stránka je zde, druhá stránka zde!

BAZALY SE VYLIDŇUJÍ

23. října 2008 v 16:29 | Deník Sport
Baník Ostrava se potýká s prudkým úbytkem diváků. Bazaly, které byly ještě v minulé sezoně nejnavštěvovanějším stadionem v lize, zůstávají poslední dobou poloprázdné. Klub se tomuto trendu snaží čelit, jak se dá. Jeho zástupci připouštějí, že nižší příjmy z návštěv se v rozpočtu projeví.

Nezvyklý pohled se nyní naskýtá hráčům Baníku ve chvíli, kdy vybíhají na trávník k domácímu ligovému zápasu. Ochozy Bazalů zejí nezvyklou prázdnotou. Zatímco v minulé sezoně byla průměrná návštěvnost vyšší než 11 tisíc diváků, v této sezoně je aktuálně o tři tisíce nižší. A pokud se nic nezmění, bude klesat i nadále, protože průměr návštěvnosti vypočítaný z posledních tří domácích zápasů činí velmi nízkých 5500 platících příznivců. Na zápas s Příbramí přišlo na Bazaly jen 3800 fandů, v dalších dvou utkáních se sotva návštěvnost přehoupla přes šest tisíc.

NEJVÍCE PŘÍZNIVCŮ MÁ V ČESKU SPARTA, HNED ZA NÍ JE BANÍK

9. října 2008 v 14:49 | Morty
Který fotbalový klub má v České republice nejvíce fanoušků? Podle průzkumu společnosti Factum Invenio, která vyzpovídala reprezentativní vzorek 1114 občanů ČR starších 15 let, vede v oblíbenosti pražská Sparta. Hned za ní se možná trochu překvapivě objevuje Baník Ostrava.

Výsledek průzkumu odhadl počet Sparťanů u nás na něco málo přes milion. Druhému Baníku drží palce zhruba 625 tisíc lidí a třetí Slavii o 20 tisíc fanoušků méně.

MAGAZÍN DENÍKU SPORT: ULTRAS A HOOLIGANS

26. dubna 2008 v 8:14 | Morty
Možná i vy jste si koupili páteční vydání deníku Sport, které jako každý pátek obsahovalo i magazín. Ten se tentokrát věnoval velmi zajímavému tématu - fotbalovým ultras a hooligans. Kdo není majitelem tohoto vydání a přesto by si chtěl magazín přečíst, nemusí smutnit. Většinu (zajímavých) článků jsem naskenoval, přečíst si je můžete na stránkách baniktimes.blog.cz!
Článků o ultras a chuligánech je více než dost, objektivita a odborná informovanost je však v naprosté většině případů mizivá.

V BRNĚ BUDOU HLÍDKOVAT STOVKY POLICISTŮ

23. dubna 2008 v 15:10 | Morty
Na pondělní utkání mezi Brnem a Baníkem Ostrava se chystá i policie. Podle ní se jedná o vysoce rizikový zápas, tomu tedy odpovídají i počty ochránců zákona, kteří budou zapojeni do průběhu celé akce - jedná se o 300 stovky policistů a přibližně 150 strážníků.
I kvůli událostem, které doprovázely výjezd brněnských příznivců na Bohemku, nechce nechat policie ani jihomoravský klub nic náhodě. Navíc je známo, že brněnští a ostravští se navzájem zrovna nemusí...

DOPORUČÍ ČMFS KLUBŮM, ABY JEJICH PŘÍZNIVCI NEJEZDILI NA VÝJEZDY?

2. dubna 2008 v 21:57
Po neblahých událostech, které doprovázely pondělní utkání mezi Slavií a Spartou, se snad ve všech médiích objevuje volání po tvrdém potrestání fotbalových "rowdies". A ne pouze v souvislosti s derby.
Aby panáčkové z ČMFS vypadali jako ti, kterým na srdci leží pouze blaho fotbalu a jeho slušných fanoušků, vydali se do parlamentu hledat podporu pro svůj návrh.

SIGMA: FANOUŠCI PO SOBĚ ZANECHALI STATISÍCOVÉ ŠKODY

16. března 2008 v 18:16
Včera dorazil na olomoucký Andrův stadion ostravský Baník. S ním navštívila hanáckou metropoli také početná výprava příznivců. Předběžné odhady škod, jen v areálu stadionu Sigmy, se již nyní šplhají k milionu korun! (zdroj: www.sigmafotbal.cz)

TRAPAS JMÉNEM "SOUBOJ FOTBALOVÝCH FANOUŠKŮ"...

11. března 2008 v 16:53
Český rozhlas pokračuje v soutěži o nejlepší ligové fanoušky. Přestože se mi zpočátku nápad srovnávat fans a utras jednotlivých klubů docela zamlouval, postupem času mé zalíbení dokonale opadlo. Vrcholem všeho bylo hodnocení (a následné porovnání) jednotlivých táborů v uplynulém 20.kole, které si koneckonců můžete přečíst sami. Článek týkající se "Souboje fotbalových fanoušků" zde na dlouhou dobu vidíte naposledy...

NEJVÍCE FANOUŠKŮ MÁ U NÁS SPARTA

6. března 2008 v 11:34
Který fotbalový klub u nás má nejvíce fanoušků? Podle průzkumu německé agentury Sport+Markt to je pražská Sparta, která má okolo 1,5 milionu fanoušků. Za tento počet jí patří v Evropě 50.místo. Žebříčku vévodí Barcelona, které v Evropě fandí přes 50 milionů fotbalových nadšenců.
Německá agentura oslovila 9600 fanoušků ve věku 15-69 let v šestnácti evropských zemích a z jejich odpovědí sestavila žebříček popularity. Na čele jsou španělské kluby Barcelona a Real Madrid, za nimi dvojice anglických klubů Manchaster United a Arsenal.

SOUBOJ FOTBALOVÝCH FANOUŠKŮ - BANÍK SE DĚLÍ O 1.MÍSTO

28. února 2008 v 16:53
Soutěž Českého rozhlasu o nejlepší ligové fanoušky pokračuje i na jaře. Po 18.kole se o průběžné 1.místo dělí příznivci ostravského Baníku a pražských Bohemians, třetí jsou fanoušci Liberce. O poslední místo bojuje Kladno se Zlínem :-).

5000 KČ ZA VÍTĚZSTVÍ V SOUTĚŽI CHORÁLY 2007 V ČAPCE

24. února 2008 v 12:24 | Johnny
Kdo byl včera na Bazalech, určitě postřehl, že bylo předáno 5000 Kč za vítězství v soutěži Chorály 2007 pořádané iDNES.cz.
Výhru za klip ze zápasu 3.kola 1.GL Baník - Liberec převzal před zápasem zástupce kotle a finanční obnos, který bude použit při tvorbě dalších choreografií, putoval klasicky do čapky.
Vítězné video- ZDE!!!

SPORT.CZ-ZA PROSINCOVÉ ŘÁDĚNÍ NA BAZALECH OBVINILA POLICIE DALŠÍ FANOUŠKY

10. února 2008 v 13:36
Přidávám tady odkaz o dohře podzimního utkání se Spartou- ZDE!!!

DO SEKTORU VLAJKONOŠI DOMÁCÍ NA SPARTĚ S PERMICÍ SE JMÉNEM :-)

5. února 2008 v 20:31
A je tady další ze serie bezpečnostních opatření v AXA Areně proti výtržnictví a rasismu. Kromě kamerového systému, v jehož stopách po vzoru Sparty kráčí i náš Baníček, ač je to velmi smutné, se na Spartě zavádí další "bezpečnostní opatření" v podobě permanentek se jmény od věku 15let. Doufejme, že tyhle "vymoženosti" s permanentkami zaváději jen v Praze a nepřenesou se stejně jako kamery na Bazaly, protože si nedovedu představit, jak by náš nejlepší kotel v republice bez omladiny vypadal. Asi by byl hodně uvolněný oproti současnému stavu. Doufám, že svůj názor vyjádříte třeba v komentářích.

FINÁLE SOUTĚŽE O NEJLEPŠÍ CHORÁL JE TADY! HLASUJME!!!

4. února 2008 v 14:06
Soutěž Chorály 2007 dospěla k vrcholu. Je tu velké finále! Z posledního hlasování tento týden vzejde celkový vítěz. Se svými klipy do finále postoupily Slavia, Baník Ostrava a Slovácko. Právě takové bylo pořadí semifinálového kola, v němž měl Baník dokonce trojnásobné zastoupení. Ale jeho dvě videa vypadla. (fotbal.idnes.cz)
O první místo se strhl boj mezi Slavií a Ostravou, slávisté zvítězili o pouhých 44 hlasů.
To však nebylo rozhodující, postup do finále si s přehledem zajistila obě vystoupení fanoušků.

ZPROVOZNĚNA NÁVŠTĚVNÍ KNIHA !

26. ledna 2008 v 20:52 | Morty
Chtěl bych vás upozornit, že byla zprovozněna návštěvní kniha tohoto webu, do které můžete vkládat své poznámky - názory na aktuální dění, odkazy na zajímavé věci atd atd... Byli bychom také rádi, kdybyste vyjádřili svůj názor na tyto stránky a přidali různé připomínky či náměty. Takže piště, diskutujte!!! :-) Odkaz na návštěvní knihu naleznete v levém sloupci menu v sekci "Oblíbené stránky" nebo zde

SOUBOJ FANOUŠKŮ V ČESKÉM ROZHLASU - BOHEMKA NA 1.MÍSTĚ

6. prosince 2007 v 18:57 | Morty
Fanoušci pražských Bohemians 1905 se v 15.kole Gambrinus ligy dostali do čela soutěže Českého rozhlasu o nejlepší ligové fanoušky. Klokani tak předstihli dosud vévodící Baník Ostrava, který o první místo přišel hlavně vinou výtržností v ochozech v zápase se Spartou. Baníčku nic se nestalo!!! :-)
15.kolo (z pohledu redaktorů Českého rozhlasu)
Ostrava-Sparta 1:1
Kdyby se měřila hlasitost nad Bazaly v decibelech, šlo by určitě o vysoce nadprůměrný zápas. Celý dojem ale pokazily téměř půlhodinové potyčky mezi fanoušky Baníku a policií.

SOUBOJ FOTBALOVÝCH FANOUŠKŮ: 11. A 12.KOLO

7. listopadu 2007 v 15:53
V Českém rozhlase stále probíhá soutěž o nejlepší fanoušky v Gambrinus lize. V každém zápase oznámkuje reportér Českého rozhlasu příznivce jednotlivých týmů na stupnici od 1 do 10, kdy 10 je nejlepší možná známka. Na konci pak bude výhlašen tým s nejlepšími fanoušky. Zatím podle očekávání jasně vedou fans Baníku Ostrava, hodnocení reportérů je však někdy velmi rozporuplné...
Pod názvy týmů a udělených bodech vidíte důvody rozhlasu, proč jednotlivým týmům udělili určitý počet bodů.

11.kolo
Bohemians-Most 9:5
Domácí fanoušci sice nevyprodali Ďolíček, ale to se na Most asi čekat ani nedalo. Celý zápas tradičně fandili, připravili si choreo, nesemlely se žádné nepřístojnosti. Ojedinělému pokřiku na rozhodčího se nelze divit. Hostů dorazilo asi 150, snažili se i fandit, ale v rachotu domácích to měli těžké.
Plzeň-Olomouc 3:2
Do hlediště si našly cestu jen necelé tři tisícovky diváků. Zápas se obešel bez incidentů, ale ani se příliš nefandilo, v některých pasážích panovalo ve Štruncových sadech hrobové ticho. Hostů přijelo asi dvacet, všichni velmi otužilí, neboť občasné povzbuzování doplnily asi na třicet minut svlečením do půl těla.
Ostrava-Mladá Boleslav 5:1
Utkání mělo na republikové poměry dobrou atmosféru. Domácí fandové si ale větší než průměrnou známku nezaslouží. Na Bazaly přišla na zápas třetího s pátým nejnižší návštěva v tomto ročníku - 6160 diváků. Neobjevila se taky obvykle pestrá choreografie a naopak z hlediště přilétl jeden dělobuch takové síly, že je s podivem, že pořadatelé stojící poblíž neohluchli. Během zápasu se také vzhledem k vývoji skóre objevily v Ostravě málo vídané hluché pasáže. U Středočechů není co hodnotit. V sektoru nula a při jejich gólech se radovala jenom střídačka. Prostě bída.
Sparta-Kladno 4:4
Sparťané skandovali vcelku slušně. Svůj tým podporovali. Návštěva byla na sparťanské poměry podprůměrná. Pár kladenských fandů nevytvořilo ani velkou podporu, ale ani žádné problémy.
Teplice-Žižkov 5:5
Tradičně slabá návštěva na teplickém stadionu kazí dojem z jinak výborného zápasu. Na druhou stranu, ti co přišli, domácí jedenáctku vytrvale hnali do útoku, a to i v době, když prohrávala. Žižkov přijela povzbudit na naše poměry početná skupina fandů, jejich podpora ale pohasínala v přímé úměrnosti na vývoji skóre.
Brno-České Budějovice 4:1
Jen necelé tři tisice domácích fanoušků své fotbalisty povzbuzovaly jen v prvním poločase. Ve druhém, kdy se hosté zlepšili, na fandění ubrali, nechyběli ani vulgární pokřiky na hráče. Z Českých Budějovic nepřijeli žádní fanoušci.
Zlín-Jablonec 5:1
Jablonečtí fandové dostávají jedničku, na zlínský stadion nepřijel nikdo. Domácí fandové se ukázali v mnohem lepším světle. Svůj tým hnali k vítězství po celou hrací dobu. Ke třem bodům svůj tým nedotlačili. Mohlo jich přijít více.
Liberec-Slavia 8:6
Liberečtí nevyprodali stadión, ačkoliv přijel vedoucí tým tabulky a poprvé doma je vedl staronový kouoč Škorpil. Jinak ale fandili po většinu utkání, kotel si připravil tradičně nápadité choreo. Slávistů dorazilo hodně, fandili většinu zápasu - drželi svůj tým, když hrál v oslabení. Pokřik "Smrt Spartě" ale hodnotící reportér staví na stejnou úroveň jako antisemitský pokřik fanoušků z Letné. A sráží body.
- support chacharů v zápase s Boleslaví rozhodně nebyl z naší strany nejlepší, nejsem si ale jistý, zda-li opravu byl na úrovni typu zlínských či teplických... na baníkovce jsou zkrátka reportéři náročnější :-)
12.kolo
Jablonec-Liberec 6:9
Domácí fanoušci se - stejně jako jejich oblíbenci na hřišti - probrali až ve druhém poločasu. Sice jich nepřišlo zrovna chvályhodné množství, přesto se pak snažili překřičet hostující fans. Na ty ale neměli. Nejenže Liberečané obsadili svůj vyhrazený sektor v kotli, to je v "derby" celkem samozřejmost, ale oni měli jasnou převahu i na druhé podélné tribuně. Když vytasili choreo s jablkem, ze kterého lezl červíček a doprovodil ho nápis: "Pelta říká: Něco na tom jablku je," museli se smát snad i domácí. Unešen svými příznivci byl i trenér Ladislav Škorpil: "To bylo v anglickém stylu. To bylo bez urážek (snad jen "Umíte h***o" se nehodilo - pozn. red.), bez petard, bez dělobuchů, bez světlic, bez pyrotechniky. A takovým by se mělo chodit děkovat."
Slavia-Teplice 7:4
Domácí, byť tradičně v nepříliš velkém počtu, fandili po celý zápas příkladně. "Smrt Spartě" sice ze svého repertoáru ještě nevypustili, ale alespoň se ho snažili vytlačovat vtipnějším "Hop, hop, hop, kdo neskáče fandí Spartě. Navíc soupeřem byli tentokrát fotbalisté Teplic, které přijela povzbudit možná stovka spíše však přihlížejících fandů.
Žižkov-Olomouc 1:1
Typická ukázka toho, jak by to na fotbale nemělo vypadat. Dvacítku z Olomouce můžeme směle označit za diváky, do fanoušků měla daleko. Začít v první minutě "povzbuzovat" svůj tým sprostým nadáváním řediteli vlastního klubu, ať už jsou pohnutky jakékoli, není dvakrát sympatické. Domácí také pracovali na tom, aby mělo utkání atmosféru maximálně divizní kopané. Hrobové ticho čas od času prořízly nenávistné pokřiky primitivních jednotlivců na hlavní tribuně či v kontextu tohoto utkání obzvlášť nesmyslné skandování dávající do souvislosti židovské etnikum s pražskou Slavií. Návštěva slabá, a i když organizátoři napočítali zhruba 2500 diváků, těžko tomuto číslu uvěřit. Ani velmi řídké pokusy o fandění nemohou domácí uchránit od nejnižší známky.
Most-Sparta 5:6
Sparťanský kotel byl po celý zápas slyšet, a hromové Sparta se ozývalo poměrně často. Bohužel, opět se našli i jedinci, kterým nestačilo užít si výborný výkon svého týmu oslavnými chorály. Rasistické pokřiky, byť ojedinělé, a dýmovnice celkový dojem kazí. Fandové Mostu o sobě dávali vědět pouze do hratelného stavu, po druhé obdržené brance už se ozývali jen výjimečně.
Mladá Boleslav-Zlín 5:1
Domácí fanoušci nezklamali ani nijak výrazně nevybočili z průměru, čemuž odpovídá i známka. Hosté se už tradičně museli v roli hostů na českém území obejít bez podpory fanoušků. Ale evidentně jim to přestává vadit a začínají pravidelně loupit tři body.
České Budějovice-Ostrava 7:4
Domácí fanoušci, kterých přišly necelé čtyři tisíce, se v letošní sezóně předvedli jednoznačně v nejlepším světle, za což samozřejmě mohly tři rychlé góly Dynama. Potlesk na otevřené scéně nebývá na českých stadiónech příliš obvyklý. Atmosféře zápasu uškodily vulgární pokřiky především na adresu českobudějovického trenéra Straky ze strany fanoušků Baníku, kterých na jih Čech dorazila asi stovka.
Kladno-Plzeň 5:2
Domácích přišlo obvyklé množství, ale kupodivu se tentokráte neprojevovali jen nadávkami, ale snažili se také fandit. Jestli přijelo 40 Plzeňanů, tak je to ještě hodně a neprojevovali se téměř vůbec
Brno-Bohemians 1905 5:4
Klokani avizovali sedmisethlavou invazi do moravské metropole, ale nakonec jich podle našeho reportéra dorazilo výrazně méně a zklamali také úrovní povzbuzování. Navíc udržovali neustále ve střehu policii. Domácích nebylo na stadionu závratné množství, ale překvapili aktivitou, která byla intenzivnější ve druhém poločase, když se jejich tým dostal do vedení.
Tabulka po 12. kole
1. Ostrava 78 2.-3. Bohemians a Slavia 71 4. Liberec 69 5. Sparta 59 6. Teplice 55 7.-8. Most a Mladá Boleslav 53 9. Brno 50 10. Žižkov 46 11.- 12.Plzeň a Olomouc 44 13. České Budějovice 42 14. Jablonec 40 15. Kladno 39 16. Zlín 36

VOTEYOURTEAM.COM - BANÍKU A BENFICE ODEBRÁNY HLASY!

5. listopadu 2007 v 15:35
To, co někteří možná tušili, se naplnilo. Našemu milovanému klubu bylo na stránce www.voteyourteam.com odebráno 200.000 hlasů. Podobný osud potkal i nejbližšího rivala - Benficu Lisabon. Důvod? Správci serveru totiž jistým způsobem odhalili podvod, kterým si k vyššímu počtu hlasů pomáhali příznivci Benficy a později i Baníku.

Začátek školního roku všechny fanoušky Baníku šokoval, do té doby suverénně vedoucí ostravský tým začal být totiž mohutně stíhán týmem z portugalského hlavního města. Jak se ale později ukázalo, Benfica Lisabon si pomáhala nedovolenými prostředky. Vytvořili si totiž program, který stačilo mít spuštěný na pozadí a on sám každou hodinu hlasoval. Těžce vypracovaný náskok Baníku se začal ztenčovat, k odrazení náporu nepomohla ani masivní propagace na fanouškovských stránkách či v médiích. A tak se přistoupilo k razantnímu kroku. Buď jsme mohli stále hlasovat ručně co to dalo a čekat tak na den, kdy nás Benfica předběhne, nebo následovat příklad z Portugalska a pomoci si tak trochu nedovoleně...

Je jasné, že kdyby Benfica s podvodem nezačala, nepřibylo by jí ani čtvrtina hlasů, které měla při používání hlasovacího automatu. Baník by se tak stále bez sebemenších problémů hřál na prvním místě. Bohužel jsme však byli nekalými praktikami příznivců Benficy "donuceni" k podobnému kroku. V polovině října se mezi baníkovci vyskytl prográmek podobný tomu, jaký měla Benfica.

Někdo namítne, že si za odebrání hlasů můžeme sami. Částečně má pravdu. Co kdyby se ale stalo, že by správcům serveru nezačal být divný nebývalý přísun hlasů pro Benficu? Vždyť je to slavný světový klub, který ma jistě fanoušky po celém světě a ti přece můžou pro svůj klub hlasovat na stránce o nejpopulárnější klub světa. Automat Benficy by tak v klidu pracoval dál a fanoušci Baníku by se jen mohli s prvním místem pomalu loučit. Celý rok usilovného, poctivého hlasování by byl skoro k ničemu. I proto muselo k používání automatu ze strany baníkovců dojít. Správci serveru se pak začali zajímat o oba celky, které bezkonkurenčně kralovaly v denním hlasování.

Z trojmístného kodu, který se musel na stránce zadávat dříve, se stal náhle čtyřmístný a automaty tak přestaly fungovat. Počty hlasů pro oba týmy v popředí se rapidně snížily. Radikální to bylo zejména pro lisabonské, kteří bez automatu výrazně paběrkovali. Baník i tak v denním hlasování na světě vyhrál.

Tato změna zřejmě utvrdila správce voteyourteam.com v nelegálním hlasování obou týmů a v noci z neděle na pondělí odebrala Baníku i Benfice 200.000 hlasů. Větší trest to je zřejmě pro Baník, který za velkého přispění automatu nasbíral od poloviny října do začátku listopadu "jen" 160.000 hlasů. Bez použítí programu by to byl počet přibližně třikrát menší. Trochu hypotetickým důvodem pro tak razantní odebrání hlasů může být fakt, že si jsou správci serveru voteyourteam vědomi pravděpodobného nárustu počtu připojení na jejich stránky ze strany Al-Nasru a Baníku, tzn. větší zisky z reklamy umístěné na oněch stránkách...

Správci voteyourteam.com však učinili i represivní opatření a odebrali Baníku o hodně víc hlasů, než kolik mu bylo při používání automatu připočteno. Rázem jsme se tak stali až 2.týmem na světě za saúdskoarabským Al-Nasrem. V čele má náskok 36.000 hlasů, do konce roku tak musíme Araby denně porážet minimálně o 650 hlasů, abychom se na konci roku mohli radovat z celkového prvenství. Určitě to ale nebude snadné, počty Arabů byly denně stabilně těsně pod tisícovkou a s nynější jasnou vidinou celkové první příčky dostanou do hlasování mohem větší chuť.

V tabulce pod tímto textem vidíte porovnání počtů hlasů pro jednotlivé týmy z popředí, v levém sloupci jsou hlasy z 10. října (pár dnů před používáním automatu u Baníku), v pravém pak nynější počty.
10.říjen
5.listopad
1. Baník 195.000 hlasů
1. Al-Nasr 198.000 hlasů
2. Benfica 159.000
2. Baník 161.000
3. Al-Nasr 157.000
3. Internacionale 140.000
4. Internacionale 131.000
4. Benfica 112.000
5. A.Paranaense 108.000
5. A.Paranaense 110.000
TAKŽE HLASUJME VŠICHNI CO TO DÁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(P.S. - Obzvlášť bych chtěl vyzvat k hlasování všechny křesťany, souboj mezi Baníkem a Al-Nasrem totiž může vyznít také jako souboj křesťanství s islámem :-)))

Hlasujte zde

SOUBOJ FOTBALOVÝCH FANOUŠKŮ V ČESKÉM ROZHLASU

27. října 2007 v 19:19
- zdroj: ceskyrozhlas.cz
Souboj fotbalových fanoušků - 10. kolo


fanoušci - Autor:Jiří Hošek
Autor: jih
Fanoušci Baníku Ostrava si udrželi vedoucí pozici v čele naší soutěže o nejlepší příznivce Gambrinus ligy. Fanoušci Bohemians 1905 tentokrát zklamali, když nezvládli závěr zápasu v Kladně. Na druhé místo se na "klokany" dotáhli příznivci pražské Slavie. Hodnocení fanoušků našimi reportéry najdete zde.
Slavia Praha Viktoria Plzeň 7:2 Fanoušci Slavie mile překvapili. V mrazivém pátečním večeru jich sice nedorazila spousta, ale prakticky celý zápas povzbuzovali, starali se o výbornou kulisu utkání. Reportér nezaznamenal ani tradiční urážky rivala z Letné. Naopak byli vtipní pokřikem: "Kdo neskáče fandí Spartě! Hop, hop, hop!!" Hosté mají body za účast, v pracovní den jich dorazilo asi 50, dali přednost fotbalu před hokejem na Spartě, ale nijak se neprojevovali.
Sigma Olomouc - FK Teplice 5:1 Utkání Sigmy Olomouc s~FK Teplice proběhlo bez potíží s fanoušky. Ze severu Čech nepřijeli téměř žádní. Domácí se chovali jako obvykle.
FK Jablonec - Baník Ostrava 3:6 Domácí se nechali překřičet hosty, za pěkného počasí si většina z fanoušků asi udělala podzimní výlet, na premiéru nového trenéra a třetí tým ligy jich přišlo málo. Hosté zcela zaplnili svůj sektor, i pár míst na přilehlé tribuně. Povedlo se jim choreo, ale už před utkáním letěly na trávník dýmovnice, pak dělbuchy a kelímky s pivem.
SK Kladno - Bohemians 1905 3:1 Kladenských přišlo na stadión málo, hostů byla skoro polovina. Domácí tradičně žádnou atmosféru nevytvořili. Klokanů přijelo dost, jako vždy fandili, ale ukázali, že se neumějí chovat. Vytrhávali sedačky, rvali se s pořadateli. To jim kazí pozitiva. Měli by si mezi sebou udělat pořádek.
Siad Most - 1. FC Brno 5:2 Fandové Mostu podporovali tým i v době, kdy se mu zrovna nedařilo, ale vyšší známku nedostanou vzhledem nižšímu počtu. Z Brna přijelo asi deset fandů a připomněli se jen tím, že před sebe házeli petardy.
Dynamo České Budějovice - Sparta Praha 6:5 Na velmi nízkou teplotu při nedělním večerním utkání přišli fanoušci v solidním počtu. Domácí povzbuzovali, sice ne příliš, ale v době, kdy se fotbalistům nedařilo, tak skandovaným potleskem. Hosty podporoval tradičně početný kotel. Bohužel také tradičně se ale nevyvarovali urážlivých a rasistických hesel.
Pořadí po 10. kole
1. Ostrava 69
2.-3. Bohemians a Slavia 58
4. Sparta 49
5. Teplice 46
6. Teplice 45
7. Most 43
8. Mladá Boleslav 42
9.-10. Brno a Olomouc 41
11. Plzeň 39
12.-13. Žižkov a České Budějovice 34
14. Jablonec 33
15. Kladno 30
16. Zlín 25

VOTEYOURTEAM.COM - BANÍK NEBO BENFICA???

14. října 2007 v 13:23 | Morty
Je tu polovina října a do konce hlasování o nejpopulárnější klub světa na www.voteyourteam.com zbývá zřejmě ještě 2 a půl měsíce. Žhavým tématem je v těchto dnech především tato otázka: předstihne nás Benfica Lisabon, která se nám, přes náš vysoký náskok, v minulých týdnech mohutně přibližovala? Pojďme se ale nyní podívat, jak vlastně hlasování z naší strany v uplynulých měsících vypadalo.

Hlasování na www.voteyourteam.com bylo spuštěno již delší časový úsek předtím, než se o něm fanoušci Baníku vůbec dozvěděli. Za tu dobu se do čela dostaly brazilské kluby Internacionale, Santos a také Atletico Paranaense. Tyto kluby si před ostatními celky vytvořily luxusní náskok, který byl ale pomalu ukrojován fanoušky jednoho slavného českého klubu...

Fanoušci Baníku Ostrava začali houfně hlasovat ke konci března. Pro mě osobně by byl tehdy velký úspěch získat první místo v Evropě, které okupoval ruský Zenit Petrohrad. Jak se za pár týdnů ukázalo, tato meta byla pro baníkovce docela snadným soustem, i když se petrohradští usilovně bránili.

Od této chvíle začalo stíhání brazilských celků, které měly od Baníku na první pohled nepřekonatelný odstup. Týdny plynuly a Baník se dostával stále více dopředu. Porazil slavný Santos i Internacionale, a za pár dnů jsme mohli slavit vyjímečný triumf - 22.6.2007 v 19:22 jsme předstihli Atletico Paranaense a stali se nejpopulárnějším klubem světa. O čtyři dny později byla překonána další významná meta - stali jsme se 1.klubem s více než 100.000 hlasy.
Přišly však prázdniny, navíc na fanoušky dolehlo uspokojení z dobytí 1.místa a počet hlasů pro náš klub se rapidně snížil. Z více jak 2000 hlasů, které denně přibyly na konto Baníku při stíhání 1.místa, jsme v červenci a srpnu nepřekročovali ani hranici 700 hlasů denně. Již delší dobu hlasovali lépe šejci z Al-Nasru, kteří se k nám pomalu přibližovali. Ani další kluby se však nenechávaly zahanbit, o prázdninách tak Baník v denních hlasováních končil většinou až kolem 5.místa na světě.
Konec prázdnin a začátek školního roku byl ve znamení raketového nástupu fanoušků slavného portugalského mužstva Benficy Lisabon. Benfica se nám přibližovala mílovými kroky, v baníkovských řadách tak muselo dojít ke znovuobnovení sil. Ani velká prezentace v médiích a na fanouškovských stránkách však nepomohla k odrazu náporu portugalských. Denní počty hlasů pro Benficu dosahovaly přes tří tisíce, čemuž se baníkovci rovnali asi z poloviny. Jak se ale ukázalo, fanoušci Benficy používají nepovolený hlasovací automat, který sám od sebe každou hodinu hlasuje....
O víkendu se hlasy pro obě mužstva poměrně vyrovnávají, přes týden však bohužel na internetu dominuje portugalský tým. Pojďme ale všichni ukázat, že na fanoušky ostravského Baníku jsou i stroje krátké!!! 1.místo prostě musíme udržet!!! Náskok 25.000 hlasů znamená možnost prohrávat s Benficou do konce roku přibližně o necelých 400 hlasů denně, takže bojujme a hlasujme!!!!!!!!
 
 

Reklama