DOBRÝ DEN A NASHLEDANOU

13. ledna 2012 v 17:47 | Morty
Dva roky a pět dní. Přesně před takovou dobou se na tomto blogu objevil poslední článek. Tak trošku jsem si v něm stěžoval na to, že Baník koupil za těžké prachy nějakého Vydru... Působí to už jako dávná historie. A je pro mě těžko pochopitelné, co se za tu dobu s naším Baníkem stalo.


Nebudu se věnovat příčinám pádu jednoho z nejslavnějších českých klubů mezi nejhorší ligové celky. Z mnoha stran jsme na toto téma slýchali rozličné názory, které mnohým dopomohly k utvoření vlastního pohledu na věc.

Pohled na tabulku je tristní. Jen díky trapnému Žižkovu a korupční Olomouci nejsme na sestupové pozici. Jenže co není, může být. A mám velké obavy, že tohle nedopadne dobře.

Kádr Baníku je možná perspektivní, každopádně v aktuální situaci ve mně vzbuzuje obavy. O záchranu se s tak mladým mužstvem prostě hrát nedá. Už na podzim se takový Janko Greguš po jednom z mnoha nepovedených zápasů rozbrečel. Co bude dělat, až Baník pravděpodobně prohraje úvodní dva jarní zápasy v Boleslavi a s Jabloncem? Pak teprve půjde do tuhého a takovou situaci mnoho hráčů neustojí. A zkušené posily jsou v nedohlednu - bez peněz totiž do hospody nelez.

Svěrky s Benjim to sami nespasí, Luky je sice morální vůdce, ale herně je to bída a o dalších starších hráčích škoda mluvit... Kdyby byl na podzim v kádru Jankul, Tomáš Marek a Šmejkal, byla by pozice veselejší, takhle musíme doufat, že se aspoň dva posledně jmenování na trávníku na jaře objeví.

Abych nezapomněl, pamatuje si někdo tu slavnou "osu mužstva", o které v létě hovořil filuta Karol Marko? Připomenu: Krbeček - Adámik - Lukeš - Šenkeřík... :-) Realita na konci podzimu byla poněkud jiná.

Abych to shrnul, jara se moc bojím. Každopádně věřím a věřit budu, že ta nakonec dobře dopadne. Musí. Rozloučit se s Bazaly sestupem by byla tragédie.

PS:
Omlouvám se za dlouhou nečinnost na těchto stránkách. Těší mě, že i po takové době zaznamenává počítadlo přes tři sta návštěvníků týdně. Sice to moc nechápu, ale nevadí.

Na Baník jsem nezanevřel a když mi to časové možnosti dovolí, vždycky zavítám aspoň na domácí zápasy, přestože toho po skončení zápasů občas lituju.

Na blogu jsem přestal pracovat ze dvou hlavních důvodů:
Zaprvé - nebyl čas. Blížila se maturita, přijímačky na VŠ (BTW všechno dopadlo luxusně, abych se pochlubil :-)), přednost před psaní blogu dostaly i jiné, mnohem důležitější a krásnější věci...
Zadruhé - nebyla chuť. Dění v Baníku mě znechucovalo a neměl jsem náladu o tom ještě psát.

V budoucnu se s mými články ještě možná potkáte. Asi už to ale nebude tady na blogu. Jakožto novinář se totiž budu snažit zvýšit úroveň české žurnalistiky ;-)... Baníček nejlepší u nás!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama