BANÍK ZÍSKAL MATĚJE VYDRU

8. ledna 2010 v 13:38 | Morty |  NEWS!!!
Na trase FC Vysočina Jihlava - FC Baník Ostrava se zrodil jeden z největších transferů v rámci českého zimního přestupového období. Do celku slezské metropole zamířil výrazný český talent - Matěj Vydra! Teprve sedmnáctiletý člen mládežnických reprezentací už má na svém kontě 27 druholigových startů a 5 vstřelených branek. Nyní před ním leží prvoligová výzva.


"Jsem velmi rád, že se kluby dohodly. Chtěl jsem jít do I. ligy, ale nečekal jsem, že k tomu dojde tak rychle. Baník vnímám jako ideální řešení. Jde o ambiciózní klub se skvělými fanoušky a navíc lze očekávat, že zde dostanu více příležitostí než v pražských "S". S trenérem Koubkem jsem se ještě nebavil, ale věřím, že mi dá šanci. V sobotu mne v Ostravě čeká první trénink a v neděli odjíždíme do Beskyd na soustředění. Na Vysočinu budu vždy velmi rád vzpomínat, neboť mne fotbalově vychovala a dala mi velmi brzy šanci v dospělém fotbalu," řekl dnes Vydra, který může nastoupit na hrotu útoku či na kraji zálohy.

Vydra je odchovancem chotěbořského fotbalu, odkud ho v roce 2003 přilákala Vysočina Jihlava. Rychle přeskakoval jednotlivé mládežnické kategorie a už jako patnáctiletý si připsal první starty v extraligovém starším dorostu. Před rokem se přesunul do druholigové kabiny a pod vedením kouče Marka nastoupil jako šestnáctiletý k prvním druholigovým zápasům a zaznamenal i první branky v této soutěži. Za rok 2008 byl vyhlášen třetím nejlepším mladším dorostencem v Česku.

Jeho talent oslnil snad veškeré české kluby, neunikl pozornosti ani v zahraničí. Vydra byl na stáži v Itálii a Anglii, nabídky se hrnuly ze všech stran. ,,Proto jsem rád, že se nám podařilo jeho příchod doladit," přiznává generální manažer Baníku Verner Lička.

Na angažování hráče měl ostatně velký podíl. ,,Sledoval jsem ho pečlivě v dorostenecké lize, v mladší i starší kategorii," popisuje. ,,Je to komplexní útočník, jenž může hrát na hrotu, pod ním, je úžasně pohyblivý. Má smysl pro kombinaci, dovede vyslat finální přihrávku, ale i zakončit - chytrostí i silou," rozplývá se nad jeho schopnostmi.

zdroj: fcvysocina.cz, deník Sport
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama