POCHOD NA LYSOU HORU - TO ZAS BYL MAŠTÁL!

13. prosince 2009 v 18:58 | Morty |  NEWS!!!
Stalo se již tradicí, že se 13. prosince vydají příznivci Baníku Ostrava zdolat Lysou horu a vyjádřit tím nesouhlas s policejním násilím. A proč zrovna v tento den? Datum 13.12. totiž můžeme přeložit do řeči písmen jako A.C.A.B., což snad není třeba vysvětlovat. Ani letošní ročník chachaři nevynechali.
fotky uvnitř článku


Na nádraží v Ostravici, odkud se tradičně vychází, se o půl sedmé ráno shromažďuje zhruba padesátka baníkovců toužící po jistě krásné zimní procházce na 1324 metrů vysoký vrcholek Lysé hory. Před náročnou cestou však bylo potřeba doplnit rezervoáry sil, proto se snad všichni rozhodli jít do místních putik trochu posilnit. Zájem byl takový, že si jedna banda přinesla lavičky a stůl před hospodu a za příjemného ranního mrazíku a sněžení si vytvořila posezení přímo venku :-).

Po "natankování" se mohlo po skupinkách vyrazit. Cestou jsme se museli mnohokrát zastavit a doplnit hladinu ethanolu - přece jenom zima byla veliká. Rovněž jsme vytvářeli různé upomínky na to, že dnes tudy šli chachaři.

Trasa byla náročná a pro mnohé alkoholové sportovce takřka nepokořitelná. Za několik hodin jsme si ale mohli vychutnat slastný pocit z dobytí vrcholu Lysé hory. Počasí nám sice příliš nepřálo, nicméně pokazit náladu nám nemohla ani nízká viditelnost.

Po občerstvení a odpočinku v místní chatě se celá banda schází v 13:12 a svými hlasivkami a odpálením pyrotechniky si připomíná důvod, kvůli kterému jsme se tam všichni sešli. Pro návštěvníky jsme jistě nečekanou atrakcí. Po společném focení se rozcházíme a protože víme, že ani zpáteční cesta nebude zrovna krátká a brzy se setmí, vydává se naše skupina zpátky.

Cesta byla kluzká a když se k tomu přidala u něktěrých vysoká hladina alkoholu v krvi, nebyla o různé pády a naražení kostrče nouze. Nakonec jsme se ale dolů po necelých dvou hodinách přece jen dostali, i když se jeden nejmenovaný člen potýkal se silnou nestabilitou, způsobenou zřejmě špatným výběrem stravy :-)...

Celkově to byl jistě povedený den s hojnou účastí. Alespoň na chvíli jsme opustili zakouřené knajpy a vydali se do přírody. Ale hlavní důvod byl jiný. A.C.A.B.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 susinho susinho | 13. prosince 2009 v 20:19 | Reagovat

šupa článek...dobře ty ;)

2 tomas tomas | 14. prosince 2009 v 11:47 | Reagovat

dobry clanek, no dozajista to bylo spatnou stravou, by me zajimalo, co mi na te Lyse primichali do te zelnacky...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama