OČEKÁVANÍ SE POTVRDILA -> BANÍK - KLADNO 2:0

8. listopadu 2009 v 13:36 | Morty |  NEWS!!!
Scénář zápasu mezi Baníkem Ostrava a Kladnem se dal docela lehce rozluštit už před zápasem. Hosté se měli zaměřit na pozorné bránění, které mělo vést k bodovému zisku. Rozjetý Baník však dvěma góly z bezprostřední blízkosti kladenské brány rozhodl o svém vítězství 2:0 a potvrdil první místo v tabulce domácích zápasů.

Asi jste si toho už také všimli. V den, kdy hraje Baník svůj zápas na Bazalech, začne pršet, mrholit či sněžit, o nízké teplotě netřeba mluvit. Při utkání s Kladnem sice z nebe nepadaly kapky deště ani sněhové vločky, zrovna ideální fotbalové počasí to ale taky nebylo. Ale je zajímavé, že den před i po sobotě je zase krásně... Dost však naříkání na počasí. Věrný fanoušek sice psímu počasí asi neholduje, nicméně od návštěvy Bazalů ho to neodradí. A těch méně věrných by stejně o moc víc nepřišlo...

Návštěva přes pět tisíc diváků je na české poměry nadprůměrná, jenže pro Baník aktuálně hrající na špici tabulky atraktivní fotbal je to prostě málo. Kotel domácích byl zaplněn velice slušně, support byl na průměrné úrovni. Docela zamrzí, že se k fandění nepřidává hlavní tribuna, ale to je letitý problém. Znovu se několikrát ve spolupráci s ochozy zkoušel chorál "Co vy zpíváte" s poměrně úspěšným výsledkem, podobně dobře se uchytila "Propagace slezské". Tedy alespoň v kotli... Hostující sektor zel zcela nečekaně prázdnotou.

V průběhu utkání bylo rozvinuto hned několik transparentů. První ("fazol, nezapomeneme") reagoval na úmrtí populárního travaře Petra Radeckého, kvůli čemuž se před výkopem držela minuta ticha. Další nápisy reagovaly (nejen) na události z minulého zápasu na Spartě - "vedení ACS - lžete!", "PČR - pomáhat a chránit?", "Fortuna - a vy jim to platíte?", "A teď všichni - český fotbal pro fanoušky!!!".

Další série transparentů byla představena v druhém poločase.

Na hřišti se mezitím odehrával docela průměrný ligový mač. Hosté z Kladna sice dokázali podržet balon a občas ve středu hřiště i zakombinovat, jenže do koncovky se nedostávali a stejně jako v minulých čtyřech ligových zápasech branku nevstřelili.

Baník se po úvodní hlušší pasáži postupně dostával ho hry a začal hrozit. Nejprve Tchuř vlětěl do šestnáctky hostí, kde jej skolil hostující bek, píšťalka sudího Zelinky však zůstala hluchá. Levý obránce FCB poté vyslal ránu na kladenskou bránu, bohužel bez gólového efektu.

Úvodní branku vstřelili domácí v pětatřicáté minutě. Neuwirthovu tvrdou hlavičku Pavlík jen vyrazil před sebe a Strnad akci dokončil přesnou dorážkou do sítě - 1:0.

Baník už nepustil taktovku utkání z rukou. Hrála častěji s míčem a daleko od vlastního brankáře Baránka, ale gól, který by pojistil body, dlouho chyběl. Na noze ho měl nejlepší ostravský střelec Lička, jenže Pavlík jeho trestný kop přes zeď v 68. minutě stihl vyboxovat. Po nadějném úvodu bylo Kladno v druhé půli už neškodné. Druhým gólem ho definitivně skolil Řezník, který si z místa pravého beka naběhl na Varadiho centr až do malého vápna a v 55. ligovém utkání si připsal premiérový gól.

Středočeši tak počtvrté za sebou prohráli 0:2. Baník se výhrou přiblížil druhému Jablonci, který v souboji dvou vedoucích celků podlehl Teplicím na jejich hřišti 1:0.

Baník Ostrava - SK Kladno 2:0 (1:0)