PŘÍBRAMSKÝ BETON ZAFUNGOVAL ANEBO KONEC BANÍKU V POHÁRU

28. října 2009 v 12:50 | Morty |  NEWS!!!
Odveta osmifinálového dvojutkání Ondrášovka Cupu mezi Baníkem a Příbramí dopadla asi podle očekávání. Na stadion dorazilo zhruba dva a půl tisíce fanoušků (sektor "Vlajkonoši hosté" zel "překvapivě" prázdnotou), Příbram bránila v 10 - 11 lidech a domácí Baník tuto hráz marně zkoušel překonat. Antifotbal hostujícího týmu slavil úspěch a tým Jardy Starky se tak mohl radovat z nezaslouženého postupu.

Kouč domácích Miroslav Koubek nasadil obměněnou sestavu oproti utkání s Bohemians. V bráně dostal po delší době šanci Tonda Buček, jen na tribuně zůstal Strnad a Lukeš, místo něhož si navlékl kapitánskou pásku Tomáš Marek. Také Tomáš Mičola začal zápas pouze na lavičce náhradníků.

Baník měl po celý zápas jednoznačnou herní převahu, jenže ve hře chyběl moment překvapení a dobře zformovaný obranný val hostů stoprocentní šance nepřipouštěl. Po půlhodině hry měli domácí na kontě už 6 rohových kopů, bohužel ani jeden nezužitkovali ve vedoucí gól. Nejblíže měl ke gólu v první půli Kraut, jenže jeho výbornou hlavičku zastavilo břevno Krbečkovy brány.

Marné baníkovské snaze přihlížela slabá, avšak vcelku očekávaná návštěva okolo 2500 diváků. Support byl v úvodu velmi vlažný, ke konci první půle a v druhém poločase se alespoň trošku rozjel... Atmosféru oživilo několik pyrotechnických vložek. Nejvíce emocí nakonec vzniklo po výrocích rozhodčích, kteří nepískali zrovna nejlépe. Ani simulující a často polehávající hráči Příbrami si příliš ovací ochozů nevysloužili.

Druhý poločas probíhal ve stejném duchu jako ten první, s tím že Miroslav Koubek nabádal své svěřence k ještě větší ofenzivní aktivitě. Ke vstřelené brance ale nepomohlo ani vystřídání stopera Nevese, za něhož se na hřiště dostal a své první minuty za "A" tým odehrál Lee Hyung-Sang. Ten ukázal, že mu míč nepřekáží a že s ním něco dokáže vymyslet.

Deset minut před koncem měl po centru Řezníka velkou příležitost hlavičkující Mičola, jenže mířil těsně vedle tyče. Neujala se ani Ličkova střela, kterou vykopl z brány jeden z hostujících zadáků. A když ani Varadi nedokázal z několika metrů prostřelit Krbečka, zápas skončil bezbrankovým výsledkem. Jedna ze dvou soutěží, ze kterých se dá dostat do pohárové Evropy, tak pro Baník už skončila. A dalo by se říct, že předčasně.

FC Baník Ostrava - FK Příbram 0:0
Rozhodčí: Makovička - Wilczek, Urban. ŽK: Neves, Tchuř, Marek - Dort. Diváci: 2551. První zápas: 0:2, postupuje Příbram.

OSTRAVA: Buček - Řezník, Neuwirth, Neves (79. I Hjong-sang), Tchuř - Wojnar, Marek, Lička - Varadi, Zeher (60. Metelka), Kraut (61. Mičola). Trenér: Koubek.
PŘÍBRAM: Krbeček - Plašil, Müller, Štochl, Nohýnek - Tarczal - Klesa, Videgla (79. Hušbauer), Dort (72. Wágner), Šmejkal (63. Rodrigues) - Huňa. Trenér: Marko.