HODNOCENÍ HRÁČŮ - BRANKÁŘI

9. října 2009 v 15:23 | Morty |  NEWS!!!
Právě probíhající sezona 2009/2010 už má za sebou třetinu zápasů, určitě tedy už nastal čas na menší zhodnocení jednotlivých hráčů. Dnes se budeme věnovat nejméné početné skupině - brankářům, zítra zaměříme pozornost na obránce a posléze neopomeneme ani zálohu a útok. Takže nyní brankáři na scénu!


Hodnocení hráčů: * - nejhorší, ***** - nejlepší

Antonín Buček

Už během nepovedené jarní části ligy se Tonda stal baníkovskou gólmanskou jedničkou a odsunul do pozadí nechtěného Petra Vaška. Bučkova pozice se nezměnila ani v průběhu léta, třebaže do Baníku přestoupili Polák Pietrzkiewicz a zkušený Vít Baránek. Jenže uplynulo 10 kol a Buček si o pozici jasné jedničky v Baníku může nechat jen zdát. A nelze se tomu divit.

Během podzimu zatím střídal povedené výkony s těmi slabšími. Často dokázal podržet tým, jenže několikrát pustil za svá záda střely z velké dálky. Co naplat, že to třeba byly rány jako z děla, nebo že při bránění selhala zeď... Poslední šanci ukázat se v bráně měl doma proti Teplicím, kdy už ve 2.minutě inkasoval po jistě chytatelné Vachouškově střele. V dalším utkání už své místo musel přepustit.

Ve svých pětadvaceti letech je Buček stále mladým, perspektivním gólmanem, který může v milovaném Baníku strávit ještě mnoho let na pozici jedničky. Jenže k tomu, aby se stal opravdovou oporou mužstva, mu ještě něco chybí. Škoda, hráč je to totiž jinak sympatický...

Hodnocení za 1.třetinu ligy: ***

Vít Baránek

Do Baníku přišel zakončit svou dlouholetou kariéru. S tím, že by se dostal mezi tyče, se příliš nepočítalo - Baránek se měl místo aktivní činnosti věnovat spíše trénování brankářů. Jenže původně druhý až třetí gólman je najednou první volbou Miroslava Koubka.

A Baránek svými výkony dokazuje, že ještě nepatří do starého železa. Neudělal zbytečné chyby a ani nepustil laciné góly. Hráči se na něj mohou spolehnout. V pětatřiceti letech si určitě užívá, že místo paběrkování v druhé lize se Zlínem si může zachytat za nadprůměrný prvoligový tým, do kterého přestoupil už šestnácti. Jen jeho přístup k fanouškům by mohl být lepší. Ve Zlíně možná na děkovačky s fandy nechodil, tady je to ale o něčem jiném...

Hodnocení za 1.třetinu ligy: ****

David Pietrzkiewicz

A nelze se nezmínit ani o polské posile, která soupeří o pozici jedničky alespoň v juniorce Baníku. Osobně jsem jej zatím chytat neviděl, ale podle referencí to na nějaký mimořádně skvělý nákup nevypadá. A co si o něm myslí kouč Koubek? ,,Nemyslím si, že Dawid je špatný brankář. Nikdo ho nemůže odepisovat, je to nesmírně poctivý, pracovitý a skromný kluk. Při jeho mládí ty rezervy, které ve výkonnosti má, se dají dobře odstranit. Jeho angažování byla sázka na budoucnost." Tak uvidíme, co se z něj vyklube...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alberto Alberto | 11. října 2009 v 13:28 | Reagovat

Hodnotit hráče je mlácení prázdné slámy. Máme hráče, které zajistilo vedení klubu v čele s managerem Wernerem Ličkou.
Zrekapitulujme odchody: Svěrkoš, Galásek již vloni, Otepka, Vašek. Přišli: Neves, Strnad, Greguš, Hyung Sang Lee, Baránek, Varadi.
Počtem sice příchody převažují nad odchody, ale kvalitoz rozhodně ne! Když jsme u brankářů tak při vší úctě Buček ani Baránek kvalit Vaška nedosahují a díky sporům s jedním členem managementu musel Vašek odejít. Pokud se nedokáže management přenést přes žabímyší války s "podřízenými" a tím oslabí mužstvo, měl by se minimálně nad sebou zamyslet a činit urychleně nápravu.

2 Jakub Jakub | E-mail | 12. října 2009 v 17:08 | Reagovat

Antonin Buček je vyborný brankař a myslím,že by se měl dlouho době v Baníku a aspon dostat zahrahnicni, aby Buček měl víc zkušenosti. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama