ATRAKTIVNÍ ZÁPAS PŘINESL DALŠÍ TŘI BODY -> BANÍK - BOHEMKA 3:1

25. října 2009 v 12:00 | Morty |  NEWS!!!
Z fanouškovského hlediska jeden z nejatraktivnějších ligových zápasů vůbec - střetnutí Baníku a vršovické Bohemky - skončil dle papírových předpokladů. Bohemians, kteří letos už dokázali vyhrát v Mladé Boleslavi či remizovat na Spartě, na domácí Baník nestačili. Slezský klub tak pokračuje na vítězné vlně a stíhá vedoucí duo Teplice s Jabloncem.

Už dávno před utkáním bylo jasné, že tentokrát nebude sektor pro příznivce hostů poloprázdný či zcela prázdný. Příznivců zelenobílých dorazilo na tři sta a po celý zápas se snažili svůj tým podporovat.
První choreografii předvedly oba tábory při nástupu hráčů na hřiště. Domácí roztáhli transparent "Pro obsluhu světelné tabule 2: Tohle je Bohemka, až teď je to správně!", hlasově doplněný o pokřik Jebat Bohemku. Hosté svým choreem také poděkovali chacharům za to, že vědí, která Bohemka je pravá.

Střetnutí s jedním z nejlepších fanouškovským táborem u nás vyhecovaly domácí příznivce k solidnímu celozápasovému supportu, který byl dle mého názoru zatím nejlepší v této sezoně. Na ochozech se tísnilo necelých šest tisíc diváků, tedy docela očekávaná návštěva. Vzhledem k postavení v tabulce je to docela málo, ale řešit diváky už snad ani nemá cenu...

Na hřišti v první půli jednoznačně vévodil domácí celek, který svou převahu zužitkoval dvěma góly. Po čtvrthodině hry přihrál výborně hrající Řezník do vápna Lukešovi, který zkušeně překonal Radka Sňozíka - 1:0. V 33.minutě přišla chvíle ex-bohemáckého Miloslava Strnada. Ten se po Tchuřově rohu opřel z voleje do míče a svou ranou nedal Sňozíkovi šanci - 2:0.

Ke konci poločasu zařídili trochu vzruchu hosté. Jejich příznivci si ve svém sektoru po použití pyrotechniky prohodili pár slov a facek s příslušníky security, kteří nakonec museli ustoupit fanouškovské přesile. Chvíli před odchodem do kabin mohl utkání zdramatizovat Ibragimov, jenže reflexní zákrok Baránka tomu zabránil.

Do druhého dějství vstoupili aktivněji hosté. A v 53.minutě se už mohli radovat z kontaktního gólu. Po centru zprava se Škodův volej snesl přesně k tyči, Baránek neměl mnoho šancí zasáhnout - 2:1. Domácí však zramatizování duelu nepřipustili. Agilní Řezník nacentroval do vápna, kde se míč dostal až k osamocenému Ličkovi. Ten se nemýlil a ranou k tyči rozšířil svůj letošní gólový účet na šest zásahů - 3:1. Další velké šance domácí neproměnili, nakonec je to naštěstí ale moc mrzet nemuselo.
Domácí přiznivci oživili mač pyrotechnickými vložkami. Nejprve byly zapáleny obzvlášť zapáchající různobarevné dýmy, pět minut před koncem se pak odpálilo množství červených ohňů. Ty byly nakonec oslavné - Baník relativně s přehledem vyhrál v atraktivním utkání 3:1.

Baník Ostrava - Bohemians 1905 3:1 (2:0)
Branky: 15. Lukeš, 33. Strnad, 62. Lička - 53. Škoda. Rozhodčí: Drábek - Jiřík, Santarius. ŽK: Varadi - Janek, Škoda. Diváci: 5621.
BANÍK: Baránek - Řezník, Neuwirth, Neves, Tchuř - Lukeš, Marek, Lička - Mičola (84. Wojnar), Strnad (89. Kraut), Zeher (60. Varadi). Trenér: Koubek.
BOHEMIANS 1905: Sňozík - Jindřišek, Cseh, Nikl, Rychlík - Janek (68. Bartek), Lukáš, Dian (75. Hašek), Štohanzl - Ibragimov (84. Kaufman), Škoda. Trenér: Hoftych.