ZTRACENÉ DVA BODY -> BANÍK - TEPLICE 2:2

27. září 2009 v 10:54 | Morty |  NEWS!!!
Před utkáním se předpokládalo, že zápas pátého celku ligové tabulky s lídrem nudit nebude. Očekávání fanoušků se potvrdila, na hřišti se opravdu děly zajímavé věci. Baník byl jednoznačně aktivnějším týmem s velkým množstvím vytvořených šancí, jenže špatná střelecká produktivita způsobila, že si Tepličtí odváží po remíze 2:2 jeden cenný bod.

Pokud někdo zmeškal úvod zápasu a přišel na stadion až třeba v 5.minutě v domnění, že po začátku se stejně nic nestane, pohled na ukazatel skóre jej musel přinejmenším zaskočit. Běžela teprve druhá minuta a diváci na Bazalech viděli už dva góly.

Leccos naznačila už první akce Teplic. Prakticky ihned po výkopu se směrem k Bučkově bráně řítil Elsamni, jehož centr osamocený Mahmutovič umístil hlavou mimo tři tyče. Na druhé straně hřiště byli hráči úspěšnější. Po centru Zehera zleva přeloboval hlavičkující Miloslav Strnad teplického brankáře Grigara a poslal domácí do vedení - 1:0.

Fanoušci se ještě nestačili doradovat, když vtom přišla studená sprcha. Hostující Vachoušek napálil míč z pětadvaceti metrů a překonal Tondu Bučka, který asi po této situaci neměl nejčistější svědomí - 1:1.

Kolotoč šancí a gólů pokračoval i dál. Po pravé straně se protáhl domácí Mičola, vystřelil na zadní tyč, ale těsně minul. V další dvacetiminutovce se žádná stoprocentní šance nevyskytla. V 24.minutě se neujal Strnadův přímý kop, o chvíli později znovu neuspěl Mičola, který se objevil za hostující obranou s úmyslem zamířit na bližší tyč, jeho záměr ale Grigar vystihl a vyrazil balón na roh.

I v dalších minutách bylo o zábavu postaráno, nicméně žádná šance se nevyrovnala té Strnadově ze 42.minuty. Útočník Baníku obešel protihráče v šestáctce, obstřelil i Grigara, jenže jeden z obránců míč vykopl z brankové čáry...

Druhý poločas začal podobně jako ten první. Rána Maria Ličky z pětadvacetimetrů se od břevna odrazila do země a ven, fanoušci jednohlasně zakřičeli "goool!". Rozhodčí však v první chvíli nebyli stejného názoru. Teprve když se hra přerušila a domácí kapitán Martin Lukeš šel orodovat k asistentu rozhodčího, došli sudí po poradě k názoru, že míč přešel celým objemem brankovou čáru - 2:1. Asistent si však zdaleka nebyl jistý. Beztak si ještě několikrát při pohledu na Grigarovu bránu přehrával situaci v hlavě...

Těsné vedení mohl Baník znovu záhy ztratit. Elsamni se ve vápně ocitl sám před Bučkem, ten se mu však vrhl pod nohu a velkou příležitost Teplic zneškodnil. Po hodině hry mohl zvýšit náskok domácích Strnad, jenže to by nesměl kopnout prudký skákavý míč z metru do břevna.

Hosté toho na Bazalech mnoho nepředvedli, produktivitou však domácí hravě předčili. V 68.minutě napřáhl z 20 metrů střídající Kalivoda a Buček v bráně se po míči směřujícím do šibenice natahoval marně - 2:2. I v dalších minutách hry se bylo na co dívat, třebaže ke gólovým šancím snaha obou celků nevedla.

Zajímavý souboj nakonec nenašel vítěze. Už v nastavení mohl tři body na domácí stranu strhnout Mičola, ale po zaváhání teplické defenzívy jeho oblouček přes gólmana odvrátil do zámezí jeden z hostujících hráčů. Teplice mohou být se ziskem bodu spokojeny, Baník naopak dva body ztratil.

Reportáž ze zápasu najdete zde!

FC Baník Ostrava - FK Teplice 2:2 (1:1)
Branky: 1. M. Strnad, 48. Lička - 2. Vachoušek, 68. Kalivoda. Rozhodčí: Příhoda - Vysloužil, Teuber. ŽK: Lička, Mičola - Mareš, Vachoušek, Elsamni, Mahmutovič. Diváci: 6456.
Sestavy:
Baník Ostrava: Buček - Tchuř, Neuwirth, Bolf (41. Marek), Tomašák - Lukeš, Neves, Lička - Mičola, M. Strnad (85. Kraut), Zeher. Trenér: Miroslav Koubek.
Teplice: Grigar - Ljevakovič (55. Kalivoda), Petr Lukáš, Klein, Vidlička - Verbíř, Vachoušek, Matula, Mareš (88. Gašparík) - Mahmutovič, Elsamni (70. Hesek). Trenér: Jiří Plíšek.