PŘEKVAPENÍ SE NEKONALO -> SLAVIA - BANÍK 3:1

21. září 2009 v 21:44 | Morty |  NEWS!!!
Fotbalisté Baníku Ostrava nedotáhli dobře rozehraný zápas do povedeného konce. V Edenu nakonec prohráli s mistrovskou Slavii 3:1, když jedinou branku hostů vstřelil Martin Lukeš.

Pokud se někdo podíval po skončení prvního poločasu na statistiku držení míče, musel si o utkání udělat zajímavý obrázek - domácí totiž drželi míč na svých kopačkách 3/4 hrací doby... Jenže více šancí měli stejně hosté ze Slezska.

Po úvodním oťukávání se do náznaků šancí dostávali sešívaní, žádné větší ohrožení Bučkovy brány z nich ale neplynulo. Zato na druhé straně se děly věci. Domácí gólman Vaniak při výborné hlavičce Neuwirtha zasáhl skvělým reflexivním zákrokem a tento úspěch potvrdil ještě o pár minut později, když z bezprostřední blízkosti vykopl střelu Zehera, který se před ním zjevil po přihrávce od Mičoly.

Tyto velké šance Baník nevyužil. Jenže o pár chvil později se stejně do vedení dostal - z přímého kopu centroval Lukeš, na míč si vyskakoval Neves, který se ale balonu nedotkl a centr tak skončil až za zády Vaniaka - 0:1.

Do konce poločasu chybělo sehrát zhruba 10 minut. Hosté by se už nejradši viděli v šatně, hlavně když ucítili sílící slávistický tlak. Těsně před poločasem Belaid přesným pasem vyzval nepokrytého Naumova, ten s míčem postoupil k ostravské šestnáctce, přihrál doleva nabíhajícímu Hlouškovi a dravý domácí útočník pohodlně zakončoval do prázdné branky - 1:1. Situace vypadal zprvu jako ofsajdová, opakovaný záběr však prokázal, že tentokrát se rozhodčí nemýlili...

Do druhého dějství vstoupili aktivněji baníkovci. Vrátit vedení na svou stranu mohli už třeba v dvaapadesáté minutě, kdy Řezník pelášil sám na Vaniaka. Pomezní sudí však mylně odmával ofsajd. Slavii podobná situace před vstřeleným gólem prošla, Baníku nikoliv. Co dodat...

Za pět minut se svěřenci Miroslava Koubka dostali do dalších šancí. Hlavou vracel míč před bránu hostující Řezník a před brankářem Vaniakem byli úplně volní dva hráči Baníku, Neuwirth a Varadi. Ani jeden si však míč nestihl zpracovat. Vzápětí se do dalšího útoku řítil Mičola, před nabíhajícím Zeherem míč na poslední chvíli skluzem zastavil se štěstím do Vaniakovy náruče stoper Suchý.

A po neproměněných šancí přišel trest. Po Belaidově přiťuknutí a zaváhání nepříliš dobře postavené zdi se parádně trefil z přímého kopu znovu Hloušek. Na jeho střelu si brankář Buček sáhl, vyrazit ji ale nedokázal - 2:1.

Po vstřeleném gólu se slávisté snažili stále kombinovat na polovině Baníku. Velkou šancí přesto zahrozili znovu hosté. Z malé vzdálenosti se střídající Strnad snažil nadvakrát překonat Vaniaka, což se mu však nepovedlo. Slávistický brankář lapil, co se dalo. A to bylo ze strany Baníku vše.

Domácí se gólově prosadili ještě v 89.minutě. Baníkovci ztratili míč ve středu hřiště a před slávisty se tak otevřel prostor k rychlému protiútoku. Už to vypadalo, že se Baník ubrání, Šenkeřík ale z hranice šestnáctky šikovně přenesl hru na úplně volného Grajciara. Ten si míč zpracoval na prsou a střelou po zemi ke vzdálenější tyči překonal Bučka - 3:1. Nadějně rozehraný zápas tak skončil nepříznivě.

Plusy a mínusy zápasu
+ celkově solidní podívaná (na české poměry to byl jistě nadprůměrný zápas)
+ nebezpečné brejky v první půli (proti takovému soupeři je to jedna z mála cest k úspěchu)

- špatný výkon Zawady i Hableho, který jej o poločase vystřídal (Zawada - častá nedůslednost, chyba při inkasovaném gólu, ... Hable - takový alibismus ve hře je nepřijatelný...)
- odmávaný ofsajd Řezníkovi (tato chyba rozhodčích rozhodla zápas - z té šance by gól padl, Baník by se dostal do vedení 2:1 a minimálně bod by si z Prahy odvezl...)
- nevyužité šance (a že jich nebylo málo...)
- pasivita v úvodu

SK Slavia Praha - FC Baník Ostrava 3:1 (1:1)
Branky: 44. a 64. Hloušek, 89. Grajciar - 35. Lukeš. Rozhodčí: Adam - Kordula, Košec. ŽK: Čelůstka, Vasiljevič - Varadi, Zawada, Neves, Tchuř. Diváci:
SK Slavia Praha: Vaniak - Krajčík, Suchý, Vomáčka, Čelůstka - Vasiljevič (81. Grajciar), Belaid, Ragued, Janda (70. Šenkeřík) - Naumov, Hloušek. Trenér: Karel Jarolím.
FC Baník Ostrava: Buček - Zawada (46. Hable), Neuwirth, Neves, Tchuř (85. Tomašák) - Mičola, Lukeš, Lička, Řezník - Varadi, Zeher (75. Strnad). Trenér: Miroslav Koubek.