HIGHLIGHTS: FCB - FKT

27. září 2009 v 11:55 | Morty |  NEWS!!!
Sobota odpoledne, krásné a vcelku teplé počasí, solidní výkony Baníku v posledních zápasech a soupeř z čela tabulky. Zkrátka ideální podmínky zajít na Bazaly třeba i s rodinkou, zvlášť když děcka do 130 cm mají vstup zdarma. A výsledek? Na fotbal přišla letos typická návštěva okolo 6.500 diváků. Těžko se tomu věří.

Tak hluboko jsme naštěstí ještě neklesli :-P

Musíme se smířit s faktem, že pokud nebude Baník první v tabulce nebo nebude soupeřem Sparta či Slavia, Bazaly zůstanou poloprázdné. No, poloprázdné... Co by za takové návštěvy většina ostatních ligových klubů dala. Jenže na Baník je takový průměr prostě málo. Na toto téma by se dalo popsat mnoho řádků, takže si podobný článek nechám někdy na později...

Strhující dění na hřišti vyburcovalo fanoušky tak, že předvedli nejlepší support na Bazalech v této sezoně. Samozřejmě se vyskytly chvilky, kdy bylo fandění slabší, celkově to ale špatné. Kotel byl zaplněn velmi dobře, několikrát zazpíval také nový chorál. Ten je docela chytlavý, takže by se snad mohl zalíbit i na ochozech...

V prvním poločase byly v kotli odpáleny modré dýmovnice a zároveň se směrem k hřišti již tradičně hodilo množství konfet.
V druhém poločase se v kotli objevila následující choreografie, doplněná o nápis "Ostrava černá" a velké žluté ohně za kotlem:
zdroj fota: www.chachari.cz

Ke konci zápasu začaly v kotli hořet červené ohně (bohužel nebyly oslavné...). Děkovačka s hráči byla poněkud chladnějšího charakteru...
V sektoru hostů se tísnilo asi 14 fanoušků, kteří za svým klubem vážili dlouhou cestu přes celou republiku. Občas se snažili zafandit, v takovém počtu proti mnohonásobné přesile však přirozeně neměli šanci. Za oddanost klubu si ale určitě zaslouží uznání. Ani hráči Teplic nezapomněli po skončení utkání svým příznivcům zatleskat.

A teď něco k dění na hřišti. Baník ukázal, že ani pod novým trenérem Miroslavem Koubkem nezapomněl útočit. Nemálo vyložených šancí je toho jasným důkazem. Jenže proměňování šancí je věc jiná, taková, na které je stále třeba zapracovat. Ne vždy si totiž baníkovci mohou dovolit zahodit tolik příležitostí a přesto získat alespoň bodík.

Co se Teplic týče, nic světoborného na Bazalech nepředvedli. Osobně neočekávám, že by se na vedoucí pozici udrželi delší dobu.

A na závěr jsem si schoval menší ohodocení hráčů Baníku (5 hvězdiček - nejlepší):
***** nikdo
**** Neuwirth, Lička, Strnad
***Tchuř, Bolf, Marek, Neves, Zeher, Lukeš
** Buček, Tomašák, Mičola
* nikdo

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama