DERBY NAKONEC DOPADLO ÚSPĚŠNĚ, BANÍK POSTUPUJE

17. září 2009 v 16:26 | Morty |  NEWS!!!
Až penaltový rozstřel rozhodl o tom, že se Baník Ostrava podívá do 4.kola českého poháru. V slezském derby s Opavou dlouho prohrával, na konečných 1:1 vyrovnal až po dlouhé pauze způsobené přerušením zápasu. Na hrací plochu totiž vnikli domácí fanoušci a zápas se málem nedohrál.

V prvním poločase nebylo znát, že se střetává aktuálně třináctý tým 2.ligy s druhým týmem elitní soutěže. Baník poslal na hrot místo Zehera a Varadiho Miloslava Strnada a Dominika Krauta, v pozměněné sestavě se ale hráči hostujícícho celku do šancí nedostávali. Mladý domácí tým jim zkrátka mnoho nepovolil.

Krátce po přestávce se gólově prosadila Opava. Kiša vysunul Přecechtěla, který překonal Bučka v bráně hostí - 1:0. Možná je trochu překvapivé, že Přecechtěl do tohoto zápasu vůbec nastoupil. V Opavě je pouze na hostování, do Baníku by se měl příští sezonu vrátit. Ale podobný případ je i Adam Varadi, který ve 3.kole nastoupil za Baník proti jeho mateřské Plzni.

Odehrálo se jen pár minut, když se příznivci v sektoru hostí pustili do plotu, který je dělil od prázdných spodních řad. Několik z nich proniklo do spodní části ochozu sloužícího jako záchytná zóna. Příznivci Opavy na to zareagovali a vtrhli na hrací plochu, mířící vstříc tribuně zcela zaplněné baníkovci oblečených do bílých triček.

Sudí Zelinka zápas okamžitě přerušil a hrozilo, že jej bude muset ukončit. Zásah zhruba stovky policistů, kteří se po chvíli váhání objevili na hřišti, nakonec uvedl věci do relativně solidního stavu. ,,Rozhodli jsme, že zápas bude dohrán. Nevyčerpali jsme všechny kroky, které jsou k ukončení utkání nutné a pořadatelé do té doby spolu s policíí sjednali pořádek," prohlásil po utkání hlavní sudí Zelinka.

Přerušení prospělo Baníku, který měl s opavskou hrou problémy. ,,To přerušení mi dalo možnost ještě jednou pohovořit s hráči. A narozdíl od přestávky mezi poločasy to bylo mnohem bouřlivější," řekl kouč Miroslav Koubek.

Kouč Koubek na hřiště vyslal Zehera s Varadim, kteří rozhýbali ofenzivu, ale několik nebezpečných situací v pokutovém území vyrovnání nepřineslo. To se podařilo až v 82. minutě Zeherovi, jenž těsně před Novákem přizvedl míč pod břevno - 1:1.

Nerozhodný zápas měly rozhodnout penalty. Kopat začínal Baník, v první sérii se střelci nemýlili. Ve druhé se trefil Zeher, naopak Cigánka vychytal Buček. Další střelci už své pokusy proměnili, a tak když se v paté sérii dostal Baník po trefě Mičoly do vedení 5:3, bylo rozhodnuto - Baník porazil Opavu!

Slezský FC Opava - Baník Ostrava 1:1 (0:0), na penalty 3:5
Branky: 47. Přecechtěl - 82. Zeher
Penalty: Partyš, Cigánek (nedal), Čáp, Wirth - Lička, Zeher, Neves, Tchuř, Mičola (všichni proměnili)
Rozhodčí: Zelinka. Diváci: 5516.
Sestava Baníku: Buček - Zawada, Neuwirth, Bolf, Tchuř - Lukeš, Řezník (68. Tomašák), Lička - Mičola, Strnad (61. Varadi), Kraut (46. Zeher). Trenér: Koubek.