ZÁPAS, KTERÝ NENADCHL -> BANÍK - BRNO 1:1

25. srpna 2009 v 12:58 | Morty |  NEWS!!!
Prestižní duel dvou velkých rivalů, který měl přinést atraktivní podívanou. Tak se o utkání Baníku s Brnem hovořilo před utkáním. A není divu - oběma celkům se úvod ligy vydařil. S konečným výsledkem 1:1 byli nakonec spokojenější hosté.

Už se stalo tradicí, že zápasy Baníku s moravskými kluby kluby bývají označovány za "moravské derby". Nevím, jestli to novináři dělají schválně nebo opravdu neví, že Baník Ostrava prostě není klub z Moravy, nýbrž ze Slezska. Úroveň sportovní žurnalistiky v této zemi není příliš valná. Ale zpět k zápasu.

Na stadion dorazilo ve velmi příjemném počasí přes 8700 diváků, zatím nejvyšší návštěva na Bazalech v této sezoně. Možná k tomu dopomohla i akce "Vykřičte si slevu ve fanshopu", která slibovala fanouškům za každý vstřelený gól Baníku při jeho vítězství slevu 10% ve fanshopu. Ani tahle akce ale bohužel fandění nepomohla. To zajišťovaly převážně kotle obou klubů, ochozy se nijak zvlášť nepřidávaly. Škoda.

Ke většímu fandění nepřispívalo ani dění na hřišti, které nebylo nijak burcující či uchvacující.

Domácí fotbalisté překonali "nepřekonatelnou" obranu Brna už ve 4.minutě. Na Lukešův centr zprava si na zadní tyči naběhl volný Lička a z voleje poslal míč do sítě - 1:0. I v dalším průběhu první půle měl Baník mírně navrch, několikrát zahrozil z rychlých brejků. V osmatřicáté minutě se šikovně uvolnil Zeher a v šestnáctce zamířil přízemní střelu na zadní tyč, brankář Bureš ji ale námahou vyrazil.

Druhý poločas probíhal v jiném duchu. Baník jakoby se spokojil s těsným vedením a nechal hrát hosty. Nepříjemnost potkala tým Miroslava Koubka po hodině hry, kdy se po srážce s Rabušicem skácel na zem brankář Buček. Ten si ze souboje odnesl lehký otřes mozku a byl tak nucen přenechat místo Víťovi Baránkovi.

Bývalý zlínský brankář moc práce neměl. V podstatě jediná střela na bránu ale skončila v jeho síťi. V 72.minutě vběhl novic Polách na hřiště a ihned poslal centr do pokutového území domácích. Na míč vyskočil Dalmo, který jej poslal za Baránkova záda - 1:1.

Do vedení se mohli Brněnští dostal o pár minut později zásluhou obrovské Ličkovy minely. Před odkrytou bránu chtěl Rabušic míč naservírovat Poláchovi, před ním ale stačil na poslední chvíli zasáhnout Neuwirth a odvrátil na rohový kop. Baník měl největší příležitost vrátit vedení na svou stranu v 83.minutě, jenže Strnadova hlavička těsně minula pravou Burešovu tyč. A tak se Baník s Brnem rozešel smírně.

PS: Všimli jste si těch Korejců na stadionu? :-)

Plusy a mínusy zápasu
+ návštěva (skoro devět tisíc příznivců není málo)
+ hra stoperů (kdo by si po jaru pomyslel, že jsou Bolf a Neuwirth schopni odehrát zápas tak dobře...)
+ návrat Řezníka do základní sestavy (místo defenzivního záložníka je pro něj nezvyklé, chyby tam byly, ale to se zlepší)
+ choreografie (tradičně povedené)
+ zvýšená koncentrace atraktivních samiček v ochozech

- škoda neproměných Zeherových střel (snad mu to tam už nepřestalo padat...)
- Bučkovo zranění
- průměrný support
- brněnské skandování "Smrt Baníku" či "Jebat Ostravu" (i když co by se od Brňáků dalo čekat, že...)

Branky: 4. Lička - 72. Dalmo. Rozhodčí: Kovařík - Zlámal, Dobrovolný. ŽK: Dalmo, Křižko (oba B). Diváci: 8733.
Sestavy:
Baník Ostrava: Buček (57. V. Baránek) - Zawada, Neuwirth, Bolf, Tomašák - Lukeš, Řezník, Lička - Varadi (73. Strnad), Zeher, Mičola (82. Kraut).
Brno: Bureš - Križko, Dvorník, Jílek, Dřížďal - Léo (90+4. Smutný), Mareček, Dostálek (72. Polách), Lira (46. Dalmo) - Rabušic, T. Došek.