VÍTĚZNÝ GÓL PADL ZASE V ZÁVĚRU -> BANÍK - PLZEŇ 1:0

9. srpna 2009 v 12:04 | Morty |  NEWS!!!
Zajímavý závěr utkání okořenil další domácí utkání Baníku, který se tentokrát postavil celku z Plzně. Oproti utkání s Příbramí, kdy se Martin Lukeš trefil až v závěrečných vteřinách nastaveného času, se hráči Baníku dokázali zvrátit vítězství na svou stranu dřív - už v 84.minutě. Autorem krásné trefy byl ve formě hrající Róbert Zeher.

Baník musel do zápasu nastoupit v lehce obměněné sestavě, protože si trest za červenou kartu odpykával stoper Neves. Vedle Reného Bolfa se po delší pauze objevil Aleš Neuwirth, ofenzívu měl vylepšit rekonvalescent Mičola.

Na Bazaly dorazila v krásném letním počasí slabá návštěva 6.500 diváků. Osobně jsem po solidním vstupu do sezony čekal zhruba 10.000 příznivců fotbalu, konečný počet mě tak zklamal. Někoho mohlo od návštěvy odradit vysílání utkání v TV, jiného možná až příliš hezké počasí na fotbal... Kdo ví.

Baník měl v prvním poločase herní převahu, častěji držel míč na kopačkách, do stoprocentních šancí se však v úvodu nedostával. Ještě hůř na tom byli hosté, kteří nepotvrzovali svou pověst útočně laděného celku. Do ohrožení Bučkovy branky se dostávali jen sporadicky.

První velká příležitost se domácím naskytla po půlhodině hry. Zeher obkroužil v šestnáctce hostů několik protihráčů a dostal se až ke střele, kterou ale baníkovský odchovanec Michal Daněk vyrazil. Oba si to se stejným výsledkem zopakovali v 36.minutě. Šanci Mičoly, který se mohl řítit na Daňka sám, zastavil zvednutý praporek asistenta rozhodčího.

Hostující trenér Pavel Vrba, mj. jeden ze strůjců posledního baníkovského titulu, určitě nebyl s hrou jeho týmu spokojen a nařídil svým ovečkám, aby byli v ofenzívě aktivnější. Ti si jeho slova alespoň v úvodu druhé půle vzali k srdci. Viktorka si vytvořila územní převahu, ovšem bez efektu ve finální fázi. Baník mohl ofenzivnějšího pojetí hry hostů využít k rychlým protiútokům, které ale končily neúspěchem.

Bojovný fotbal nepřinesl mnoho fotbalové krásy, jeden takový moment však celý zápas nakonec rozhodl. V 84.minutě posunul Lička míč doleva nabíhajícímu Zeherovi, který z rohu šestnáctky nádherně obstřelil marně se natahujícího Daňka - 1:0 (viz video). Takový gól se opravdu nevidí často.

Ve zbývajících minutách sbíral Baník cenné vteřinky i dvěma střídáními. Nejprve se na place objevil po dlouhé pauze způsobené zraněním velký talent Radim Řezník, jehož jméno provolávaly ochozy ve stoje. Za nedlouho dostal první příležitost v dresu Baníku i korejský záložník Lee Hyung-Sang, který se sice za minutku pobytu na hřišti k míči nedostal, alespoň však ochozům ukázal, že rychlost nebude jeho slabá stránka :-).

Baník se vítězstvím 1:0 dostal na průběžné první místo tabulky. Úvod ligy se tak slezskému klubu vydařil - zisk sedmi bodů ze tří utkání je určitě příslibem do dalších zápasů.

Plusy a mínusy zápasu

+ eliminace prý "drtivé" útočné síly Plzně (údajné hvězdy Horvátha si nikdo ani nevšiml)
+ znovuzrození Róberta Zehera (Zeher na jaře a na podzim, to je jako noc a den)
+ solidní hra stoperů (po oznámení, že nastoupí Neuwirth, se přitom někomu mohlo udělat nevolno)
+ návrat Radima Řezníka (alespoň na pár minut)
+ choreo a pyro
+ žádná červená karta (konečně...)

- návštěva
- škoda, že se Tomáš Marek bojí vystřelit
- znovu špatný výkon Petra Tomašáka (kdy se má uzdravit Tchuř? ...)

Baník Ostrava
- Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)
Branka: 84. Zeher. Rozhodčí: Královec - Teuber, Koval. ŽK: Bolf, Neuwirth - Lecjaks, Rada. Diváci: 6465.
BANÍK: Buček - Zawada (89. Řezník), Neuwirth, Bolf, Tomašák - Marek - Varadi (78. Strnad), Lukeš, Lička, Mičola (90. I Hjong-sang)- Zeher. Trenér: Koubek.
PLZEŇ: Daněk - Limberský, Hájovský, Rada, Lecjaks - Petržela (71. Rajtoral), Horváth, Rýdel (87. Navrátil), Kolář, Jiráček (89. Mlika) - Střihavka. Trenér: Vrba.