PRVNÍ PROHRA V NOVÉM ROČNÍKU -> JABLONEC - BANÍK 2:1

17. srpna 2009 v 20:25 | Morty |  NEWS!!!
Nepříjemný soupeř čekal v pondělní televizní dohrávce na Baník Ostrava. Na severu Čech se střetli s domácím Jabloncem, kterému velmi dobře vyšel start nového ligového ročníku. Proti hostům navíc hovořil fakt, že na tamním stadionu neumí vyhrávat - za posledních 15 let se to Baníku podařilo jen jednou. Ani letos tuto bilanci klub ze Slezské nevylepšil. Jablonec otočil zprvu nepříznivě se vyvíjející skóre a nakonec zvítězil 2:1.

Domácí fotbalisté se do hostů pustili zhurta. Už ve 2.minutě hry se dostal k míči David Lafata, jehož ránu tečoval brankář Buček do tyče. Jablonečtí měli v úvodu herně navrch, postupně se ale baník dostával do hry.

To potvrzovala už akce ze 17.minuty. Mičola s Markem rozhodili obranu soupeře, druhý jmenovaný poslal kolmici na nabíhajícího Zehera, který sám před Špitem mířil sice tvrdě, ale nepřesně. Za dvě minutky se Baník dostal do podobné příležitosti, tentokrát ji však proměnil. Po chybě v domácí rozehrávce se míč dostal až k Varadimu, ten přihrál do nájezdu Ličkovi, který střelou k bližší tyči překonal Špita v domácí bráně - 0:1.

Baník si vytvořil i další šance, třebaže domácí měli míč častěji na svých kopačkách. Jak ale poznamenal trenér Koubek, jeho hráči je řešili ležérně a nekoncentrovaně. A tak nakonec přišel trest.

V 41.minutě se postavil k míči domácí kapitán Petr Pavlík. Ten se nerozpakoval a poslal bombu směrem k Bučkově tyči. Míč nečekaně proletěl zdí utvořenou z těl baníkovců a zamířil k tyči. Tonda Buček se po něm natahoval marně - 1:1.

Gól těsně před koncem prvního dějství baníkovce těžce poznamenal, domácí naopak nabudil. V prvních minutách druhé půle existovalo na hřišti jedno mužstvo a bylo jen otázkou času, než svou převahu zúročí. Stalo se tak v 53.minutě. Rohový kop zahrával Haurdič, Huber balón prodloužil na zadní tyč, kde ho do sítě dokopl Pavel Drsek - 2:1. Domácí stoper se vymanil z osobního bránění, které na něj aplikoval Neves a nakonec správně číhal na zadní tyči. Velmi podobná situace se odehrála o pár minut později, tentokrát však byl Neves v souboji s Drskem úspěšnější.

Domácí byli stále při chuti a chtěli přidat gólovou pojistku. Proti byl však brankář Buček - nevyzrál na něj Vukovič střílející z voleje, Lafata mířící z trestného kopu přesně k tyči, ani Eliáš pálící z běhu.

Po kolotoči šancí Jablonce se ke slovu dostal i Baník. Hlavně v 79.minutě už příznivci viděli míč v síti. Po závaru v pokutovém území nedokázali domácí míč odkopnout, dostal se k němu Strnad a v tísni z několika metrů vystřelil. Překonal Špita, ale do branky skákající míč stihl doběhnout Zábojník a těsně před čárou ho z branky vykopl.

Intenzivnější tlak hostů přišel až v závěrečné pětiminutovce. Po rohu Lukeše mířil Neves hlavou těsně vedle. Nezadařilo se ani Zeherovi, ke kterému se dostal odražený míč, rána z voleje ale slovenskému forvardovi nesedla. A tak si Baník připsal na své konto první letošní porážku.

Plusy a mínusy zápasu (z pohledu baníkovce)
+ výborný výkon brankáře Tondy Bučka (těch šancí co zneškodnil, kloubouk dolů)
+ znovu s přehledem hrající René Bolf (tady se mi dere na jazyk přísloví "z hovna bič"...)
+ velmi dobře zaplněný a skvěle fandící kotel Baníku

- přišerný druhý poločas (vzpomínka na jaro znovu ožila)
- bránění standartních situací (tady se bude muset Koubek ještě snažit)
- Neves (dneska se mi kluk vopálený nějak nelíbil...)
- přehršel faulů (někdy opravdu nutné nebyly)
- aktivita až v posledních minutách (příště by bylo lepší zabrat dřív, než až v 88.minutě)

Branky: 41. Pavlík, 53. Drsek - 19. Lička. Rozhodčí: R. Hrubeš - Chytil, Vysloužil. ŽK: Pavlík, Zábojník - Marek, Tomašák, Varadi. Diváci: 4678.

Sestavy:
Jablonec: Špit - Jablonský, Drsek, Huber, Zábojník - Kovařík, Eliáš (83. Michálek), Pavlík, Haurdič (84. Valenta) - Lafata, Vošahlík (63. Vukovič).
Baník: Buček - Tomašák, Neves, Bolf, Zawada - Lička, Marek (61. Neuwirth), Lukeš - Mičola (56. Strnad), Zeher, Varadi.