LIGOVÝ START SE BLÍŽÍ, PŘÍPRAVA VRCHOLÍ

20. července 2009 v 13:51 | Morty |  NEWS!!!
Už tuto sobotu odehraje Baník Ostrava první ligové utkání nového ročníku Gambrinus ligy. Na Bazalech panuje pod nadvládou nového trenéra Miroslava Koubka optimistická nálada. Příprava na novou sezonu se vcelku povedla, vzduch v kabině se řádně pročistil a i nové tváře v klubu si vedou dobře.


Generálku na ligu obstaralo derby s druholigovými Vítkovicemi, které Baník s přehledem porazil 4:1. "Proti houževnatému a kousavému soupeři, který dokonce šel do vedení, jsme nakonec podali výkon, jaký jsme očekávali," uvedlbaníkovský trenér Miroslav Koubek. "Řekli jsme si, že to utkání musíme dobře odpracovat, a máme takové heslo: S prací přichází kvalita. Myslím, že to tam bylo," dodal trenér.

Byl to tedy výkon podle vašich představ?
Ze začátku byla dobrá přechodová souhra, měli jsme pěkné akce, jak Varadi, tak Mičola. Tam jsem byl spokojený. Především to bylo v pasáži po vyrovnání. Ale je třeba říct, že po prostřídání herní, technická stránka výkonu mírně poklesla. Zejména s odchodem Martina Lukeše poklesla tvůrčí schopnost zálohy.
Potom však přišly ke slovu další schopnosti - nepustit soupeře k ničemu. Ubojovali jsme to až k další šanci a ta skutečně přišla. Proto jsme vyhráli 4:1.

Jak se podle vás ukázaly posily?
Lee hrál sedm osm minut a neměl možnost se dostat pořádně do hry. Neves po úvodní nervozitě v domácím prostředí potvrdil svoji úroveň, byl suverénní. Strnad naznačil dobré kombinační tahy, ukázal i důraz. Přitom to neměl lehké. Přišel v pátek, prostředí je pro něj nové, musí se adaptovat. Ale pracoval slušně.

Nechyběl mužstvu přece jen důraz ve vlastní šestnáctce?
Ano, pár míčů tam propadlo, ale zase je třeba respektovat soupeře. Mají tam hráče vysoké, agresivní, třeba při standardkách. Při nastupování jsem si všiml, že tam mají tři až čtyři skutečně velké hráče, a musel jsem velmi rychle reagovat. Navíc nikdo není superman a prostě nás pozlobili, je to pravda.

A jaký je váš celkový dojem?
Vyhráli jsme o tři branky, což je rozdílem třídy. Je třeba to brát pozitivně, před startem ligy to dá mužstvu určitý impulz, zklidnění. Ale samozřejmě se ještě podíváme na video, zanalyzujeme si situace, kde jsme třeba chybovali. Nebo se podíváme, jak ještě vylepšit útočnou spolupráci. Ovšem výsledek i výkon odpovídá postavení mužstev, je pro nás akceptovatelný.
využito idnes.cz
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama