NOVINKY Z BAZALŮ - PŘIJDOU EXOTICKÉ POSILY?

21. června 2009 v 12:30 | Morty |  NEWS!!!
Úvod přípravy na novou sezonu 2009/2010 probíhá docela zajímavě. Na Bazalech se osvědčené tváře potkávají s novými hráči, jejichž rodné země neleží od naší vlasti zrovna nejblíž. Baník už stačil odehrát první přípravný zápas, ve kterém porazil Petřkovice 7:0. Určitě bychom se nezlobili, kdyby v podobném duchu probíhala celá sezona. Jenže něco mi říká, že prvoligové týmy budou kvalitativně lepší než účastník krajského přeboru...


Nový kouč Miroslav Koubek spolu s asistentem Borisem Kočím zahájil přípravu ve středu. Spolu s týmem se připravuje i korejský záložník Lee Hyung-Sang. Zatímco já jej podle prvních fotografií odhadoval zhruba na 13 let, oficiální zdroje uvádějí, že je mu už čtyřiadvacet. Subtilní ofenzivní záložník v mládí vyrazil na zkušenou do Brazílie, odkud přes portugalské kluby Beira-Mar a Feirense zakotvil na jaře 2008 v bulharské Varně. Během svého působení ve Spartaku Varna se stal díky své technice, pohyblivosti a chytrým přihrávkám miláčkem publika, bohužel si však zlomil ruku a situci řešil návratem do Jižní Koreje, kde naposledy působil v nejúspěšnějším korejském klubu Seongnam Ilhwa.

Osobně jsem jej zatím hrát neviděl, podle referencí by se ale mohl do sestavy Baníku hodit. Hráče s dobrou technikou a kvalitními přihrávkami bude mužstvo po odchodu Otepky jistě potřebovat. Angažování korejského hráče by navíc mohlo být dobrým marketingovým tahem. Taková automobilka Huyndai by svého krajana v místním fotbalovém klubu určitě uvítala, navíc o její možné spolupráci s Baníkem se tiše hovoří už nějakou dobu. Třeba by se finančně mohla podílet na Korejcově smlouvě, která určitě nebude z těch levnějších.

Další exotickou posilou by se mohl stát Brazilec Cleber ze Slovácka. Levý záložník začal s Baníkem trénovat, jednání mezi kluby však zdaleka není ukončeno. "Zatím se nedá říct více než to, že o Clebera máme zájem a nyní jsme získali i souhlas Slovácka, aby s námi mohl do čtvrtka trénovat. Jedná se ovšem dále, nic není hotové," potvrdil manažer Baníku pro komunikaci a vnější vztahy Igor Bruzl. Brazilec zatím v Česku hrál pouze ve Slovácku, předtím si ale vyzkoušel v dresu Artmedie Bratislava nejvyšší slovenskou soutěž. V minulé sezoně dal Cleber tři góly, jednou brankou přispěl i k překvapivému vyřazení Slavie v semifinále Poháru ČMFS. V druhé lize byl jedním z nejlépe hodnocených hráčů a svým výkonem zaujal i při vystoupení Slovácka na Bazalech v rámci Poháru ČMFS.

Naopak jistou zahraniční posilou už je polský brankář David Pietrzkiewicz. Mladý polský brankář (ročník 88) prošel mládežnickými reprezentacemi Polska, posledně chytal ve třetí polské lize za Stal Sanok. V Baníku by měl krýt záda Tondovi Bučkovi.

Příchodem Pietrzkiewicze se naopak potvrdil očekávaný fakt, že brankář Vít Baránek do Baníku nepřijde. Současný hráč Zlína sice klub opustí a přestěhuje se blíž svému ostravskému bydlišti, místo do Baníku však půjde zřejmě do okolního druholigového klubu, kde bude zastávat pozici jedničky.

Ani s příchody dalších zlínských hráčů to nevypadá růžově. Stoper Zbožínek má i nabídku z Brna, která ale není pro Zlín zajímavá. Sestoupivší celek se zaměřuje na prodej Ondřeje Čelůstky do Slavie, což by Zlínu výrazně finančně pomohlo a klub by tak nemusel prodávat další hráče. Baník se zajímal o záložníka Šmahaje a útočníka Kroupu. Uvidíme, jak se situace vyvine.

A na závěr jedna potěšující zpráva - nepočetné řady baníkovských otců rozšířil ve čtvrtek Tonda Buček, jemuž se s přítelkyní Veronikou narodila dcera Barunka. Takže Tondo, přejeme Ti hodně úspěchů nejen ve fotbalovém, ale i v rodinném životě! BP!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama