ROMAN PIVARNÍK NOVÝM TRENÉREM BANÍKU?

9. května 2009 v 14:06 | Morty |  NEWS!!!
Kdo se postaví v příští sezoně na lavičku Baníku Ostrava? Podle výsledku vašeho hlasování na tomto webu byste vybrali jednoho z trojice Látal, Komňacký nebo Uličný. Jenže jak se zdá, novým koučem Baníku se stane někdo úplně jiný. A troufám si říct, že nemálo z vás to jméno uslyší poprvé v životě...


Podle zákulisních informací má Baník v seznamu možných kandidátů na post hlavního kouče sedm jmen. Na nejvyšším stupínku bylo jméno Pavla Vrby, majitel plzeňského klubu Miroslav Kříž však dal jasně najevo, že o Vrbově uvolnění neuvažuje.

Vedení Baníku se tak musí rozhlížet jinde. Nyní je nejvážnějším kandidátem Roman Pivarník.

Kdo je Roman Pivarník

  • narozen 17.února 1967 v Košicích
  • bývalý slovenský fotbalový záložník, nyní trenér
  • hráčskou kariéru ukončil v roce 2000, působil v Bánské Bystrici, pražské Dukle, Olomouci či v Rapidu Vídeň, kariéru ukončil v německé Jeně
  • jako trenér začal v HFK Olomouc, pokračoval v Jihlavě a Saúdské Arábii, pak převzal druholigovou Kroměříž, odkud v roce 2006 odešel na pozici asistenta trenéra do Rapidu Vídeň
  • v současnoti vede Púchov, se kterým je v tabulce po postupu do nejvyšší soutěže na solidní osmé pozici
Baník vede s Pivarníkem intenzivní jednání. Vše nyní záleží na postoji prešovského klubu, který se možná nebude chtít vzdát služeb úspěšného kouče.

V souvislosti s hledáním nového baníkovského kouče vydal deník Sport článek, který si nyní zde můžete přečíst.


Už více než dva týdny uplynuly od okamžiku, kdy se ostravský Baník rozloučil s trenérem Karlem Večeřou. Od té doby hledá jeho nástupce. Jak se to v Ostravě dělá? Kdo nového trenéra pro Baník hledá? Majitel Petera, nebo manažer Lička?

A jaké podmínky musí nový kouč splňovat? Seznam kandidátů existuje - a je na něm uvedeno i jméno Karla Brücknera!

Návrat někdejšího reprezentačního kouče do ligového kolotoče prý skutečně není vyloučen. "Pokud se mě ptáte, jestli o něm přemýšlíme, pak nemám co tajit. Skutečně patří mezi ty trenéry, o nichž uvažujeme," pravil Tomáš Petera, majitel ostravského klubu.

"Pokud existuje reálná šance, že by se pan Brückner mohl trenérem Baníku stát, není možné o tom přece nepřemýšlet," dodal Petera k věci. Jestli už Baník věhlasného kouče oslovil, nebo kdy to hodlá učinit, upřesnit nechtěl.

A hlavně - Brückner po únorovém konci u rakouské reprezentace prohlásil, že už se na lavičku nevrátí. "Kariéra hlavního kouče je u konce," řekl tehdy v exkluzivním rozhovoru pro deník Sport.

Nového trenéra začal Baník shánět prakticky hned od chvíle, kdy se s Večeřou dohodl na ukončení spolupráce. Základem tohoto hledání byla úvodní schůzka nejužšího vedení klubu.

To tvoří vedle Petery jeho pravá ruka Jakub Kahoun, předseda klubového představenstva Tomáš Trucha a generální manažer Verner Lička.

"Navrhli jsme několik jmen, která by přicházela v úvahu. A zdaleka ne u všech jsme se shodli. Stalo se třeba, že můj návrh se nezdál dost vhodný panu Ličkovi a on mi vysvětlil proč. A naopak," prohlásil Petera.

Nebylo prý vždy jednoduché se domluvit. Baník zkrátka nechce sáhnout vedle a má své požadavky. "Vybudovali jsme díky Verneru Ličkovi v klubu určitý systém, který funguje. Trenér, kterého přijmeme, s ním musí být ztotožněn a musí ho umět využít," podotkl Petera.

"Pokud nám někdo řekne, ano, nabídku přijmu, ale kondičního trenéra nechci, protože kondici si dělám sám, fyzioterapeuta nechci, protože jim nevěřím, a čtyři doktoři jsou zbyteční, chci jen jednoho, tak to je pro nás nepřijatelné," přiblížil majitel Baníku.

"Nehodláme přizpůsobovat systém chodu klubu trenérovi. Ten jej naopak musí akceptovat, protože ten systém tady bude fungovat nejméně dalších deset let," doplnil Kahoun.

Šéfové klubu se nakonec shodli na sedmi adeptech. Na prvním místě v jejich zápisnících čnělo jméno Pavla Vrby, současného plzeňského kouče. Jen ale do chvíle, než dal majitel plzeňského klubu Miroslav Kříž Ostravanům jasně najevo, že svého trenéra nehodlá uvolnit.

"Dnes zpětně víme, že naší největší chybou, které jsme se v minulosti dopustili, bylo to, že jsme Pavla Vrbu před pěti lety v Baníku nechtěli a uvolnili ho," přiznal Kahoun.

Dvoje námluvy s možnými adepty má už Baník za sebou. "V první fázi s možným novým trenérem jednají Verner Lička a Jakub Kahoun, až pak do toho vstupuji já," prozradil Petera strategii.

Dohodu se však Baníku zatím uzavřít nepodařilo. "V jednom případě proto, že dotyčný kouč už nechce v české lize působit, ve druhém případě nám bylo osloveným řečeno, že má nabídku z Prahy," vysvětlil Petera s tím, že neřekne, o kterých trenérech je řeč.

Kromě zmíněného Karla Brücknera se na Bazalech hovoří o příchodu Radoslava Látala. A to velmi nahlas.

"Něco se mi samozřejmě doneslo. Byla by to pro mě čest, ale žádná jednání neprobíhají, takže nemá cenu k tomu cokoliv dalšího říkat. Navíc mám smlouvu v Opavě," reagoval Látal, jenž s Ostravou oslavil před pěti lety zisk titulu a o rok později triumf v domácím poháru.

Je otázkou, v jaké roli si Látala dokáže vedení Baníku na Bazalech představit. Nejspíše totiž jako asistenta k některému ze zkušených trenérů.

Vedle Brücknera mají ještě Petera a spol. v zápisníku dvě jména. "Ale ta vám neprozradím," odmítl majitel Baníku. Přiznal však, že někteří trenéři se nabízejí sami.

"Dělají to různě rafinovaně, třeba přes svého manažera. Ale žádný z nich pro nás nepřichází v úvahu. Ne proto, že se nabízejí sami. Proto, že prostě neodpovídají našim požadavkům," dodal Petera, jenž by byl rád, kdyby jméno nového trenéra Baníku bylo známo do konce května.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Standa Standa | Web | 10. května 2009 v 19:49 | Reagovat

čau, jestli máš rád i anglickej fotbal, mrkni se na

http://www.barclayspremierleague.blog.cz

2 chachar_FCB1922 chachar_FCB1922 | 10. května 2009 v 20:24 | Reagovat

[1]: Fuck off Premier Leaague!!

3 hrrsve hrrsve | E-mail | Web | 16. června 2009 v 12:56 | Reagovat

DhODBG  <a href="http://yswbxhvhsrrm.com/">yswbxhvhsrrm</a>, [url=http://skcnsuexshen.com/]skcnsuexshen[/url], [link=http://gpucfzqkcotq.com/]gpucfzqkcotq[/link], http://tyhtbosecodx.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama