JAKÝ ZAČÁTEK, TAKOVÝ KONEC -> KLADNO - BANÍK 0:1

31. května 2009 v 12:09 | Morty |  NEWS!!!
2.srpna 2008 odstartoval na Bazalech nový ročník fotbalové Gambrinus ligy. Soupeřem domácího Baníku bylo Kladno, které si z Ostravy odvezlo domů prohru 1:0. Jedinou branku vstřelil Václav Svěrkoš.

30.května 2009 se tyto kluby v rámci posledního kola ligy střetly znovu. Optimismus baníkovských příznivců, kteří po povedeném podzimu věřili v podobně úspěšné jaro, mezitím zcela vyprchal. Do Kladna mířil Baník jako suverénně nejhorší tým jara, který si v tabulce mohl z 9.místa pouze pohoršit. Prohra by byla stylová, řeknete si. Jenže přišel šok - klub ze Slezska, který se z výhry radoval naposledy ve 20.kole, dokázal na půdě Kladna zvítězit!

Pohled na tabulku hovořil před utkáním jasně - domácí ještě nemají záchranu jistou, Baníku jde snad jen o čest. V úvodních minutách se snažili domácí Baník přitlačit. Jediným efektem úvodního tlaku byl Zachariášem tečovaný rok, který si u tyče našly rukavice brankáře Bučka.

Tím veškerý rozruch v obou šestnáctkách ustal, promoklé hřiště spíše než technickým fíglům svědčilo dlouhým skluzům. Baník se sice směrem dopředu snažil, otevíral si křídelní prostory, jenže veškerou aktivitu hatily zbytečné kličky ostravských hráčů. Lépe na tom nebylo ani Kladno, které sice bylo směrem dozadu poctivé, ale na druhou polovinu se mu příliš nechtělo. Domácí asi věděli, jak se vyvíjí zápas Zlína, a tak se zaměřovali spíš na to, aby neudělali chybu. Až těsně před poločasem utekl po levé straně Hajník a po jeho centru hlavičkoval těsně nad Drsek.

Po změně stran se hra zlepšila, dokonce si oba týmy připsaly každý po jedné velké příležitosti. Nejprve Klinka centroval v 57. minutě na malé vápno Baníku, ovšem Procházka ve skluzu netrefil míč tak, jak by domácí tým potřeboval. Dvacet minut před koncem se dostal za kladenskou obranu ostravský mladík Kraut, jeho pokus ale Pavlík včas vyrazil.

Těžký terén výrazně omezil kreativitu hráčů, i proto se po většinu druhého poločasu hrálo ve středu hřiště. Přesto se čtyři minuty před koncem povedlo utéct za domácí obranu ostravskému útočníkovi Zeherovi, který střelou k pravé tyči kladenské branky poslal Baník do vedení. V závěru ještě mohl srovnat Beneš, ale jeho pokus Buček zneškodnil.

S neúspěšnou sezonou se Baník sice rozloučil náhodnou výhrou, celkový dojem však vylepšit nemohla. Snad to příští rok bude s novým Baníkem vypadat lépe...

Sestavy:
Kladno: R. Pavlík - Bartoš, Drsek, V. Beneš, Procházka - Bartek (58. A. Holub), Szabo, Strnad, Hajník - Klinka (67. Zoubele), Zachariáš (76. Šisler).
Baník: Buček - Zawada, Neuwirth, P. Pavlík, Tomašák - Rajtoral (69. Bartl), Wojnar (57. Kraut), T. Marek, Metelka - Mičola (87. Ricka), Zeher.