VEČEŘA JE ODVOLÁN, STŘÍDÁ HO LIČKA

20. dubna 2009 v 15:16 | Morty |  NEWS!!!
Katastrofální výkony Baníku Ostrava v jarní části sezony nezůstaly bez odezvy ve složení realizačního týmu. Vedení klubu odvolalo z funkce hlavního trenéra Karla Večeřu a jeho asistenty Karla Kulu a Svatopluka Schäffera. Na místo hlavního trenéra prozatím nastupuje Verner Lička.


"Rozešli jsme se po vzájemné dohodě. Na širší hodnocení bude pochopitelně dost času, rozhodně však chceme Karlu Večeřovi poděkovat za všechno, co pro Baník udělal," uvedl manažer pro komunikaci a vnější vztahy FC Baník Ostrava Igor Bruzl.

"Vedení klubu usoudilo, že mužstvo potřebuje dostat před prozatímním zápasem roku proti Slovácku nový impuls, proto sáhlo k této změně. Personálně jsme vše vyřešili z vlastních zdrojů," dodal Igor Bruzl. Ve funkci zůstali nadále fyziolog Paolo Terziotti a rovněž maséři Ladislav Krabec s Pavlem Dudziakem, stejně jako vedoucí mužstva Tomáš Bernady.

Odvolání trenérů není nijak překvapivým řešením vzniklé situace. Za špatné výsledky se většinou hodí vina na hlavu hlavního kouče. A na jaře hraje Baník opravdu špatně.

V lize vybojoval v osmi ligových utkáních pouhých pět bodů, což je ze všech (!) ligových klubů nejmíň. Po podzimu se mohli hráči těšit z třetí pozice se ztrátou bodíku na druhou Spartu, nyní se klub krčí v tabulce na osmé příčce s už poměrně velkou ztrátou na pohárové pozice. Když to nešlo v lize, přemístila se pozornost na Pohár ČMFS, kde čekal na Baník relativně nejschůdnější protivník Slovácko. Jenže hráči Baníku dokázali prohrát i s druholigovým týmem a před středeční domácí odvetou nemají zrovna nejrůžovější vyhlídky na postup do semifinále.

I proto se vedení (rozuměj Tomáš Petera) rozhodlo k odvolání Karla Večeři, třebaže před nedávnem Petera prohlásil, že o případném odvolání trenérů se bude rozhodovat až po sezoně, pokud se nesplní cíl postupu do pohárové Evropy. Jenže jak se zdá, vysněná meta se ztrácí v nedohlednu.

Jarní výkony prostě nešlo jen tak nečinně přehlédnout, v tom musím dát Peterovi za pravdu. Hráče už potrestal zaplacením vstupného za diváky a když ani to nepomohlo, musel se uchýlit k dalšímu kroku. Myslí si však Petera, že dosazením Ličky na trenérský post se něco zlepší?

Čas na změnu taktiky Verner Lička nemá - za několik týdnů je konec sezony. Co však může staronový kouč změnit, je přístup hráčů ke hře. Proslýchá se něco o finančních problémech Baníku a pozdním vyplácení výplat, to však z pohledu fanouška neopravňuje hráče k tomu, aby zápasy jenom odchodili.

Karel Večeřa je bezesporu kvalitním trenérem. Na lavičce Baníku působil bezmála tři roky, což se v našem fotbalovém prostředí nepoštěstí každému. Dokázal mužstvu vnutit atraktivní styl, který přinášel solidní výsledky. Jenže na jaře se solidně rozjetý stroj nějakým způsobem zasekl.

Proto přichází čas pro Ličku. To on má velký podíl na současném složení týmu, které rozhodně není ideální. Uvidíme, jak se bývalý skvělý kanonýr popasuje třeba s mizernou útočnou hrou Baníku. 30.května si jeho krátké působení budeme moct shrnout.

PS: Článek o utkání Baníku se Střížkovem zde bohužel nenajdete. Stejně totiž vlastně není o čem psát...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama