TAK TŘEBA PŘÍŠTĚ... -> SLAVIA - BANÍK 1:0

9. března 2009 v 21:48 | Morty |  NEWS!!!
Dobytí Edenu? Moc jsme si přáli, aby se událo 9.3.2009. Bohužel, i letošní desátý ligový zápás zvládli Slávisté v domácím prostředí bez ztráty bodu. Sešívání porazili ostravský Baník 1:0. Hosté se tak na jaře ještě nevstřelili gól.

Velmi blízko přitom k němu měl Baník už v 8.minutě. To když Střihavka vybojoval míč mezi dvěma domácími obránci pro Lukeše, který osamocen stál zblízka tváří v tvář Vaniakovi. Bohužel, ani z této vyložení situace se Baník radovat nemohl. Vaniak střelu vytěsnil nejprve na tyč a poté ji chytil. ,,Takové šance prostě musíme proměňovat," zlobil se po utkání Rudolf Otepka. ,,Měli jsme tu alespoň získat bod, ta nevyužitá šance nás musí hodně mrzet. Jsme v těžké situaci, příště už musíme naše příležitosti proměňovat," pravil záložník Baníku.

Domácí se sice snažili hrát v úvodu aktivně, do větších šancí se však nedostávali. Čtvrt hodiny po velké šanci Baníku ale přišly chvíle Slavie. Po rychlém brejku sice Fořt nedosáhl na střílený centr Besty, o chvíli později se ovšem z nenápadného Jandového centru zrodil gól ve Vaškově síti. Marek Jarolím dosáhl na míč dřív než Aleš Neuwirth a přesně umístěnou hlavičkou k pravé tyči nedal Vaškovi v bráně Baníku šanci - 1:0.

Vstřelený gól přinesl do slávistických řad uklidnění. Možná až moc velké. Slavia si další větší příležitosti do přestávky nevytvořila, přestože měla míč častěji na svých kopačkách. Zato hosté znovu zahrozili. Z pravého strany dostal dobrý centr do šestnáctky Lička, pro kterého bylo obtížné zpracovat poletující míč a jen ho tečoval mimo tři tyče. O chvíli později stejný hráč skvěle vysunul aktivního Střihavku, jehož ránu z úhlu vyrazil Vaniak.

Chvíli po přestávce mohla Slavia zvýšit. Po centru Šventa z levé strany hlavičkoval těsně mimo Černý. Hra domácích se po pauze zlepšila, Slávisté nenechali Baník hrát a sami se tlačili k Vaškově bráně. Po centru z hloubi pole hlavičkoval Fořt, ale Vašek vyhrál souboj s Brabcem a poté se Baník ubránil. O chvíli později se musel baníkovský brankář činit při Belaidově střele, kterou s námahou zneškodnil.

Na druhé straně se v ojedinělé šanci málem objevil Střihavka, na kterého mířil pas od střídajícího Zehera, Vaniak byl ale u míče dřív. Stoprocentní gólovku zahodil v 73.minutě domácí Pekhart, který velmi nešikovně usměrnil míč nikoli do sítě překonaného Vaška, nýbrž do zámezí...

Baník podnikal v poslední čtvrthodině nebezpečné výpady, ale ani ve slibných šancích nebyl úspěšný. K odraženému míči se po chybě domácích na vápně dostal Mičola, branku však z dobré pozice přestřelil. Ránu Tchuře zpoza vápna zase lapil Vaniak. Slavia už v závěru těsné vedení uhájila.

SK Slavia Praha - FC Baník Ostrava 1:0 (1:0)
Branka: 25. M. Jarolím. Rozhodčí: Adam - Hojsík, Jiřík. ŽK: Suchý (Slavia). Diváci: 12 565.

Sestavy:
Slavia Praha: Vaniak - Hubáček, Hošek, Brabec, Švento - Janda (59. Belaid), Jarolím, Suchý, Černý (86. Ivana) - Fořt (68. Pekhart), Besta.
Baník Ostrava: Vašek - Zawada, Neuwirth, Bolf, Tchuř - Marek, Hable (80. Rajtoral), Lukeš (66. Zeher), Otepka, Lička (73. Mičola) - Střihavka.