NA PLZEŇ SE JDE ZADARMO, LÍSTKY ZAPLATÍ HRÁČI

26. března 2009 v 20:26 | Morty |  NEWS!!!
Pohár trpělivosti přetekl. Po nepovedeném vstupu do jarní části sezony, který vyvrcholil nezvládnutým utkáním v Příbrami, se vedení klubu rozhodlo, že hráči zaplatí za fanoušky vstupné. Na utkání s Plzní hrané v sobotu 4.4. od 17:00 tak jdou diváci zadarmo.

"Varování přišlo v minulosti už několikrát. Třeba i v minulé sezoně po porážkách v Kladně a Českých Budějovicích. Také poslední porážka v Příbrami nebyla o fotbale a formě, ale hlavně přístupu. A ten nebyl hodný jména FC Baník Ostrava," uvedl mluvčí Baníku Igor Bruzl.


Podle zákulisních informací nejsou vyloučeny ani změny v hráčském kádru. Vzhledem k tomu, že přestupní termín už skončil, jednalo by se v každém případě o přeřazení některých hráčů do třetiligové rezervy.

Je otázkou, kolik diváků si na Bazaly najde cestu. Za normálních okolností bych odhad návštěvy 5.000 diváků považoval za přehnaný. Jenže takhle? Kdo ví. Jedno je ale jisté - na Bazalech se objeví lidé, kteří přijdou na fotbal jednou za uherský rok (rozuměj na Plzeň) a pak se drahnou dobu neukáží... Opravdu jsem na osazenstvo a jeho počet zvědavý.

Petera: Výkon v Příbrami nenechám jen tak vyšumět

Mluvil jste s hráči? Vytkl jste jim ten výkon?
Ne, s hráči nikdy nemluvím.

Proč?
Nemyslím si, že by to bylo dobré. Jednou dvakrát za rok se s nimi sejdu, ale od toho, aby s hráči mluvili, tam mám kromě generálního manažera i trenéra. To je jejich problém, že tým nefunguje tak, jak má.

A s manažerem a trenérem jste situaci probíral?
Hned po utkání v Příbrami. Řekl jsem jim, že výkon byl za rámcem toho, co unesu. Do sportovních věcí se nepletu, ale na to, abych poznal, že to tak dál nejde, nemusím být fotbalový odborník. A to jsem jim řekl.

Co se tedy bude dít?
Počkám, co mi řeknou, ale nenechám to jen tak vyšumět, že na sebe uděláme bu bu bu a půjdeme v klidu dál, to ne.

Ten výkon vás opravdu tak zklamal?
Netvrdím, že nemohou prohrát. Mohou i s papírově slabším soupeřem, ale musí to mít formu. A to utkání v Příbrami postrádalo. Baník Ostrava si nemůže dovolit odehrát takové zápasy, jako tomu bylo minulou sezonu v Budějovicích a v Kladně. Ostatně ty jsem hráčům před sezonou dával jako špatný příklad a oni to zopakovali v Příbrami. Navíc jsme tam vedli. Je to lemplovství, lajdáctví, nic víc. Tentokrát to opravdu musí někdo odskákat.

Dá se po špatném vstupu do jara mluvit o krizi?
Nejsme v žádné herní krizi. Na Slavii mužstvo odehrálo vynikající zápas. Prohráli jsme jen proto, že Lukeš netrefil ze tří metrů prázdnou branku a pak nevyužil šancí ani Lička. To ale beru, to se může stát i takovým fotbalistům. Pak, i když výkon nebyl ideální, porazíme Teplice. Jenže když v Příbrami v šedesáté minutě vedeme 1:0, tak prohrát nemůžeme. V nejhorším případě můžeme smůlovatě remizovat, prohrát ne. A ne takovým stylem jako v sobotu, že to hráči odchodili.

Může výpadek odnést trenér Večeřa?
Pro
mě bude jeho pozice ohrožená až ve chvíli, kdy nesplní cíl a ten je jasný - Pohár UEFA. Do té doby se o trenérovi nehodlám bavit.

Nemůže mít špatný začátek jara vliv na sponzory Baníku?
To ne. Pořád hrajeme o poháry, jsme pátí se ztrátou čtyř bodů na druhé místo. Je to náš vnitřní problém, s ním se musíme popasovat. Pokud ale nebudeme hrát naplno, tak nám ubudou diváci a o to budeme mít méně peněz, to je bez diskuzí. Ale že by nám hrozil odchod některých sponzorů, na to je brzo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama