LIČKA: TŘÍSKAT DVEŘMI NEBUDEME

24. března 2009 v 17:59 | Morty |  NEWS!!!
Už třetí jarní porážku si v sobotu v Příbrami připsali na své konto fotbalisté Baníku Ostrava. Na rozdíl od ztracených zápasů v Brně a na Slavii teď navíc po velmi špatném výkonu.

Řečeno slovy Vernera Ličky, generálního manažera klubu, na Bazalech se kvůli tomu třískat dveřmi nebude. A nepadnou ani pokuty. Úsměvy na rtech však přece jen poněkud ztuhly.



Baník úvod jara nezvládl a zvolna opouští pozice, které chtěl obhájit nebo dobýt. Proč se to děje?
"Na to se dá dívat z mnoha úhlů. Například z toho, že máme pro tuto sezonu vytýčený nějaký cíl, to znamená dostat se do Poháru UEFA, a přestože máme za sebou několik horších výsledků, nemůžeme v této chvíli říct, jestli tento cíl splníme, nebo ne. To je první možný pohled..."

Fanoušky Baníku v této chvíli ale nepochybně více zajímá, proč Baník na jaře až dosud tápe…
"Oddělme čtyři jarní zápasy od toho posledního v Příbrami. V těch prvních zápasech v Brně nebo na Slavii a v prvním poločase i se Žižkovem jsme podali odpovídající výkon. Museli jsme se vyrovnat s odchodem dvou klíčových hráčů, ale také se zraněními Řezníka a Mičoly. To byl velký zásah do mužstva. Přesto jsme nehráli špatně. Bohužel jsme nezískali body. Vyhráli jsme až další zápas s Teplicemi. Vyloženě špatné utkání jsme odehráli až teď v Příbrami. Tam jsme skutečně podali zcela neadekvátní výkon."

Proč?
"Odpověď na tuto otázku považuji za vnitřní záležitost klubu. Jediné, co mohu prohlásit nahlas, je fakt, že vedení klubu dá mužstvu jasně najevo svou nespokojenost s výkonem z utkání v Příbrami."

Jakým způsobem?
"Žádným nestandardním, to vám mohu říct. Třískat dveřmi na Bazalech nebudeme. Ani pokuty rozdávat nehodláme. Největší pokutou musí být pro nás všechny to, co jsme v Příbrami předvedli. Teď jde o to, abychom dokázali, že zápas v Příbrami byl ojedinělým faux pas."

Ptát se na pozici trenéra Večeři je tedy téměř zbytečné…
"Já chápu, že se na to zeptat musíte, ale obecně by mě zajímalo, proč je to v Česku tak častou otázkou, která kolikrát padá už po dvou třech nepovedených zápasech. V Německu nebo jinde ve vyspělých fotbalových zemích by taková otázka v této chvíli prostě nepadla. Já vám na ni ale odpovím: trenér Večeřa u nás dva a půl roku odvádí vynikající práci. Tím je řečeno vše."

Co na jarní výkony říká majitel klubu Tomáš Petera?
"Mluvili jsme spolu a samozřejmě nikdo nejásá. Ani on. Že bychom se na sebe na Bazalech usmívali a dělali, že se nic neděje, tak to ne. Ale všechny, i pana Peteru, v této chvíli zajímá budoucnost. Pro nás je důležité, co bude zítra. A tedy to, aby se výkon z Příbrami už neopakoval."

Baník ale i přes vítězství nepodal optimální výkon už v minulém utkání doma s Teplicemi. Nebyl to signál, který avizoval, že ani v Příbrami to dobré nebude?
"Zase přecházíme do odborné veřejné debaty. A to já nedělám."

V zimě jste do Baníku přivedli dva hráče, Hableho a Váchu. Tomu se ale úvodní zápasy na pravém kraji obrany příliš nepovedly a o místo v sestavě přišel. Co tomu říkáte?
"Ve své praxi jsem se ještě nikdy nesetkal s tím, aby hráč po příchodu do nového působiště okamžitě podával stoprocentní výkony. Vždy potřebuje pár týdnů nebo měsíců na to, aby se s novým prostředím po všech stránkách sžil. Takže hodnotit v této chvíli Lukáše Váchu by bylo hloupé."
zdroj: deník Sport
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 karel lokota karel lokota | 25. března 2009 v 23:57 | Reagovat

kdyz kapitan martin lukes fetuje a ma jit prikladem neni se cemu divit

2 Morty (Admin) Morty (Admin) | E-mail | 26. března 2009 v 16:09 | Reagovat

Máš pro to snad nějaký důkaz? :-P

3 karel lokota karel lokota | 26. března 2009 v 18:04 | Reagovat

byl jsem nekolikrat u toho bohuzel fotofrafii nebo padny dukaz nemam.stacilo by mu udelat testy na kokain..

4 karlos karlos | 11. března 2010 v 22:03 | Reagovat

Kdyz jsi tak chytry a byl jsi u toho tak se neskryvej a prozrad nam sve jmeno,,,,

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama