KONEČNĚ GÓL A VÍTĚZSTVÍ -> BANÍK - TEPLICE 1:0

14. března 2009 v 22:16 | Morty |  NEWS!!!
Uf, že to ale trvalo. Tři zápasy trvala střelecká mizérie fotbalistů Baníku Ostrava. Až v utkání proti Teplicím vstřelili Slezané gól. A k vítězství proti Severočechům jim nakonec jediná branka stačila.

Několik deštivých nocí a sněžení zanechalo na trávníku na Bazalech zřetelné stopy a brzy to měli pocítit i hráči obou týmů. Hned při rozcvičení si poranil kotník domácí útočník Střihavka, kterého musel na poslední chvíli nahradit Lukeš.
Měkké hřiště hodně tlumilo odskok míče a ztěžovalo jeho vedení, což byla zhouba pro už tak bezzubou baníkovskou ofenzivu. Baník sice v úvodu hned třikrát vyzkoušel teplického brankáře Grigara, jenže slabé střely doprostřed branky příliš naděje na úspěch neměly.

V 18. minutě Mičola prošel přes obránce Lukáše, prostrčil do běhu Ličkovi, ale jeho střela z 20 metrů proletěla kousek nad břevnem teplické branky. Nadějně vypadala o tři minuty později situace, kdy si v šestnáctce Teplic vyměnili míč Lička s Lukešem, rozehráli do strany Mičolovi, ale ten centr nezvládl.

Teplice hrozily jen z brejků, nebo ze standardních situací. Tak jako po rohovém kopu Lukáš, jehož hlavička byla ale slabá. Krátce před přestávkou postupoval Mahmutovič z pravé strany do šestnáctky, vystřelil ovšem jen do vybíhajícího Vaška.

Fanoušci ještě stáli frontu na pivo a klobásku, když se na hřišti odehrál tolik očekávaný okamžik. Z nenápadné akce Rajtoral odcentroval zprava a na přední tyči jeho přihrávku sklepl do sítě Zeher. I diváci hned nevěděli, jestli nerozvlnil jen boční síť a radovat se začali o zlomek vteřiny později.

Baník dostal po vedoucím gólu chuť na další trefu. V 54. odražený míč z voleje z 18 metrů posílal k levé teplické tyči Lička, ale Grigar stihl vyrazit na roh. V 59. po akci Zehera pálil opět Lička, tentokrát z 25 metrů. Jeho rána jen o kousek minula levou tyč Grigarovy branky.
V závěru zápasu se sice Teplice snažily o vyrovnání, ale výraznější šanci si nevypracovaly. Naopak z brejků hrozili domácí, ale žádnou z akcí nebyli schopni dotáhnout do konce. Přesto nakonec byli Ostravští s hubenou výhrou 1:0 spokojeni.

FC Baník Ostrava - FK Teplice 1:0 (0:0)
Branka:
49. Zeher. Rozhodčí: Jílek - Kordula, Adámková. ŽK: Vašek, Neuwirth, Lička, Marek - Ljevakovič, Rosa. Diváci: 5384.
Sestavy:
Baník Ostrava:
Vašek - Zawada, Neuwirth, Bolf, Tchuř - Rajtoral (90. Hable), Marek, Lička, Mičola (70. Vácha) - Zeher, Lukeš.
Teplice: Grigar - Vidlička (83. Elsamni), Lukáš, Klein, Rosa - Ljevakovič, Vachoušek, Matula, Stožický (46. Doležal) - Vondrášek (73. Mareš), Mahmutovič.

Ohlasy po utkání

Karel Večeřa (trenér Baníku): "První tři zápasy nám nevyšly a byli jsme pod tlakem. Pořád jsme museli odpovídat na otázky, kdy už dáme gól, kdy budeme bodovat. Byla to nepříjemná situace, navíc pět minut před koncem rozcvičky se nám zranil Střihavka a museli jsme měnit taktiku. Z pohledu nenadálé změny v sestavě to bylo trochu neurovnané. Ale když jsme dali gól ve druhém poločase, tak jsme sehráli zbytek zápasu velmi dobře takticky. Některé nepřesnosti ve hře jsme doháněli morálkou a výhra pro nás bude povzbuzením."

Jiří Plíšek (trenér Teplic): ,,Body jsme tady nechali. Přijeli jsme s respektem k soupeři a k jeho síle, ale chtěli jsme tady bodovat. Zvláště v prvním poločase jsme neproměnili dvě obrovské příležitosti. Na začátku druhého poločasu jsme pak dostali hloupý gól, který jsme si možná dali trochu sami. Terén bohužel nepřál kombinaci a při nakopávaných míčích v závěru jsme neměli proti Baníku moc šancí. Po prohraném utkání se většinou nechválí, ale já tentokrát své hráče pochválím. Viděli jsme dobrý zápas."

Róbert Zeher (střelec jediné branky): ,,Po poločase, když to bylo zase 0:0 a terén se zhoršoval, tak jsme si říkali, že snad už ten gól musíme dát. A povedlo se. Šli jsme do toho míče s obráncem Teplic asi současně, ale myslím, že jsem to usměrnil k tyči já."

Petr Lukáš (obránce Teplic): ,,Byl to hodně smolný gól. Cítil jsem, jak mi míč ještě cvrnknul o špunty. Přitom hlavně v prvním poločase jsme měli dvě velmi dobré šance a myslím, že jsme si v Ostravě prohrát nezasloužili. Bohužel na horším terénu jsme si nemohli vytvořit nějaký tlak a nákopy proti vysokým obráncům Baníku byly bez šance. Ale přesto si myslím, že na tomhle výkonu můžeme dále stavět."