HIGHLIGHTS: SLAVIA - BANÍK

10. března 2009 v 10:37 | Morty |  NEWS!!!
Rekapitulace zápasu trochu jinak...

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ OKAMŽIK - Lukešovo zaváhání
Kdyby baníkovský kapitán proměnil, mohl se zápas vyvíjet úplně jinak. Kdyby... ,,Bohužel chybělo štěstí. Vystřelil jsem, brankář to nějak tečoval, pak to šlo do tyče a od ní pak ještě znovu do gólmana. Možná jsem měl dát ránu, možná jsem to zbytečně moc umisťoval. Nevím, měl jsem hlavně jakýmkoliv způsobem skórovat," pravil po utkání Lukeš, kterého neproměnění šance evidentně mrzelo. ,,Asi se půjdu oběsit," prohodil ironicky.


MOMENT, KTERÝ ZAUJAL - Pekhartova zahozená tutovka
Útočník Slavie se určitě v pondělí zapsal do mysli fanoušků. Skvělým výkonem to ale jaksi nebylo. V 73.minutě utkání se Pekhart objevil ve více než 100%ní šanci, kterou snad nešlo neproměnit. Jak vidno, stalo se.

O co šlo? Po centru Černého přehodil Pekhart Petra Vaška a fanoušci už se pomalu radovali ze zvýšení náskoku. Míč však spadl padajícímu útočníkovi na záda a odskákal do zázemí. Ani z půl metru od brány se zkrátka gól dát nemusí.

- reportáž u utkání si můžete prohlédnout ZDE !!!

HRÁČ BANÍKU, KTERÝ ZAUJAL - Jan Zawada
Ostravský Philip Lahm. Tak prý nazvali funkcionáři Baníku mladého nezkušeného obránce, kterého poslal na křest ohněm trenér Karel Večeřa. A Zawada jejich slova rozhodně nepopřel. V úvodu nebyl sice vidět, postupně se však rozehrával. Na to, že hrál v lize poprvé a navíc hned na půdě vedoucího celku ligy, si dvacetiletý pravý bek počínal výborně. S obrannou fází neměl problémy a kvalitně podporoval i útok - hlavně jeho centry měly kvalitní parametry. Nebál se ani vystřelit. Šanci by měl určitě dostat i v dalších utkáních.

Na pozici pravého obránce se Karlu Večeřovi sešlo několik kvalitních hráčů - místo měl pronajmuté Radim Řezník, kterého však trápí dlouhodobé zranění. Ze Slavie tak přišel jako náhrada další mladík Lukáš Vácha. A napravo může hrát velmi kvalitně také Tomáš Marek. Uvidíme, jak tento rébus Karel Večeřa pro nadcházející mače vyřeší.

HRÁČ BANÍKU, KTERÝ ZKLAMAL - Martin Lukeš
A nebylo to dáno pouze jeho neproměněnou šancí... Zkušený záložník ani v dalším jarním utkání nepřesvědčil o svých kvalitách, kterými mnoho let ohromoval Bazaly. Bohužel, po jeho mnohaměsíčním těžkém zranění z minulé sezony se mi zdá, že už to není ten pan hráč, jakého jsme všichni znali. A to zdaleka neříkám na základě zápasu se Slavií. Chybí mi u něj více bojovnosti a odhodlání, ani ty přihrávky nejsou kdovíjaké. Zkrátka Lukeš je z formy. A pro Baník by bylo více než dobře, kdyby se do ní v co nejbližší době zase dostal. Jenže otázka je, zda-li na to ještě vůbec má... Zranění ho dle mého názoru poznamenalo víc, než se čekalo.


PŘÍZNIVCI
Fanoušci obou celků vytvořili v Edenu na české poměry vynikající atmosféru. Domácí měli oproti šesti stovkám fanouškům přirozeně převahu, hosté se však zahanbit rozhodně nenechali. Hlavně v úvodu se dokázali s hlasivkovou převahou slávistů vyrovnat velmi dobře, poté již support slábl, přesto si za svůj výkon zaslouží obdiv. O fanoušcích ale zase někdy příště, detailněji...


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama