Na tomto webu se nyní budete pravidelně setkávat s rubrikou, ve které budu detailněji prozkoumávat jednotlivé fanouškovské scény z celého světa. A abychom začali zostra, vydáme se prvně do Turecka. Přeji příjemnou zábavu!

Mnoha expertům je trnem v oku. V jejich očích je vnímána jako takřka smrtelná zbraň. Stává se nepřítelem fotbalové vrchnosti. Pyrotechnika na stadionech.

29. března 2009 v 21:29 | Morty |  NEWS!!!
Ani se mi tomu nechtělo věřit, když jsem si uvědomil, že baniktimes.blog.cz má za sebou už přes 20 měsíců existence. Vždyť před nedávnem jsem psal první článek... Za tu dobu se toho (nejen) tady hodně změnilo. A zásadní změnu je třeba provést i nyní.

NA PLZEŇ SE JDE ZADARMO, LÍSTKY ZAPLATÍ HRÁČI

26. března 2009 v 20:26 | Morty |  NEWS!!!
Pohár trpělivosti přetekl. Po nepovedeném vstupu do jarní části sezony, který vyvrcholil nezvládnutým utkáním v Příbrami, se vedení klubu rozhodlo, že hráči zaplatí za fanoušky vstupné. Na utkání s Plzní hrané v sobotu 4.4. od 17:00 tak jdou diváci zadarmo.

"Varování přišlo v minulosti už několikrát. Třeba i v minulé sezoně po porážkách v Kladně a Českých Budějovicích. Také poslední porážka v Příbrami nebyla o fotbale a formě, ale hlavně přístupu. A ten nebyl hodný jména FC Baník Ostrava," uvedl mluvčí Baníku Igor Bruzl.

LIČKA: TŘÍSKAT DVEŘMI NEBUDEME

24. března 2009 v 17:59 | Morty |  NEWS!!!
Už třetí jarní porážku si v sobotu v Příbrami připsali na své konto fotbalisté Baníku Ostrava. Na rozdíl od ztracených zápasů v Brně a na Slavii teď navíc po velmi špatném výkonu.

Řečeno slovy Vernera Ličky, generálního manažera klubu, na Bazalech se kvůli tomu třískat dveřmi nebude. A nepadnou ani pokuty. Úsměvy na rtech však přece jen poněkud ztuhly.

TRPKÁ PROHRA -> PŘÍBRAM - BANÍK 2:1

21. března 2009 v 22:31 | Morty |  NEWS!!!
Fotbalisté ostravského Baníku ani ve třetím jarním zápase na hřišti soupeře nebodovali. Po nezdarech v Brně (0:2) a na Slavii (0:1) prohráli svěřenci trenéra Karla Večeři i v sobotu v Příbrami.

Baník šel sice po přestávce díky brance Rajtorala do vedení, ale nadšeně hrající domácí po brankách Huni a Šmejkala skóre otočili. Výhra Příbrami mohla být i výraznější, ale dvakrát pomohla ostravskému brankáři branková konstrukce.

Baník se U Litavky, kde přijely tři stovky ostravských fanoušků, deset minut rozkoukával a pak snažil systematicky dobývat obranu Příbrami. V největší šanci prvního poločasu se v 15. minutě po centru Otepky ocitnul útočník Zeher, ale z pěti metrů branku netrefil. Ostravští měli i nadále převahu, ale gólman Hruška vážněji zasahovat nemusel. Petr Vašek na tom byl podobně, protože Huňa s Borkem mířili vždy vedle branky.

PREVIEW PŘÍBRAM - BANÍK

20. března 2009 v 21:17 | Morty |  NEWS!!!
V pátém jarním kole a celkově už jednadvacátém zavítá ostravský Baník na do Příbrami. Trenér hostů Karel Večeřa se bude muset obejít bez Marka, Neuwirtha a Střihavky. Do základní jedenáctky se naopak vrátí Ruda Otepka, pro kterého bude mít zápas speciální příchuť. V Příbrami dlouhé roky působil a také zde má trvalé bydliště.

V Příbrami se první jarní domácí duel s Teplicemi musel kvůli terénu odkládat, ale nic podobného nyní prý nyní nehrozí. "Sice sněžilo, ale zatím není problém. Určitě by se mělo hrát," řekl v pátek před obědem agentuře Mediafax sekretář 1. FK Příbram Petr Soucha. Klub je podle něj maximálně připravený i po stránce bezpečnostních opatření, když ve čtvrtek proběhla speciální schůzka zástupců klubu, bezpečnostní agentury která dohlíží na pořádek při zápasech i policie.

SVĚRKOŠ VĚŘÍ V ZÁCHRANU SOCHAUX

18. března 2009 v 16:40 | Morty |  NEWS!!!
Poprvé od začátku jarní sezony se fotbalisté Sochaux dostali ve francouzské lize aspoň na pár hodin mimo sestupové příčky. Pomohla jim k tomu sobotní výhra 2:1 nad Nancy, pod kterou se vítězným gólem znovu podepsal výborně hrající útočník Václav Svěrkoš.

Český reprezentant se radoval z páté branky po zimním příchodu z Baníku a výrazně oživil šance svého klubu na záchranu. "Určitě to bylo hodně důležité vítězství, protože všichni kolem nás bodují. Navíc se nám to krátí a těch zápasů už nezbývá moc. Především domácí utkání proto musíme bezpodmínečně zvládat," řekl Svěrkoš.

FOTOGALERIE: BANÍK - TEPLICE

14. března 2009 v 22:43 | Morty |  FOTOGALERIE
Fotky z utkání Baníku proti Teplicím si můžete prohlédnout ZDE !!!

KONEČNĚ GÓL A VÍTĚZSTVÍ -> BANÍK - TEPLICE 1:0

14. března 2009 v 22:16 | Morty |  NEWS!!!
Uf, že to ale trvalo. Tři zápasy trvala střelecká mizérie fotbalistů Baníku Ostrava. Až v utkání proti Teplicím vstřelili Slezané gól. A k vítězství proti Severočechům jim nakonec jediná branka stačila.

Několik deštivých nocí a sněžení zanechalo na trávníku na Bazalech zřetelné stopy a brzy to měli pocítit i hráči obou týmů. Hned při rozcvičení si poranil kotník domácí útočník Střihavka, kterého musel na poslední chvíli nahradit Lukeš.
Měkké hřiště hodně tlumilo odskok míče a ztěžovalo jeho vedení, což byla zhouba pro už tak bezzubou baníkovskou ofenzivu. Baník sice v úvodu hned třikrát vyzkoušel teplického brankáře Grigara, jenže slabé střely doprostřed branky příliš naděje na úspěch neměly.

PROLOMÍ BANÍK STŘELECKOU NEMOHOUCNOST? -> PREVIEW BANÍK - TEPLICE

13. března 2009 v 23:01 | Morty |  NEWS!!!
Místo a datum utkání: Stadion Bazaly - Ostrava, sobota 14.března 2009 od 17:00

Druhou třetinu z porce třiceti ligových utkání zakončí Baník Ostrava domácím soubojem s Teplicemi. A půjde o hodně - Tepličtí, kteří mají navíc jeden zápas k dobru, se můžou v případě vítězství bodově na Baník dotáhnout. Něco podobného si ale domácí nepřipouští.

Podzimní část zakončil ostravský Baník na třetím místě. Jenže na jaře to zatím není ono. V prvních třech kolech získalo mužstvo jediný bod a nevstřelilo ani gól. "V šatně je hodně cítit, jak to každého štve. Kazí to snahu všech," nezastírá ostravský trenér Karel Večeřa před sobotním zápasem proti Teplicím. "Ale góly už jsou za dveřmi, je to otázka času," nepochybuje. "Někdo se chytí. Ono se to v kariéře hráče nebo v ročníku u týmu prostě stává, že se ne a ne prosadit. Takový je fotbal. Ale zlomíme to!"

HIGHLIGHTS: SLAVIA - BANÍK

10. března 2009 v 10:37 | Morty |  NEWS!!!
Rekapitulace zápasu trochu jinak...

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ OKAMŽIK - Lukešovo zaváhání
Kdyby baníkovský kapitán proměnil, mohl se zápas vyvíjet úplně jinak. Kdyby... ,,Bohužel chybělo štěstí. Vystřelil jsem, brankář to nějak tečoval, pak to šlo do tyče a od ní pak ještě znovu do gólmana. Možná jsem měl dát ránu, možná jsem to zbytečně moc umisťoval. Nevím, měl jsem hlavně jakýmkoliv způsobem skórovat," pravil po utkání Lukeš, kterého neproměnění šance evidentně mrzelo. ,,Asi se půjdu oběsit," prohodil ironicky.

TAK TŘEBA PŘÍŠTĚ... -> SLAVIA - BANÍK 1:0

9. března 2009 v 21:48 | Morty |  NEWS!!!
Dobytí Edenu? Moc jsme si přáli, aby se událo 9.3.2009. Bohužel, i letošní desátý ligový zápás zvládli Slávisté v domácím prostředí bez ztráty bodu. Sešívání porazili ostravský Baník 1:0. Hosté se tak na jaře ještě nevstřelili gól.

Velmi blízko přitom k němu měl Baník už v 8.minutě. To když Střihavka vybojoval míč mezi dvěma domácími obránci pro Lukeše, který osamocen stál zblízka tváří v tvář Vaniakovi. Bohužel, ani z této vyložení situace se Baník radovat nemohl. Vaniak střelu vytěsnil nejprve na tyč a poté ji chytil. ,,Takové šance prostě musíme proměňovat," zlobil se po utkání Rudolf Otepka. ,,Měli jsme tu alespoň získat bod, ta nevyužitá šance nás musí hodně mrzet. Jsme v těžké situaci, příště už musíme naše příležitosti proměňovat," pravil záložník Baníku.

ŠLÁGR KOLA JE TADY! -> PREVIEW SLAVIA - BANÍK

8. března 2009 v 10:25 | Morty |  NEWS!!!
Suverenita Slavie v Edenu děsí soupeře. V lize platí pravidlo: Kdo dorazí do Vršovic jako host, opouští stadion s prázdnou. V této sezoně zatím žádný tým v "ráji" nebodoval. Ovšem v pondělí se na stadionu vedoucí Slavie představí druhý Baník.

Baník se na jaře zatím nepředvedl v příliš dobrém světle. Po úvodní porážce v Brně mohl být minule rád za remízu v utkání se Žižkovem, pro který to byl vůbec první získaný bod z venku v letošní sezoně. V Praze je tak favorit utkání bohužel jasný - Slavia by se výhrou proti Baníku měla výrazně přiblížit k zisku titulu.

BANÍKOVCI SE CHYSTAJÍ DO PRAHY. BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ NEZNAJÍ MEZÍ

8. března 2009 v 9:52 | Morty |  NEWS!!!
Už v pondělí se v pražských Vršovicích odehraje šlágr kola mezi Slavií Praha a Baníkem Ostrava. A protože se někteří příznivci Baníku nechvalně proslavili v minulém venkovním utkání v Brně, bezpečnostní opatření v souvislosti s utkáním v Edenu budou na maximální možné úrovni.

Na fotbalové fanoušky, kteří na utkání přijedou, bude dohlížet zhruba 500 policistů. Zaměří se především na udržení veřejného pořádku v ulicích, metru a vlakových i autobusových nádražích. Připravena bude i speciální pořádková jednotka, která zakročí v případě střetu příznivců obou týmů. Přímo na stadionu bude zajišťovat pořádek domácí Slavia, která chystá nejrozsáhlejší bezpečnostní opatření v historii klubu. Pražská pořádková, dopravní a kriminální policie bude od pondělního rána dohlížet na bezpečnost a plynulost dopravy a na to, aby byl v ulicích klid.

JAK SE FANDÍ V EDENU? PODÍVEJTE SE

3. března 2009 v 18:14 | Morty |  VIDEA
A vězte, není to vůbec špatné...

HIGHLIGHTS: BANÍK - ŽIŽKOV

1. března 2009 v 20:54 | Morty |  NEWS!!!
Třebaže bezgolový výsledek naznačuje, že v sobotu neprobíhala na Bazalech zrovna fotbalová extáze, utkání Baníku se Žižkovem přesto doprovázely momenty, o kterých je třeba informovat.

Návštěva? Špatná.
A hned na úvod je třeba si trochu postěžovat. Bylo jasné, že kvůli poslední prohře v Brně, odchodu Svěrkyho s Galasem, neatraktivnímu soupeři či nepříznivému počasí přijde na Bazaly slabá návštěva. V sobotu nás však alespoň počasí příjemně překvapilo. Ale ani to bohužel mnoho diváků do ochozů nenalákalo.

FOTOGALERIE: BANÍK - ŽIŽKOV

1. března 2009 v 10:23 | Morty |  FOTOGALERIE
Fotky z utkání Baník Ostrava - Žižkov si můžete prohlédnout ZDE!!!

OHLASY K UTKÁNÍ BANÍK - ŽIŽKOV

1. března 2009 v 9:48 | Morty |  NEWS!!!
Karel Večeřa (trenér Baníku): "Měli jsme utkání zvládnout, protože v první půli jsme měli převahu, tlak a ani Žižkov nebyl tak nebezpečný. Byla chyba, že jsme nedali gól. Druhý poločas jsme špatně začali, hned jsme zkazili rozehrávku, a v tom duchu celá půle probíhala. Po přestávce šel náš výkon směrem dozadu hodně dolů, měli jsme potíže s rychlými hráči soupeře, když jsme brejky nezachytávali už ve středu pole. Měli jsme štěstí, že nás podržel Petr Vašek, jemu vděčíme, že jsme nedostali gól. Byl to jiný zápas než v Brně, příležitosti jsme měli, ale nevyužili jsme je."

Zdeněk Ščasný (trenér Žižkova): "Síla Baníku dopředu je veliká, nám navíc chyběli Stracený a Koukal. V první půli nás Baník přehrávali, ovšem vyloženější, řekl bych stoprocentní šance jsme měli my. Možná šest šancí jsme zahodili, Kalod tři za poločas. Máme první bod z venku, ovšem jsem rozpolcený. Sahali jsme po třech."