ÚVOD JARA SE NEPOVEDL -> BRNO - BANÍK 2:0

22. února 2009 v 19:57 | Morty |  NEWS!!!
Fotbalisté Baníku Ostrava nevstoupili do ligového jara šťastně. V Brně podlehli domácímu celku 2:0, i když měl slezský tým míč častěji na kopačkách. Snaha domácích však byla efektivnější - po brankách ex-baníkovce Heinze a Tomáše Doška zůstaly tři body v jihomoravské metropoli.

Brněnský kouč Miroslav Beránek si musel počkat na začátek své premiéry o 27 minut déle než byl plánovaný začátek utkání, protože příznivci Baníku unikli ze svého prostoru na hrací plochu a až po potyčkách s pracovníky bezpečnostní agentury a policisty mohl sudí Příhoda zahájit hru.

V 11. minutě měli hosté štěstí, když po rezehrání přímého kopu z poloviny hřiště skončil míč na břevně Vaškovy brány. Po půlhodině se už ale Brněnští radovali. Na centr Kuncla z pravé strany si v ostravské šestnáctce vyskočil nejvýš nehlídaný Heinz a hlavou trefil přesně pravý horní roh. Zkušený záložník tak zaznamenal svou první trefu od podzimního návratu do české ligy.

O přestávce udělal kouč hostů Večeřa změnu v sestavě. Místo defenzivního štítu Hableho nasadil do hry konstruktivnějšího Lukeše. Baník začal mnohem aktivněji, měl častěji míč pod kontrolou, ale dlouho Lejsala v domácí bráně neohrozil. Přesto šest minut po změně stran mohli Baník vyrovnat, ovšem Zeher napálil pouze tyčku a Ličkova dorážka byla velmi nepřesná. Tlak hostů utlumil Došek, který po Lirově průniku z levé strany zblízka podruhé překonal Vaška.

Čtvrt hodiny před koncem se po rohovém kopu opřel do míče Heinz a Vašek musel míč vyrazit, jenže Dvorník se zblízka trestuhodně netrefil mezi tyče. Nakonec to ale domácí mrzet nemuselo, protože Lejsal uhájil čisté konto a trenér Beránek si hned v prvním ligovém utkání na lavičce Brna připsal vítězství.

17. kolo Gambrinus ligy:
1. FC Brno - FC Baník Ostrava 2:0 (1:0)
Branka: 30. Heinz, 57. Došek. Rozhodčí: Příhoda - Ubias, Košec. Bez ŽK. Diváci: 5350.

Sestavy:
Brno: Lejsal - Kuncl, Dvorník, Trousil, Čoupek - Heinz (81. Živný), Mareček, Kalivoda (85. Smutný), Lira - Pospěch (64. Šural), Došek.
Baník: Vašek - Vácha (75. Rajtoral), Neuwirth, Bolf, Tchuř - Marek, Hable (46. Lukeš), Otepka, Lička - Střihavka, Zeher.