SESTAVA NA BRNO? PŘEKVAPENÍ NEČEKEJME

17. února 2009 v 18:24 | Morty |  NEWS!!!
1.jarní kolo nejvyšší fotbalové soutěže v Česku se nám kvapem blíží. Jedním z 8 utkání úvodního kola bude i souboj Brna s Baníkem Ostrava. Jak se hostující klub vyrovná se ztrátou opor a koho místo nich nasadí do hry? Odpovědi na otazníky týkající se sestavy naleznete v tomto článku.

Brankář (můžou nastoupit - Vašek, Buček)
A hned u pozice brankáře by se dalo dlouze polemizovat. Dostane přednost zkušenější Vašek, nebo Tonda Buček, který v posledních podzimních kolech při zranění Vaška chytil šanci za pačesy? Ani fandové nejsou v otázce brankáře jednotní.

Dle výsledků ankety na tomto webu, do které se zapojilo 58 fanoušků, by Bučkovi dalo přednost 57% hlasujících (33 hlasů). Karel Večeřa však zřejmě v Brně postaví do brány Petra Vaška. Pozice jedničky v Baníku každopádně není předem jasně daná a je docela možné, že v průběhu jara naskočí do hry i druhý z golmanů.

Obrana (Bolf, Neuwirth, Pavlík, Ricka, Tchuř, Vácha)
Defenzivní práci bude mít v Brně na starosti zřejmě tato čtveřice - zprava bude hrát Vácha, zleva Tchuř a na stoperu tradiční dvojice Neuwirth, Bolf. Zranění neumožní nastoupit Radimu Řezníkovi a Petru Tomašákovi.

Záloha (Marek, Rajtoral, Hable, Lička, Otepka, Lukeš, Wojnar, Metelka)
V záložní řadě má Karel Večeřa docela solidní výběr hráčů. A to mu navíc chybí zraněný Tomáš Mičola. V Brně postaví zřejmě čtyřčlennou zálohu - zprava Marek, defenzivní štít Hable, špílmachr Otepka a nalevo Lička. Vyloučena však není ani varianta pěti záložníků, ve které by se Lička posunul blíže k útočníkovi.

Útok (Markovič, Střihavka, Zeher)
O co větší je tlačenice v záloze, o to menší je konkurence v útoku. Nasazení mladého Srba Markoviče od úvodního hvizdu se očekávat nedá, proto při způsobu hry 4 - 4 - 2 nastoupí v útoku od začátku Střihavka se Zeherem. Při hře na pět záložníků by dostal přednost Střihavka, tato varianta se však dá očekávat spíš jen v průběhu hry.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama