STŘIHAVKA: NEVÍM, KDE BUDU HRÁT

18. ledna 2009 v 18:45 |  NEWS!!!
Už jedenáct dní se útočník David Střihavka s ostravským Baníkem tvrdě připravuje na jarní část sezony. Zatím ale netuší, kde bude hrát. Patří Plzni, v Ostravě byl na podzim na půlročním hostování. O tom, zda se oba kluby dohodnou na jeho prodloužení, není zatím rozhodnuto.

Jaké máte v současné době o vašem jarním působení aktuální informace?
"Žádné definitivní. Jsme v Pozlovicích u Luhačovic na soustředění a já pořád čekám, až mi zazvoní telefon a někdo mi řekne, kde budu hrát. V této chvíli to nevím."


Kdo by se měl ozvat? Baník, nebo Plzeň?
"Upřímně řečeno, nejvíce čekám na to, že se mi ozve někdo z vedení Baníku. Taky proto, že bych chtěl v Ostravě zůstat. Podle toho, co vím, se ta jednání o prodloužení mého hostování, které s Plzní vede přímo pan Petera, nevyvíjí špatně, ale stejně tak se může stát, že se budu muset vrátit do Plzně."

Což byste nerad?
"Takhle to nechci říct. Kdybych šel do Plzně, hrál bych v Plzni a rád. Třeba i proto, že vím, že Plzeň má o to, abych se vrátil, zájem. Ale jak jsem řekl, mým přáním je zůstat v Ostravě, což jsem panu Křížovi, majiteli Viktorky, řekl. A on to, myslím si, pochopil."

Kontaktoval vás také plzeňský trenér Vrba?
"Neozval se mi, ale to mi přijde docela logické. Určitě nechce zasahovat do jednání, které vedou majitelé klubů."

Jaké to je připravovat se s Baníkem na jarní část sezony a žít přitom s myšlenkou, že se budete muset stěhovat?
"Je to nepříjemné. Už jsem po svém návratu do Ostravy strávil v tomto klubu půl roku, vznikly mezi mnou a týmem určité vazby. Ty se teď, kdy se spolu intenzivně připravujeme, ještě nějakým způsobem dotvářejí a utužují. Ta nejistota, že se to může ještě všechno změnit a že budu muset na jednou odjet, dobrá není. Už bych chtěl mít definitivně jasno."

Mimochodem, jak při své výšce, která nemá daleko ke dvěma metrům, zvládáte zimní přípravu?
"Běhání a posilování mi nevadí o nic víc než ostatním. Ale herní příprava na zmrzlé a zasněžené umělé trávě, to pro mě nic jednoduchého není, to musím přiznat. Už se těším na kvalitnější terén."

Od okamžiku, kdy jste v roce 2002 poprvé v Jablonci okusil první ligu, jste už devětkrát změnil působiště. Čím to podle vás je?
"Na to nemám jasnou odpověď, i když jsem o tom docela nedávno přemýšlel. Jsem v tom směru asi poněkud ojedinělý. Je to dáno i tím, že jsem byl často na různých hostováních. Třeba v době, kdy jsem byl ve Spartě, kde jsem tehdy neměl moc možností se uplatnit. Možná že kdybych hrál déle v jednom klubu, měl bych více klidu a prosazoval bych se víc. Ale stejně tak je možné, že kdybych neodešel, někde bych zakrněl. Pravda ale je, že už bych moc chtěl podepsat nějakou dlouhodobou smlouvu v klubu, v němž bych chtěl zůstat a hrát."

V české lize?
"Je mi šestadvacet a samozřejmě bych se chtěl dostat ještě jednou někam do zahraničí. Na jaře chci hrát ale v Baníku a co bude dál, to se bude odvíjet od toho, jak se mi tady bude dařit. Asi by mi nevadilo ani to, kdybych do Ostravy přestoupil a ještě třeba rok tady hrál, ale to je asi nereálné. Pokud se mi bude na jaře dařit, Plzeň mě bude chtít asi dobře prodat, kdyby se mi nedařilo, Baník by o mě zase asi nestál. Takže věřím v odchod někam ven."

Jak se podle vás odchodem Galáska se Svěrkošem změní na jaře hra Baníku?
"To bude záležet na tom, jak nahradíme ten neuvěřitelný klid, rozvahu a zkušenost Tomáše Galáska uprostřed hřiště. A taky na tom, jak se nám vepředu bude dařit dávat góly. Pro mě byl ten půlrok vedle Venci Svěrkoše mimořádně cenný. Hodně jsem se od něj naučil."

Co například?
"Obdivuju tu jeho drzost. On si prostě nedělal problém jít i v těžké situaci do souboje s obráncem, řešit situaci po svém, nečekaně. Vůbec o tom nepřemýšlel, dělal to všechno tak lehce. Zkrátka drze. Já jsem proti němu příliš hodný, moc přemýšlím o tom, jestli je lepší někomu přihrát, nebo jak to prostě udělat. Musím to zkoušet jako on. Prostě se vůbec nebát."
zdroj: www.deniksport.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama