UŽ JE TO SKORO JISTÉ - GALÁSEK SE VRACÍ DO NĚMECKA

16. prosince 2008 v 18:26 | Morty |  NEWS!!!
Tomáš Galásek a Baník Ostrava. Toto spojení se během zimní přestávky pravděpodobně přeruší. Zkušený fotbalista se totiž chystá přijmout nabídku německého budnesligového Mönchengladbachu. Definitivní rozhodnutí má padnout do konce týdne.

Po sestupu do 2.německé ligy mu jeho tehdejší zaměstnavatel Norimberk nenabídl pokračování smlouvy. A protože ještě nechtěl končit kariéru, rozhodl se vzít zavděk nabídkou ostravského Baníku. Po 14 letech se tak Tomáš Galásek vrátil do klubu, ve kterém nakoukl do velkého fotbalu.

Nyní se zdá, že jeho angažmá nebude mít delšího trvání. Galásek s nejvyšší pravděpodobností neodolá vábení z Německa. A má pro to hned několik důvodů.

,,Tím hlavním je rozhodně rodina, která žije v Norimberku. Mám teď možnost být jí blízko. To je pro mě ze všeho nejdůležitější," prohlásil bývalý reprezentační kapitán. "Určitě si nemusíme říkat, že šance hrát bundesligu je prostě vždycky pro každého hráče velmi zajímavá. Jedním z těch důvodů je také to, že Borussii trénuje Hans Meyer, který mě vedl v Norimberku a s nímž jsem si tam velice dobře rozuměl. To, že budu moci hrát znovu pod ním, je pro mě velmi lákavá nabídka." A po finanční stránce si Galásek taky zrovna nepohorší...

Za necelý půlrok v Baníku prokázal, že úroveň Gambrinus ligy i ve svém věku stále převyšuje. A stačit by měl i na Bundesligu.


Nemůžeme Galáskovi odchod do Německa vyčítat. Stačí se na chvilku vcítit do jeho role. Kolik z nás by v jeho situaci volilo jinak? Vůči Baníku je to trochu nefér, dnes se ale na nějaký klubismus nehraje.

Jeho odchod je pro slezský klub velkou ztrátou. I za tak krátkou dobu se stal pevnou součástí týmu a bude velmi těžké jej nahradit. A navíc můžeme jen doufat, že se nedočkáme dalších odchodů...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama