SVĚRKOŠ MÍŘÍ DO SOCHAUX. DO SOBOTY MŮŽE BÝT JASNO, ŘÍKÁ

4. prosince 2008 v 16:38 | Morty |  NEWS!!!
Fotbalový útočník Václav Svěrkoš je na odchodu z Baníku Ostrava. Na spadnutí je totiž jeho přestup do prvoligového francouzského Sochaux. ,,Nechci teď říkat, že tam jdu. Ale šance je hodně velká," říká reprezentační útočník.

O Svěrkyho odchodu se nahlas mluvilo už v létě. Nikdo příliš nepočítal s tím, že klub i samotný hráč dokáží odolat pohádkovým penězům ruského Saturnu Moskva. Stalo se. Podzimní část ligy překvapivě Svěrkoš odehrál v dresu mateřského Baníku. Zimní přestupový termín už však zřejmě využije k přestupu do zahraničí - o nejlepšího ligového střelce loňské sezony se nepřestává zajímavat francouzským tým Sochaux.

,,Manažer Poschner už ve Francii byl. Říká, že lidi v klubu jsou fajn jsou vstřícní k našim podmínkám. Chtějí se dohodnout a mají opravdu zájem. Pokud to tak bude, může být do soboty jasno," řekl Svěrkoš. Francouzi nabízí dva miliony €, což je pro klub přijatelná suma. Podle některých zdrojů však měl ruský Saturn v létě nabízet částku až dvakrát vyšší. Tuhle informaci Svěrkoš nepotvrzuje. ,,Kdyby to byl takový rozdíl, tak by vedení zřejmě o mém odchodu do Sochaux neuvažovalo." Připoměňme, že dvouletá Svěrkyho smlouvav Baníku končí již v létě.

Kluby se mezi sebou už dohodly, případný přesun tak má hráč v podstatě ve svých rukou. Jak se dívá na současné postavení Sochaux v tabulce 1.francouzské ligy, kdy je tým předposlední? ,,Prostě je situace taková. Těžko k tomu říkat víc. Nechtěl jsem jít do Ruska. Pořád si totiž myslím, že francouzská liga je trošku jinde, pořád je lepší. A je to vyspělá země, dá se tam žít. Neříkám, že v Rusku ne, ale já si myslím, že i pro mou rodinu je to lepší volba než Saturn," tvrdí Svěrkoš.

Hrát druhou ligu ve Francii by se elitnímu útočníkovi přirozeně nechtělo. ,,Přemýšlel jsem nad klauzulí do smlouvy, že pokud klub spadne do druhé ligy, budu volný. Jenže pokud někdo zaplatí tolik peněz, asi se mě nebude chtít za půl roku zbavovat. To všechno se bude řešit na jednáních, která nás teď ve Francii čekají. Každopádně chci, aby to ve smlouvě bylo."

Ve čtvrtek večer odlétá Svěrkoš do Francie na jednání. Prohlédne si stadion a městečko Sochaux s pěti tisíci obyvateli. A pak? Pak mu už jen budeme moci popřát hodně štěstí v novém angažmá...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama