GALÁSEK MÁ NAMÍŘENO ZPĚT DO BUNDESLIGY. ODEJDE UŽ V ZIMĚ?

9. prosince 2008 v 17:41 | Morty |  NEWS!!!
Angažmá Tomáše Galáska v Baníku Ostrava už možná nebude na jaře pokračovat. Podle informací agentury Mediafax má zkušený defenzivní záložník tři nabídky z bundesligy.

"Zatím o tom nechci mluvit, protože ještě nic konkrétního nevím. Ještě sám nevím, jak to dopadne a jak se rozhodnu," řekl Tomáš Galásek ze svého německého bydliště. "Jsem teď s rodinou a těším se, že si užijeme Vánoce,"dodal bývalý reprezentační kapitán.

Galásek se po letním mistrovství Evropy vracel do Norimberku, který sestoupil do druhé Bundesligy, ale pár týdnů před koncem přestupního termínu mu klub oznámil, že roční opci na něho neuplatní. "To byl podraz a byl jsem naštvaný, tak rychle už nešlo sehnat angažmá, se kterým bych byl spokojen," zlobil se tehdy Galásek.


Měl nabídku z nizozemského Tilburgu, kde svou zahraniční misi začínal. "Ale trenér požadoval, abych přijel i s rodinou. Já si ale žádné podmínky klást nenechám," zatvrdil se Galásek, jemuž se zalíbilo poblíž Norimberku a nechal tam i manželku s dcerou a synem. "Dál už jsem měl nabídky jen z Kypru a na takové dobrodružství už jsem starý." Proto nakonec kývl mateřskému Baníku Ostrava a na podzim patřil k nejlepším hráčům v lize.

Není divu, že neušel pozornosti bundesligových týmů. "Bude záležet, jak se mi nabídky budou zdát, zatím je to v počátečním stadiu." Je však jasné, že po herní, i finanční stránce nemůže Baník a česká liga těm německým konkurovat. "To bohužel nemůžeme, bude záležet jen na Tomášovi samotném," uznal generální manažer Baníku Ostrava Verner Lička.

Jedna ze tří údajných nabídek je z Borussie Mönchengladbach. "Opravdu zatím nebudu nic komentovat," zopakoval Galásek. Probíhající sezona pro něho měla být poslední na profesionální úrovni. "Ano byl jsem tak rozhodnutý. Ale je možné, že nějaká nabídka by můj plán skončit ještě o rok posunula," uznal. Německo, kde má rodinu, ho pochopitelně láká.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama