STŘIHAVKA PŘED SKAUTY SELHAL

26. listopadu 2008 v 16:36 | Morty |  NEWS!!!
Mimořádně smolný zápas odehrál v neděli v Olomouci ostravský útočník David Střihavka. Dostal se do tří gólových šancí, ale zazdil je. Jednou nastřelil břevno. Taky kvůli tomu Baník na Hané 1:2 prohrál.

Střihavkovi končí v zimě na Bazalech hostování z Plzně a on zatím neví, kde bude kopat na jaře. Zájem o něj mají v Anglii i v německé bundeslize.
Do kabin odcházel po skončení olomouckého zápasu mimořádně zdrcený.
Opřel se na chodbě vedoucí ke kabině Baníku o zeď a novináře prosil o shovívavost."Já fakt nevím, co říct. Nemám slov," vydoloval ze sebe s obtížemi. A byl rád, že může pokračovat v cestě do šatny. Byť šouravým krokem se sklopenou hlavou a skelným výrazem ve tváři. "Já i David Střihavka jsme jenom ve druhém poločase měli dát dva góly," pravil za spoluhráče rozzlobený Václav Svěrkoš.

"Je to pravda, zazdili jsme to. Zvláště já," pravil David Střihavka včera. "Pořád jsem věřil, že to tam dotlačíme. Venca nebo já že ten gól dáme, šancí bylo dost…" Dvakrát byl před Drobiszem úplně sám. Jednou napálil břevno, podruhé ho olomoucký gólman skvěle vychytal.

Nejvíce jej však štvala jiná situace. "To byl ten centr, do kterého jsem, nevím proč, nešel dost důrazně. Kdybych byl svině a hrál to, jako se to hraje v Anglii, šel bych tvrdě do brankáře a ten balon bych do branky dotlačil i s ním. Hrozně jsem tu situaci podcenil," lamentoval Střihavka.

Na Bazalech je na hostování z Plzně, které mu dle smlouvy mezi oběma kluby brzy vyprší. "Po zápase s Jabloncem v příštím kole jsem zase zaměstnancem Plzně. A nevím v tuto chvíli, co bude dál," řekl Střihavka, jenž by prý rád zůstal na Bazalech.

"A ze všeho nejradši bych už někde podepsal nějakou dlouhodobou smlouvu. Ale rád bych byl i za prodloužení toho hostování v Baníku. Zatím ale nevím, co bude. Trochu mě ta nejistota znervózňuje," přiznal pětadvacetiletý hráč, jenž v této sezoně vstřelil pět ligových branek a dalších pět přidal v zápasech domácího poháru.

Verner Lička, generální manažer ostravského Baníku, předpokládá, že Střihavka na Bazalech zůstane i na jaře. "Hostování je sice podepsáno jen na půl roku, ale to bylo jen na přání Plzně. A to z důvodů, které nebudu zveřejňovat, které však byly součástí dohody mezi kluby," prohlásil Lička.

"S Davidem jsme dohodnuti na tom, že u nás zůstane celý rok a stejná domluva platí i mezi námi a Plzní. Pokud se David nerozhodl jinak, na schůzce, kterou spolu budeme mít v úterý, si vzájemně svá stanoviska potvrdíme a bude u nás pokračovat," ujistil Lička.

"Snad pouze v případě, že by Plzeň měla možnost Davida výhodně prodat do zahraničí, by se celá věc mohla vyvinout jinak, protože v takovém případě už bychom nebyli schopni ho udržet. Ale zájem o něj máme a já naopak nemám žádné informace o tom, že by nějaký takový prodej byl aktuální," přidal Lička významný dodatek.

Podle informací Sportu se totiž o Střihavku intenzivně zajímá anglický druholigový Nottingham a stejně tak i bundesligová Bochum. "Tyhle informace jdou zcela mimo mě, nic o tom nevím," řekl Střihavka.

"Mám domluvu s manažerem, aby mi nic takového neříkal, protože se chci soustředit jen na své výkony," pravil ostravský útočník. Právě v Olomouci se na něj byli zástupci Nottinghamu podívat. A viděli, kterak se vytáhlý útočník umí dostat do šancí a stejně brilantně je dokáže i spálit.

Byl Střihavka po zápase tak vydatně rozmrzelý právě proto, že před anglickými skauty v koncovce selhal? "Ne, na to jsem nemyslel. Štvalo mě, že jsme prohráli. Že se na hráče jezdí dívat skauti, to je normální. Myslím si, že v každém utkání vás někdo takový sleduje," uzavřel Střihavka.
zdroj: deník Sport
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jiří Bortel Jiří Bortel | E-mail | 30. listopadu 2008 v 0:35 | Reagovat

Takže máme za sebou další,tentokrát smolný zápas.Co k tomu říct. Snad jenom to ,že štěstí je vrtkavé,někomu hoří voda a někomu nechce chytnout benzín ! I tak mi připadá dnešní Baník. Po skvělých výkonech přijdou i blbé dny,kdy se všichni snaží a výsledek je nulový. Bohužel i takové jsou dny. Nezatracujme Baníček. Má to dobře rozehrané. Trápí mne však jiná věc. A sice to tajemno a matení ze strany vedení Baníku ! Povídá se povídá,že z Baníku odejde celá řada hráčů,Svěrkoš,Bolf ,Střihavka,bude končit Galásek,Otépka,prodá se Řezník... No nezlobte se na mne ,ale při takové destrukci,bych čekal vysvětlení ze strany vedení. A co ? Nic ! Navíc prý nemá Baník na výplaty ! Najde se v Baníku někdo,kdo vystoupí a řekne vše na rovinu,jak se věci mají ? Je mi z toho smutno . Hazarduje snad Baník s přízní svých fanoušků ?To bych jim teda moc neradil. Uveďťe co nejrychleji přes všechny média v kraji,jak se věci mají!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama