BANÍKOVSKÁ EUFORIE POKRAČUJE! -> M.BOLESLAV - BANÍK 0:2

10. listopadu 2008 v 20:19 | Morty |  ZÁPASY "A" TÝMU
Bodový a herní boom fotbalistů Baníku Ostrava se nezastavil ani na horké půdě v Mladé Boleslavi. Po brankách Mičoly a Otepky z penalty si hosté vezou domů tři body, které jim v tabulce pomohly k posunu už na druhou příčku právě za Boleslav. Slezský klub neprohrál už 10 soutěžních utkání v řadě a náskok na první Slavii stáhl na čtyři bodíky.

Velká nepřjemnost potkala hostující fotbalisty ještě před začátkem zápasu. Při rozcvičování se pár minut před zápasem poranila brankářská jednička Petr Vašek, na jehož místo nastoupil Antonín Buček. Pro něj to byl ligový start po roce a půl. A nakonec si nevedl vůbec špatně.

Po úvodním oťukávání, při kterém zaujala snad jen nepřesná hlavička ex-ostravského Papadopulose ve druhé minutě, přebral otěže utkání ostravský Baník. Ve 14.minutě vyslal kapitán hosté Otepka do šance Střihavku, jemuž ale sebral míč pádem pod nohy mladoboleslavský brankář Miller. O dvě minuty později už tak úspěšný nebyl.

Otepka zahrál rohový kop na zadní tyč, kde stál zcela osamocený Mičola. Pro mladého záložníka už nebyl problém umístit balon do sítě domácích - 0:1. I v dalších minutách měl Baník navrch. Domácím to ve finální fázi nešlo, sice se hbitými průniky či rychlou kombinací dostali k pokutovému území, ale tam si už dobře nepřihráli. Bučka mohla vystrašit jen tvrdá rána domácí Kaliny, kterou ale zneškodnil.

Druhý gól obdrželi domácí těsně před koncem poločasu. Stoper Janíček v rohu pokutového území stáhl za dres unikajícího Svěrkoše a Otepka proměnil s přehledem letos už čtvrtou penaltu - 0:2.

Domácí chtěli v druhém dějství vrhnout všechny síly do útoku, to se jim však ne zcela dařilo. ,,Chyběla nám kvalitní finální fáze, většinu příležitostí v pohodě zlikvidovala pohotová hostující obrana," prohlásil kouč domácích Pavel Hapal. A měl svatou pravdu. Okolo 50.minuty se do šancí dostali domácí Rajnoch a Pecka. První ji zazdil nepřesnou ranou, hlavička druhého jmenovaného pak neměla potřebnou razanci a směr. Po hodině hry měl gól na kopačce Papadopulos. V šestnáctce obešel Bučka, ale střelu z úhlu vyrazil před brankovou čarou Řezník. To bylo ze strany domácích vše. Pak mohli diváci pozorovat už jen jejich marnou snahu...

Baníkovci hráli to, co potřebovali. Zbytečně se nehnali do útoku a raději poctivě bránili. Ve středu hřiště vládl Otepka s Galáskem, kteří s přispěním spoluhráčů neutralizovali útočnou sílu domácích a rozdávali přesné míče. Pochvalu si však zasloužili vlastně všichni hostující hráči...

V šestaosmdesáté minutě mohl zvýšit vedení David Střihavka. Postupoval sám na Millera, míč si však hodně předkopl a domácí gólman stihl vyběhnout a šanci baníkovského střelce zmařit.

Kaňka na jinak povedeném utkání přišla v 88.minutě. Domácí Kalina si spletl Maria Ličku se záhonkem na své zahrádce a okopával hostujícího hráče, co to dalo. Lička naznačil pohyb na protihráče, který sudí Mikel zaznamenal zřejmě jako inzultaci a Ličku zcela nespravedlivě vyloučil. A domácí Kalina? Tomu vše prošlo... Vítězství si však Baník sebrat nenechal. V pohodě dokráčel k zisku drahocenných tří bodů.

FK Mladá Boleslav - FC Baník Ostrava 0:2 (0:2)

Branky: 16. Mičola, 45. Otepka z penalty. Rozhodčí: Mikel - Filípek, Filgas. ŽK: V. Procházka, Janíček - Otepka, Mičola, Svěrkoš. ČK: 87. Lička (Baník). Diváků: 4860

Sestavy:

FK Mladá Boleslav: Miller - Kalina, Janíček, V. Procházka, Mach - Mendy (70. Táborský), Rajnoch, Sylvestre, Poláček (57. Kysela) - Papadopulos (79. Řezníček), Pecka.

FC Baník Ostrava: Buček - Řezník, Neuwirth, Marek, Tchuř - Mičola (79. Rajtoral), Otepka (90. Pavlík), Galásek, Lička - Svěrkoš, Střihavka (90. Zeher).