V DOMÁCÍM POHÁRU POSTUP DO ČTVRTFINÁLE -> MUTĚNICE - BANÍK 0:3

30. října 2008 v 18:50 | Morty |  ZÁPASY "A" TÝMU
Fotbalisté Baníku Ostrava zvládli zápas 4.kola Poháru ČMFS v Mutěnicích a porazili tamní třetiligový celek 0:3. Zkompletovali tak osmičku týmů, která postupila do jarního čtvrtfinále - Slavia, Liberec, Sparta, Teplice, Zlín, Plzeň a druholigové Slovácko.

Účastník třetí ligy z malé vesnice na Hodonínsku nezopakoval senzační a drtivé vítězství 4:0 nad Českými Budějovicemi z minulého kola, ale favoritovi především v úvodu pořádně zatopil. V 7.minutě se po Řezníkově chybě řítil na Bučka v bráně Baníku domácí Ševčík, který ale branku technickou střelou minul.

Aktivní domácí se před zaplněným stadionem překvapivě činili a s favorizovaným soupeřem předváděli solidní hru. Postupem času si Baník zvykal na hrbolaté a úzké hřiště. Aktivitu Mutěnic utlumil po 17 minutách hry Střihavka. Obrozený kanonýr si po Zeherově pasu za obranu položil gólmana i dotírajícího beka a zavěsil - 0:1.

Na druhé straně se do velké šance dostal kanonýr Obal, z úhlu ale tvrdě vypálil přímo do gólmana Bučka. Dorážející Červinek pak o hodně minul. Velká nepříjemnost potkala Baník o chvíli později. Při obranném zákroku si totiž natáhl stehenní sval René Bolf. V pátek dostane René volno, v sobotu půjde lehounce klusat. V neděli sval protáhneme, a buď to půjde, nebo jej čeká minimálně dvoutýdenní klid," odhadoval lékař FCB René Boglevský.

V druhém poločase už Slezané nepouštěli domácí do větších příležitostí. Po hodině hry začal festival šancí Davida Střihavky. Nejprve mu domácí brankář skokem pod nohy zmařil šanci, o chvíli později už však byl Střihavka úspěšný. V 61. minutě vrátil do branky vyraženou střelu Zehera a potvrdil střeleckou formu posledních dnů - 0:2.

U dvou gólů to zdaleka skončit nemuselo. Střihavka měl další tři příležitosti k zopakování hattricku z minulého pohárového kola v Boskovicích. Všechny střely ale Střihavkovi tentokrát lapil pozorný gólman Šváb. Možná proto už v závěru Střihavka raději přihrál Řezníkovi, který do prázdné branky výsledek zpečetil na 0:3.

Čtvrtfinále se hraje dvoukolově v termínech 8. a 22. dubna, termíny pro semifinále jsou 6. a 13. května. Finále je na programu ve středu 27. května. Los čtvrtfinále by měl proběhnout v pátek 7. listopadu v sídle fotbalového svazu.

Mutěnice - Baník Ostrava 0:3 (0:1)
Branky: 17. a 61. Střihavka, 90. Řezník. Rozhodčí: Kocián - Večeřa, Dobrovolný. ŽK: Červinek, Helísek - Mičola. Diváci: 2200.

Sestava Baníku: Buček - Řezník, Neuwirth, Bolf (27. Pavlík), Marek - Mičola (84. Wojnar), Galásek (68. Rajtoral), Otepka, Lička - Zeher, Střihavka. Trenér: Večeřa.