SPARTAK MOSKVA - BANÍK OSTRAVA 1:1... OSUD NEZMĚNÍTE

2. října 2008 v 18:58 | Morty |  ZÁPASY "A" TÝMU

Co chybělo? Snad jen místo jednoho ze tří břeven rozvlnit síť... V moskevských Lužnikách Baník Ostrava jen remizoval 1:1 s tamním Spartakem. Z postupu se tak raduje ruské mužstvo, podporované 12.hráčem - fotbalovým bohem.

Začalo to přesně tak, jak hosté nechtěli - rychlou brankou domácích. Už ve čtvrté minutě se míč dostal za obranu, brankář Vašek sice vyběhl, ale Prudnikov přihrál Baženovi, který střílel do prázdné branky - 1:0. Větší šanci si hostující celek vytvořil v 17.minutě. Mičola odcentroval do pokutového území na zadní tyč přesně do míst, kde číhal Střihavka, který z těžkého úhlu vystřelil z voleje. Brankář Pletikosa měl co dělat, aby vytlačil míč na roh.

Obrovské štěstí měl slezský klub o dvě minuty později. Za ostravskou obranu se šikovně prokličkoval Mozart, jehož střelu ještě dokázal brankář Vašek vyrazit, na dorážku Sajenka ale nestačil. Baník zachránilo, že se jednalo o ofsajd. Prohrávat o dvě branky po dvaceti minutách by bylo krušné...

I v dalších minutách se do ohrožení soupeřovy brány dostával více Spartak. Nakonec však Baník udeřil. Ve 32.minutě vybojoval Střihavka míč pro Otepku, který si pohrál s domácími obránci, prokličoval se do šestnáctky a umístěnou střelou k levé tyči Pletikosi dal Baníku naději - 1:1.

Gól Baník povzbudil a tlačil se do útoku. Do velkých šancí se ale nedostával. Spartak si vytvořil několik příležitostí, které však skončily buď mimo bránu, nebo je pochytal brankář Vašek. Chvíli před koncem poločasu měl solidní šanci dostat svůj klub do vedení David Střihavka, který ale nedokázal v obložení protihráčů vyslat na Pletikosu tvrdší a umístěnější střelu. Po poločase byl tak stav 1:1.

V úvodních minutách druhé půle měl více ze hry Spartak, blízko gólu však měl nakonec Baník. Z pravé strany odcentroval Střihavka na nabíhajícího Mičolu, jeho ránu z voleje Pletikosa vyrazil zpět do pole. V 53.minutě přišla 100% šance hostů - Mičola však míč do zcela odkryté brány umístit nedokázal...Na druhé straně nechytil skákající míč vybíhající Vašek, domácí ale naštěstí jeho chyby nevyužili.

V další fázi utkání se nic převratného nedělo. Pořádnou šanci neviděli diváci ani na jedné straně hřiště. V posledních pěti minutách si to jistě vynahradili.

88.minuta - Na Lukešův centr do pokutového území si vyskočil Marek, míč z jeho hlavy trefil spojnici tyče a břevna Pletikosovy brány. Na dorážku už ve skluzu hrající Svěrkoš nedosáhl. V poslední minutě nastaveného času chtěli domácí udržet balon na polovině Baníku, což se jim nepodařilo. Na konci třetí nastavované minuty centroval Otepka do vápna, kde byli naprostá většina hráčů, včetně Petra Vaška. Míč se dostal na kopačku Václava Svěrkoše, který jen potvrdil břevínkový den baníkovců... A byl konec.

Další článek(y) zde najdete v průběhu zítřka. Teď asi zajdu na panáka Bonaquy...

FC Spartak Moskva - FC Baník Ostrava 1:1 (1:1)
Branka:
3. Baženov - 32. Otepka.
Rozhodčí: Asumaa - Koskela, Heininen (Finsko).
ŽK: Kováč - Neuwirth, Bolf.
Diváků: 18000.
Spartak: Pletikosa - Paršivljuk, Filipenko, Dědura, Rodriguez - Maidana (66. Bystrov), Kováč, Mozart, Sajenko - Baženov, Prudnikov (58. Pavlenko).
Baník: Vašek - Řezník (83. Lukeš), Neuwirth, Bolf, Tchuř - Marek, Otepka, Galásek, Mičola (83. Lička) - Svěrkoš, Střihavka (56. Zeher).

Názory koučů

Karel Večeřa: "Jsem zklamaný z toho, jak utkání dopadlo výsledkově, ale musím být spokojený s tím, co jsme předvedli proti tak kvalitnímu soupeři. Od okamžiku, kdy jsme vyrovnali, jsme začali mít ve hře navrch a ve druhém poločase už jsme Spartak přehrávali. Bohužel jsme neproměnili šance. Vstoupili jsme do zápasu zakřiknutě a soupeř nás za to potrestal. Trvalo to dobrých dvacet minut, než jsme se dostali do hry. Na některé hráče možná dopadla tíha utkání. Myslím, že jsme Spartak zaskočili aktivní hrou, to je jejich velká zbraň. S naším napadáním a presinkem se těžko vyrovnávali, jejich obrana je přece jen trochu pomalejší. Ve druhém poločase jsme se navíc zlepšili kombinačně. Drželi jsme míč a vytvořili si převahu. Jen ten jeden gól navíc..."

Michael Laudrup: "Byl to zápas dvou poločasů. V prvním jsme hráli velice dobře, byl jsem s hrou spokojený, bohužel nás přibrzdil inkasovaný gól," řekl trenér Michael Laudrup. Pro kolaps ve druhé půli neměl vysvětlení. "Druhá půle byla z naší strany velice špatná. Nevím, čím si to vysvětlit. Nemyslím, že bychom měli problémy s kondicí. Soupeř ukázal kvalitu a je třeba si přiznat, že jsme postoupili jen se štěstím."