DALŠÍ ZÁPAS SE VŠÍM VŠUDY -> ZLÍN - BANÍK 2:5 (2:1)

27. října 2008 v 9:28 | Morty |  ZÁPASY "A" TÝMU
Už je to zkrátka tak. Když hraje svůj zápas Baník Ostrava, diváci se nudit nebudou... Po devítiligové přestřelce se Střížkovem si fanoušci na zlínské Letné užili sedmi branek. Pět jich vstřelili hosté, kteří díky fantastické závěrečné čtvrthodině porazili Zlín na jeho stadionu po 14 letech.

Skóre se měnilo už po čtyřech minutách hry. V pokutovém území byl podle rozhodčího Adama faulován domácí Vyskočil a sám postižený proměnil nařízený pokutový kop - 1:0. ,,Řezník do mě kopl zezadu, penalta to prostě byla," hájil se po skončení utkání Vyskočil. Správnost výroku sudího potvrdil i Radim Řezník. ,,Nechtěl jsem ho faulovat, ale on se dostal přede mě a já jsem o něj trochu zakopl. A tím jsem ho fauloval, penalta to byla," nehledal baníkovský bek žádné výmluvy.

O tři minuty později mohl Zlín vést o dva góly. Žůrek běžel sám na bránu, ale gólmana Vaška neoklamal. V 18. minutě o sobě poprvé dali vědět hosté. Mičola pálil na hranici velkého vápna a jeho střela jen těsně minula pravou tyč.

Zápas se hrál ve vysokém tempu a k vidění bylo mnoho příležitostí. Mezi 25. a 35. minutou měli své šance domácí Žůrek a hostující Mičola s Ličkou. Všechny ale skončily neúspěšně. Pět minut před koncem poločasu se skóre měnilo podruhé. Po rohovém kopu Otepky hlavičkoval přesně René Bolf a Baník tak vyrovnal na 1:1. Ještě před odchodem do šaten se ale vedení vrátilo na stranu domácích. Martin Bača prostřelil Vaška z úhlu po krásné přihrávce od Zúbka - 2:1.
Do druhé půle naskočil Zlín znovu aktivněji. Aktivní Žůrek dostal přihrávku od Vyskočila a znovu se řítil sám na hostující bránu. Gólmana Vaška ale ani na podruhé nepřelstil. Otáčet stav 3:1 by bylo krajně nepříjemné... V 60. minutě převzal otěže Baník. Nejdříve měl Kořínek problémy s Tchuřovou ranou. Poté příznivci Baníku vhodili na hřiště dělobuchy a utkání se na pět minut přerušilo.

Baník zachraňoval utkání v posledních 15 minutách. Vyrovnávací gól přišel v 79. minutě. Za faul na Střihavku odpískal sudí penaltu pro hosty. Tu s přehledem proměnil Otepka a vyrovnal na 2:2. O čtyři minuty později šel Baník do vedení. Na hranici velkého vápna našel Lička Svěrkoše, který přízemní střelou k tyči překonal Kořínka. Další rána přišla pro domácí v 90. minutě. Dokonalou přihrávku od Svěrkoše skvěle zužitkoval Střihavka a zvýšil na 2:4. Už v nastaveném čase pak domácí zadáci vyrobili velkou hrubku u odkopu, kterou potrestal čtvrtou brankou v sezoně David Střihavka - 2:5.

Tescoma Zlín - Baník Ostrava 2:5 (2:1)
Branky: 4. Vyskočil z penalty, 43. Bača - 90.+1 a 90.+3 Střihavka, 40. Bolf, 79. Otepka z penalty, 83. Svěrkoš. Rozhodčí: Adam - Kubáň, Gallo. ŽK: Zbožínek, Šmahaj, Zúbek, Malý, Bača - Otepka. ČK: 78. Střihavka. Diváci: 4658.
Sestavy:
Zlín: Kořínek - Čelůstka (54. Pazdera), Kroča, Zbožínek, Malý - Šmahaj, Zúbek, Kóňa, Vyskočil - Bača - Žůrek (73. Kroupa). Trenér: Minář.
Ostrava: Vašek - Řezník, Neuwirth, Bolf, Tchuř - Marek, Galásek, Otepka (87. Zeher), Mičola (68. Střihavka) - Svěrkoš (90. Rajtoral), Lička. Trenér: Večeřa.