BAZALY SE VYLIDŇUJÍ

23. října 2008 v 16:29 | Deník Sport |  FANOUŠCI
Baník Ostrava se potýká s prudkým úbytkem diváků. Bazaly, které byly ještě v minulé sezoně nejnavštěvovanějším stadionem v lize, zůstávají poslední dobou poloprázdné. Klub se tomuto trendu snaží čelit, jak se dá. Jeho zástupci připouštějí, že nižší příjmy z návštěv se v rozpočtu projeví.

Nezvyklý pohled se nyní naskýtá hráčům Baníku ve chvíli, kdy vybíhají na trávník k domácímu ligovému zápasu. Ochozy Bazalů zejí nezvyklou prázdnotou. Zatímco v minulé sezoně byla průměrná návštěvnost vyšší než 11 tisíc diváků, v této sezoně je aktuálně o tři tisíce nižší. A pokud se nic nezmění, bude klesat i nadále, protože průměr návštěvnosti vypočítaný z posledních tří domácích zápasů činí velmi nízkých 5500 platících příznivců. Na zápas s Příbramí přišlo na Bazaly jen 3800 fandů, v dalších dvou utkáních se sotva návštěvnost přehoupla přes šest tisíc.

,,Je to samozřejmě mnohem nižší návštěvnost, než jsme očekávali a než jsme si přáli," konstatoval Tomáš Trucha, předseda klubového představenstva. ,,Nemůžeme říct, že jsme tím překvapeni, protože se nám začátek sezony nepodařil, a tohle je v našich podmínkách vlastně normální reakce fanoušků."

Nižší návštěvy mají podle trenéra Karla Večeři také vliv na výkonnost mužstva. ,,Tak jako vysoká návštěva automaticky zvýší výkonnost každého hráče, prázdný stadion má opačný efekt. Když je v ochozech jenom pár tisíc diváků, jsou navíc více slyšet ti křiklouni, kteří si přijdou jen tak zanadávat, což hráče taky do určité míry sráží. Dobře to na nich pozoruju."

Pokud se trend z posledních tří utkání na Bazalech nezmění a průměrná návštěvnost bude za tou z minulé sezony i nadále zaostávat o pět tisíc fanoušků, bude klub při průměrné ceně vstupenky 100 korun ztrácet oproti loňsku při každém domácím klání zhruba půl milionu korun.

,,A to je samozřejmě značná částka. Dokážeme si s tím poradit, protože při sestavování rozpočtu jsme samozřejmě dopředu nepočítali s tím, že Bazaly budou plné. Mrzí mě ale, že oproti původním slibům jsme dosud nedostali žádné finanční prostředky od spolčenosti STES, přestože bylo dohodnuto, že kluby, které budou nejlíp pracovat s diváky, budou také náležitě odměněny," postěžoval si Trucha.

Baník se všemožně snaží nalákat do svých ochozů co nejvíce diváků. ,,Kromě různých slev při nákupu vstupenek se snažíme o to, aby se fanoušci s klubem více sžili. Proto jsme jim umožnili něco, co je v Česku naprosto nezvyklé. A to byla možnost odcestovat s Baníkem na herní soustředění do zahraničí," prohlásil Trucha. ,,Fanoušci mají čas od času možnost přijít na trénink, který veřejnosti otevíráme, což je taky v našich poměrech ojedinělá věc. Věřím, že si toho STES brzy všimne a podle dohody nás také finančně odmění," dodal Trucha.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jiří Bortel Jiří Bortel | E-mail | 23. října 2008 v 18:36 | Reagovat

Takže pánové,brzo mi bude 53 let. Na Baník chodím dlouhé léta,asi 37 roků. Tedy se právem domnívám,že o Baníku něco vím. Návštěvnost klesá a klesat bude,až na zápas roku se Spartou. Návštěvy na ligu ovlivňují : hrůzostrašný stadion,toalety- katastrofa ! Místa na parkování - katastrofa ! Občerstvení -katastrofa.Sedačky urvané ,špinavé,děravé-hnus . Rozhlas - katastrofa,čekám ,kdy mi spadnou na hlavu. Večerní zápas - můžu si dolámat nohy na neosvětleném schodišti !!!  K tomu všemu ne vždy dobrý výkon našich milovaných borců. Neurvalost pořadatelů a ochranky je katastrofální,když si nesu 3dcl limonády na zapití léků,tak jsem potencionální terorista ! Co kdybych dohodil třeba 70 metrů plastovou lahví a někoho zranil ! Propagace klubu - hrůza ! U nás v Havířově,pokud si nekoupíte noviny,nebo nezapnete  net,o Baníku nevíte !!!!  Odpovědní lidé okamžitě odstoupit !!!  Vstupné - ujde.  Klubový časopis - býval za suché  z nosa a v něm spousta materiálu o Baníku,aktuality ,fofo, info, zkrátka fajn a to býval černobílý !!! Dnes máme barevný paskvil,plný reklam na všechno možné,na sponzory,na firmy,na čerta ďábla,na vše ,co není třeba,protože řeč je o fotbale a o Baníku... Pánové ,dělejte vše proto,aby sláva Baníku rostla!!!  Tato kritika samozřejmě není celá,je tady toho zlepšovat,že bych strávil u PC velmi dlouhou chvíli...Ostatně,pochybuji,že to pomůže !!!

2 Morty Morty | E-mail | Web | 24. října 2008 v 14:17 | Reagovat

Jiří Bortel: S většinou kritizovaných věcí souhlasím. O vylepšování Bazalů - je jasné, že se odpovědní lidé budou ohánět výroky typu "Na Bazalech nejsou možnosti na vylepšování" apod., ale některé věci by se určitě daly zvládnout...

3 Stanislav Vachulka Stanislav Vachulka | E-mail | 26. října 2008 v 1:57 | Reagovat

Absolutně souhlasím s p.Jiřím Bortelem!!! Je mi 44let,poprvé jsem na posvátné Bazaly vstoupil v roce 1976. Celý svůj život tento fotbalový klub miluji,v dobách slavných a také špatných..Baníček je hrdost tohoto kraje,pro namyšlenou PRAHU to úhlavní nepřítel číslo jedna,všichni moc dobře víme ,že vinikající hráči Baníku museli přestoupit do právem nenavíděné SPARTY,aby mohli hrát v reprezentaci.Pamatuji si doby,kdy byli v Havířově vylepovány plakáty zvoucí na domácí utkání-dnes kde nic ,tu nic..Rozhlas na stadionu -úplná katastrofa.Buletin na zápas-samá reklama,proboha kde to jsme,vím že peníze jsou potřeba,ale fanoušek chce číst o svém Baníčku.Práce na zlepšování je hodně,letos opravdu diváci prořídli,určitě se naším klukům hraje lépe před pořádnou kulisou,kterou umíme vytvořit jenom my chachaři.Držím palce všem co náš klub Baníček milují...

4 Kelly Kelly | 5. listopadu 2015 v 10:45 | Reagovat

Ahoj fandové, sháníte kvalitní make-up a líčení, případně další pomůcky na stadion?

http://ptakoviny-andel.cz/make-up-a-doplnky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama