V POHÁRU ČMFS JDEME DÁL -> BOSKOVICE - BANÍK 0:7

25. září 2008 v 6:57 | Morty |  NEWS!!!
Zapomenut je těsný výsledek z minulého pohárového utkání na hřišti Brumova. Ostravský Baník si tentokrát v pohodě zastřílel a z Boskovic si odvezl postup do osmifinále po výhře 0:7. V další fázi narazí Baník na Mutěnice, které doma přejely ligisty z Budějovic jasně 4:0.

Ačkoliv Baník šetřil Svěrkoše, Otepku, Galáska i Tchuře s brankářem Vaškem, bezpečně si ohlídal hladký postup. Ostrava měla po půlhodině hry vystaráno. První velkou šanci lapil Mičolovi gólman přímo na čáře, ale hostující záložník obě další příležitosti v rozpětí devíti minut už proměnil. Když ve 30. minutě překonal brankáře Švédu patičkou ještě Střihavka, bylo rozhodnuto.
"Myslím, že můžeme být spokojeni. Jak s postupem, tak s tím, že jsme konečně dokázali proměnit šance, které jsme si vypracovali," řekl trenér Baníku Karel Večeřa.
Branky: 30., 77. a 79. Střihavka, 19. a 28. Mičola, 66. Lukeš, 84. Markovič. Rozhodčí: Mikel - Gallo, Vysloužil. Diváci: 2 155. Poločas: 0:3Sestava Ostravy: Buček - Řezník, Pavlík, Bolf (66. Ricka), Križan - Mičola (46. Wojnar), Marek, Lukeš, Lička - Zeher (70. Markovič), Střihavka. zdroj: idnes.cz