SVĚRKOŠ MŮŽE HRÁT. ZA ŠKRCENÍ DOSTAL POKUTU 80 TISÍC.

25. září 2008 v 17:14 | Morty |  NEWS!!!

Václav Svěrkoš zaplatí za nedávný incident z Teplic pokutu ve výši 80 tisíc korun. Fotbalista Baníku Ostrava a útočník české reprezentace byl potrestán pouze finančně a v dalších ligových zápasech může nastoupit.
Ve čtvrtek o tom rozhodla Disciplinární komise ČMFS vedená Alexandrem Károlyim.
Co se na teplických Stínadlech stalo?
Český reprezentant po prohraném zápase přišel k Antonínu Rosovi, se kterým se v průběhu utkání pohádal, chytil ho pod krkem a teplický fotbalista se skácel k zemi.

Na tom se ještě oba aktéři před komisí Alexandra Károlyiho shodli. Jenže další události už se v jejich podání zásadně liší.
Svěrkoš tvrdí, že svého soupeře chytil za dres pod krkem, když si ho chtěl přitáhnout a "promluvit si s ním blíž". Rosův pád a ležení na zemi pak považuje za nafilmované a zbytečné.
Teplický bek naopak trvá na tom, že útočník Baníku ho držel přímo za krk. "Chytil mě za ohryzek a dusil mě. Snažil jsem mu vytrhnout a spadl jsem na zem," popsal Rosa incident disciplinárce.

Šli si podat ruce?

"Mrzí mě, že se to takhle musí řešit. S protihráčem jsme se hecovali, po zápase jsme si šli podat ruce. Byly tam nějaké sprosté narážky, snažil jsem se ho chytit za dres pod krkem a přitáhnout si ho k sobě," vysvětloval Svěrkoš.
"Neměl jsem se na něho takhle sápat, to je moje chyba. Ale já jsem mu neublížil. Jsem si téměř jistý, že za krk jsem ho nechytil, a určitě jsem mu nezmáčkl ohryzek," bránil se ostravský střelec.
"Kdyby mě chytil za dres, tak nebudu padat a simulovat jako malý kluk. Trvám na svém," oponoval Rosa, který prý poté cítil bolest při polykání.
Disciplinární komise se nakonec přiklonila k verzi Antonína Rosy, kterého v jeho výpovědi podpořil i spoluhráč Klein.
Podle Alexandra Károlyiho disciplinární komise o takových incidentech rozhoduje jen výjimečně.
"K nesportovnímu chování došlo na hřišti, kde by to měl řešit rozhodčí. Ale tady to bylo až po skončení utkání, za zády rozhodčího," uzavřel šéf diciplinárky. (zdroj: www.aktualne.cz)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama