KONEČNĚ VÝHRA -> DEJ BAAANIIIK GOOOL - PŘÍBRAM 2:0

21. září 2008 v 20:25 | Morty |  ZÁPASY "A" TÝMU

Uf. Tři body jsou naštěstí doma. Ostravský Baník porazil v netradičním nedělním termínu Příbram 2:0. Skóre otevřel v 68.minutě po hlavičce Bolf, chvilku před koncem pojistil vítězství Baníku vlastencem příbramský Nohýnek.
V nevlídném počasí a po několika porážkách si na Bazaly našlo cestu 3.823 věrných fanoušků, kterým zatrnulo už ve čtvrté minutě. Příbramský Huňa přesprintoval Řezníka, dostal se však moc blízko před Vaška a nestačil ho přelobovat. V dalších minutách měl více ze hry Baník, který však stejně nedokázal překonat střelecké trápení. Neujala se zblokovaná Zeherova střela, kterou příbramský gólman Krbeček vyrazil s problémy nad bránu, ani Mičolova hlavička. I situaci z 19.minuty, kdy se míč pomalu snášel na Svěrkošovu hlavu, nakonec Krbeček zvládl a balon stačil před ostravským střelcem vyrazit.

Baník měl stále více ze hry, jeho hráči často hrozili, jenže dát gól jim nebylo souzeno. I přestože si to fanoušci v kotli svým 40timinutovým skandováním pokřiku "Dej Baník goool" moc přáli.
Start do druhého poločasu mohl zlomit průběh hry na stranu hostů. Příbramský Borek však pár kroků od volné brány nepochopitelně neusměrnil hlavičku do Vaškovy sítě. Až pak se dostavil intenzivnější tlak domácích. Večeřův celek přece jen zpřesnil kombinaci a dovedlo ho to k šancím: Krbeček musel v 57. minutě zlikvidovat ránu Tchuře, o sedm minut později ho protáhl Střihavka a vyražený míč Marek poslal vedle opuštěné branky.
Střelecké trápení prolomil v minutě s pořadovým číslem 68 stoper René Bolf. Tentokrát po rohu Otepky poslal míč hlavou do správné sítě a Baník se tak mohl po 265 minutách radovat ze vstřeleného gólu. Z Baníku spadla křeč, ale výkon se moc nezlepšil. Osm minut před koncem volejem orazítkoval břevno Svěrkoš. Definitivní pojistky se domácí dočkali až v nastavení. To když Střihavkův centr místo odkopu stoper Nohýnek kuriózně napálil do vlastní sítě.
Baník Ostrava - Marila Příbram 2:0 (0:0)
Branky: 68. Bolf, 90+1. Nohýnek vlastní. Rozhodčí: Jílek - Kubáň, Vysloužil. ŽK: Tchuř - Pleško, Tomašák, Nechvátal. Diváci: 3823. BANÍK: Vašek - Řezník, Neuwirth, Bolf, Tchuř - Marek, Galásek, Otepka, Mičola (62. Střihavka) - Svěrkoš, Zeher (90. Lička). Trenér: Večeřa.
PŘÍBRAM: Krbeček - Knakal, Nohýnek, J. Štochl, Mišun - Klesa, Biyik (46. Nechvátal), Pleško, Tomašák (83. M. Štochl) - Borek (74. De Oliveira), Huňa

Názory trenérů

Karel Večeřa (trenér Baníku): "Věděli jsme, že pokud nedáme brzy gól, tak to bude těžké. Měli jsme nějaké možnosti, ale bohužel po tom ne zrovna povedeném startu do soutěže nám v ofenzivě schází lehkost. Důležité bylo, že jsme si pohlídali obrannou činnost a přežili i velkou šanci soupeře. Pak se nám povedlo otevřít skóre. V předešlých zápasech jsme měli se standardními situacemi problémy, tentokrát nám jedna vyšla. V závěru už to bylo o tom, abychom neudělali nějakou chybu. Povedlo se. Bylo to vítězství vůle a odhodlání, obrovský dík zaslouží i diváci, kteří nám moc pomáhali."
Massimo Morales (trenér Příbrami): "Bohužel, body musíme získat jinde. Hráli jsme dobře, týmu nemám co vyčítat. Jenže jsme branku dostali ve chvíli, kdy jsme byli lepší. Můžeme litovat obrovské zahozené příležitosti Borka. Hrajeme dobře, ale nebodujeme. To jsme tušili, máme mladý, nezkušený tým. Potřebujeme tvrdě pracovat jako dosud."