HIGHLIGHTS: BANÍK - SPARTAK

20. září 2008 v 12:59 | Morty |  NEWS!!!

Ostrava po třech letech znovu shlédla zápas Poháru UEFA. A po jeho skončení moc radosti zrovna nevypuklo... Pojďme si shrnout zajímavé momenty, které se značně medializovaného utkání Baník - Spartak týkaly.
Co chceme více? 12.120 diváků na Bazalech lze brát jako jednoznačné zklamání. Rok o Evropu těžce bojujeme, na rozhodující zápas loni s Bohemkou je vyprodáno a na samotný UEFA Cup pak zůstává na stadionu 5 tisíc volných míst. Proč?

Cena vstupenek byla na dobré úrovni, na tak důležitý zápas se přece nedalo očekávat vstupné za 50 Kč... Bezpečnostní opatření při prodeji byla jen pro dobro domácích fanoušků, navíc prokázat se při koupi lupenu občankou snad není takový problém. Samotný prodej vstupenek probíhal hlavně v předprodeji. Zpočátku to vypadalo na bleskurychlé vyprodání všech tiketů, pak se ovšem prodej jaksi zpomalil... Lupeny šlo v den zápasu koupit ve Fanshopu Baníku, proto argument "kvůli lístkům nepojedu do Ostravy" nemůže obstát. Fanshop není od stadionu nijak daleko. A co dál by fanoušky mohlo odradit? Počasí, které nebylo nijak hrozné? Obava z vlastní bezepčnosti, když bylo nasazeno 800 policistů a hostů přijelo jen něco málo přes stovku? Ale jděte...
Úvodní kartoniáda z důvodu mnoha prázdných míst nevyšla podle představ. Škoda. Ti, kteří přišli, však v úvodu vytvořili pekelnou atmosféru. Postupně trochu upadal, což skvěle charakterizoval i Mario Lička. ,,Hlavně v prvním poločase byli fanoušci fantastičtí. V druhém poločase, stejně jako my, trochu ochabli, i tak nám ale určitě pomohli."
Nebylo to špatné. Zejména v prvním dějství odehrál Baník se Spartakem kvalitní partii. Bohužel branku nedal, za což mohl být v posledních vteřinách první půle potrestán. Vaškův ohromující zákrok naštěstí radosti hostů zabránil. Na hlavičku Bolfa do vlastní sítě ale Vašek nedosáhl. Gólově odpovědět jsme bohužel nedokázali. Více se hře věnovat nebudu, různých referátů, studií a rozborů najdete snad všude přehršel.
Zastavit bych se chtěl u jednoho momentu z první půle. Útočník David Střihavka nedokázal z pár metrů tváří v tvář překonat skvělého Pletikosu a tribuny ho za to odměnily skandováním "Rooobert Zeher"... Je jasné, že na takové úrovni by se podobné šance měly proměňovat. Můžete si postěžovat, jaké je to kopyto apod. (neříkám že třeba není :-P), vyvolávat ale okamžitě jméno Střihyho potencionálního náhradníka? Ne, děkuji. Hráč potřebuje v tuhle chvíli hlavně podpořit.
A na závěr něco na usmání. Viděli jste exkluzivní video na tn.cz s "baníkovským chuligánem", který měl důvěrné informace o "bitce" na Stodolní v počtu 200 na 200? Jestli ne, podívejte se ZDE! Předpoklady reportéra tn.cz a jeho kolegy se velmi překvapivě nenaplniny...K tomuto tématu doporučuji interesantní a kvalitní článek "Vytváření hysterie". Přečíst si ho můžete na této adrese.
A nezapomeňte...

VĚŘÍME A VĚŘIT BUDEM...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama