GENERÁLKA NA SPARTAK VYŠLA SKVĚLE -> PLZEŇ - BANÍK 1:3

27. září 2008 v 19:39 | Morty |  ZÁPASY "A" TÝMU

Do Štruncových sadů nezajížděl Baník Ostrava s ohledem na postavení v tabulce jako velký favorit. Po výhře 3:1 si však slezský klub veze domů ze západočeské metropole 3 body. Dostává se tedy Baník konečně do správného tempa? Přesvědčit nás o tom může ve čtvrtečním pohárovém zápasu na půdě Spartaku Moskva.
Po úvodním vzájemném oťukávání zahrozil jako první Baník. Ve 20.minutě vystřelil ze skrumáže Mičola, jenže plzeňský gólman Poštulka jeho ránu lapil. Další šanci hostů už ale zneškodnit nedokázal.

Tomáš Marek poslal zprava zpětnou přihrávku na Otepku, který z patnácti metrů umístil míč k levé tyči - 0:1. I v dalším průběhu prvního poločasu měl navrch hostující celek. Obrovskou příležitost zvýšit vedení měl po půlhodině hry Svěrkoš, který spálil pokutový kop po nedovoleném zákroku Jiráčka na pronikajícího Řezníka.Hosté zahrozili jen po dalekonosné Horváthově ráně, která skončila těsně vedle svatyně Petra Vaška.
Dvoubrankového vedení se však Baník nakonec přece jen dočkal. Po Svěrkošově přihrávce se v lize poprvé po návratu trefil Mario Lička, skórující střelou z levé strany z poměrně těžkého úhlu - 0:2. A mohlo být ještě lépe - to kdyby Otepka trefil z větší dálky prázdnou branku po ukázové kombinaci týmu hostí.
Do druhé půle se snažili domácí na Baník vlétnout. Snížit mohl Petržela, který netrefil zblízka branku po Horváthově přímém kopu. Kontaktního gólu se však Plzenští přece jen dočkali. Po pravém křídle zasprintoval Rezek, nádherně odcentroval, Petržela přiťukl Horváthovi a ten dělovkou z hranice šestnáctky nedal Vaškovi šanci 1:2.
Plzeňské vzkříšení však netrvalo dlouho. Za pár minut se sám před Poštulkou objevil Svěrkoš, udělal plzeňskému gólmanovi kličku a tomu nezbývalo nic jiného než ostravského střelce v šestnáctce faulovat. K pokutovému kopu se tentokrát postavil Otepka a střelou do protipohybu Poštulky zvýšil vedení Baníku na 1:3.
Baník se již neměl kam hnát a v obraně si počínal zkušeně, a tak kromě dobrého zákroku Poštulky proti Svěrkošově přímému kopu se zápas dohrával bez nebezpečných šancí. Před odvetným utkáním Poháru UEFA si tak ostravský Baník připsal už třetí vítězství v řadě. Jen tak dál hoši.

FC Viktoria Plzeň - FC Baník Ostrava 1:3 (0:2)

Branky: 57. Horváth - 25. a 63. z pen. Otepka, 38. Lička. Rozhodčí: Matějek - Ubias, Teuber. ŽK: Rezek, Poštulka, Rada - Zeher, Vašek. Diváci: 3835. PLZEŇ: Poštulka - Šmejkal (82. Tatanašvili), Rada, Navrátil, Lecjaks (40. Rezek) - Limberský, Horváth, Trapp, Jiráček - Petržela, Varadi (72. Mlika). Trenér: Šilhavý. BANÍK: Vašek - Řezník, Neuwirth, Bolf, Tchuř - Marek, Lička (60. Zeher), Galásek, Otepka, Mičola (78. Wojnar) - Svěrkoš (88. Markovič). Trenér: Večeřa.