Září 2008

UŽ VE ČTVRTEK - ODVETA 1.KOLA POHÁRU UEFA

29. září 2008 v 15:39 | Morty |  NEWS!!!

Už ve čtvrtek čeká fotbalisty Baníku Ostrava odvetný zápas 1.kola Poháru UEFA na půdě ruského Spartaku Moskva. Slezané nazajížděli na východ s kdovíjakými vyhlídkami na postup - jejich postup by byl brán jako velké překvapení. Mohlo by se to však Baníku podařit? Nebo se snad máme obávat podobných debaklů ze hřišť soupeřů jako v minulých pohárových rokách?
Sázkové kanceláře to vidí jednozačně. Třeba Tipsport označil příležitost na postup Spartaku nízkým kurzem 1,06:1, Baník byl ohodnocen kurzem 6:1.

GENERÁLKA NA SPARTAK VYŠLA SKVĚLE -> PLZEŇ - BANÍK 1:3

27. září 2008 v 19:39 | Morty |  ZÁPASY "A" TÝMU

Do Štruncových sadů nezajížděl Baník Ostrava s ohledem na postavení v tabulce jako velký favorit. Po výhře 3:1 si však slezský klub veze domů ze západočeské metropole 3 body. Dostává se tedy Baník konečně do správného tempa? Přesvědčit nás o tom může ve čtvrtečním pohárovém zápasu na půdě Spartaku Moskva.
Po úvodním vzájemném oťukávání zahrozil jako první Baník. Ve 20.minutě vystřelil ze skrumáže Mičola, jenže plzeňský gólman Poštulka jeho ránu lapil. Další šanci hostů už ale zneškodnit nedokázal.

SVĚRKOŠ MŮŽE HRÁT. ZA ŠKRCENÍ DOSTAL POKUTU 80 TISÍC.

25. září 2008 v 17:14 | Morty |  NEWS!!!

Václav Svěrkoš zaplatí za nedávný incident z Teplic pokutu ve výši 80 tisíc korun. Fotbalista Baníku Ostrava a útočník české reprezentace byl potrestán pouze finančně a v dalších ligových zápasech může nastoupit.
Ve čtvrtek o tom rozhodla Disciplinární komise ČMFS vedená Alexandrem Károlyim.
Co se na teplických Stínadlech stalo?
Český reprezentant po prohraném zápase přišel k Antonínu Rosovi, se kterým se v průběhu utkání pohádal, chytil ho pod krkem a teplický fotbalista se skácel k zemi.

V POHÁRU ČMFS JDEME DÁL -> BOSKOVICE - BANÍK 0:7

25. září 2008 v 6:57 | Morty |  NEWS!!!
Zapomenut je těsný výsledek z minulého pohárového utkání na hřišti Brumova. Ostravský Baník si tentokrát v pohodě zastřílel a z Boskovic si odvezl postup do osmifinále po výhře 0:7. V další fázi narazí Baník na Mutěnice, které doma přejely ligisty z Budějovic jasně 4:0.

KONEČNĚ VÝHRA -> DEJ BAAANIIIK GOOOL - PŘÍBRAM 2:0

21. září 2008 v 20:25 | Morty |  ZÁPASY "A" TÝMU

Uf. Tři body jsou naštěstí doma. Ostravský Baník porazil v netradičním nedělním termínu Příbram 2:0. Skóre otevřel v 68.minutě po hlavičce Bolf, chvilku před koncem pojistil vítězství Baníku vlastencem příbramský Nohýnek.
V nevlídném počasí a po několika porážkách si na Bazaly našlo cestu 3.823 věrných fanoušků, kterým zatrnulo už ve čtvrté minutě. Příbramský Huňa přesprintoval Řezníka, dostal se však moc blízko před Vaška a nestačil ho přelobovat. V dalších minutách měl více ze hry Baník, který však stejně nedokázal překonat střelecké trápení. Neujala se zblokovaná Zeherova střela, kterou příbramský gólman Krbeček vyrazil s problémy nad bránu, ani Mičolova hlavička. I situaci z 19.minuty, kdy se míč pomalu snášel na Svěrkošovu hlavu, nakonec Krbeček zvládl a balon stačil před ostravským střelcem vyrazit.

FOTKY Z KOTLE: BANÍK - PŘÍBRAM

21. září 2008 v 19:43 | Morty |  FOTOGALERIE
Fotogalerii ze zápasu Baník Ostrava vs. Příbram si můžete prohlédnout ZDE!

POVINNOSTÍ JSOU TŘI BODY -> BANÍK - PŘÍBRAM

20. září 2008 v 19:15 | Morty |  NEWS!!!

Místo a datum utkání: Stadion Bazaly - Ostrava, neděle 21.září od 14:30
V netradičním čase přivítá Baník na svém stadionu ligového nováčka z Příbrami. Pro Baník neexistuje žádná jiná varianta než výhra, Příbram naopak nemá co ztratit. Nalodí se slezský klub na vítěznou vlnu? Je nejvyšší čas.
Dosavadní průběh ligy neprobíhá z baníkovského pohledu podle představ. V lize prohrál tým dvakrát za sebou, urvat dobrý výsledek se nepodařilo ani v Poháru UEFA.

HIGHLIGHTS: BANÍK - SPARTAK

20. září 2008 v 12:59 | Morty |  NEWS!!!

Ostrava po třech letech znovu shlédla zápas Poháru UEFA. A po jeho skončení moc radosti zrovna nevypuklo... Pojďme si shrnout zajímavé momenty, které se značně medializovaného utkání Baník - Spartak týkaly.
Co chceme více? 12.120 diváků na Bazalech lze brát jako jednoznačné zklamání. Rok o Evropu těžce bojujeme, na rozhodující zápas loni s Bohemkou je vyprodáno a na samotný UEFA Cup pak zůstává na stadionu 5 tisíc volných míst. Proč?

FOTKY Z KOTLE: BANÍK - SPARTAK MOSKVA

20. září 2008 v 10:52 | Morty |  FOTOGALERIE
Fotogalerii z pohárového utkání proti Spartaku Moskva si můžete prohlédnout ZDE!

BANÍK - SPARTAK 0:1 (0:0)

19. září 2008 v 5:13 | Morty |  ZÁPASY "A" TÝMU

V úvodním zápase 1.kola Poháru UEFA prohrál Baník na domácí půdě s ruským Spartakem Moskva smolně 0:1. Článek o utkání, fotky a video se supportem z utkání zde naleznete dnes, popř.v sobotu. Nyní si můžete přečíst alespoň referát ze zápasu.
Trenér Michael Laudrup udělal při své premiéře hned tři změny v základní sestavě Spartaku, skvělý začátek však mohl zažít soupeř.
Otepka už v 6. minutě parádně zatočil svůj trestný kop z dvaceti metrů přes zeď do pravého horního rohu hostující branky, ale Pletikosa míči konečky prstů pomohl na spojnici tyče a břevna.
Dvanáct tisíc bouřících diváků se mohlo radovat po šanci Střihavky, kterému se navzdory nadějnému postavení odražený míč zapletl mezi nohama. Vystřelil jen do vyběhnutého Pletikosy. Následná dorážka ostravského útočníka šla nad branku.

DENÍK SPORT: PROČ SE BANÍK NEPROBUDIL?

16. září 2008 v 19:10 | Morty |  NEWS!!!
Kde jsou příčiny baníkovské krize? Na to se ve svém úterním vydání snažil nalézt odpověď i deník Sport. Možné příčiny zde doplňuje komentář Tomáše Galáska. Podařilo se Sportu opravdu nalézt příčiny současných neúspěchů?
V čem vězí dosavadní ostravské tápání? Je opravdu jen otázkou času, kdy mužstvo začne hrát podle svých představ, jak se domnívá například generální manažer klubu Verner Lička?
Nebo je problém například v tom, že mužstvo nemá hierarchii a naopak příliš mnoho šéfů? S takovým míněním přišel ještě v době, kdy nebyl trenérem žižkovské Viktorie, Josef Csaplár.

BANÍKU TO NEJDE. CO S TÍM?

15. září 2008 v 17:19 | Morty |  NEWS!!!
Deváté místo v tabulce, ztráta devíti bodů na vedoucí Spartu. To po šesti odehraných kolech není pro Baník dobrá vizitka. Jak vzdáleně teď zní slova generálního manažera Vernera Ličky, který před měsícem a půl hovořil o útoku na 1-5 místo v tabulce! Situace je zkrátka vážná. A to už ve čtvrtek čeká Baník zápas se slavným Spartakem Moskva...
Nevím jak vy, ale já osobně už mám ostud v pohárové Evropě dost. Doma jsme sice v zápasech s Boro, Leverkusenem ani Heerenveenem ani jednou neprohráli, zato venku to byly výsledkové tragédie. V současné době by se asi nikdo nedivil, kdyby Baník podobný výsledek (tzn. prohry 0:5 či 0:3) zopakoval tentokrát i doma proti Spartaku.

NEDAŘÍ SE A NEDAŘÍ... TEPLICE - BANÍK 1:0 (0:0)

14. září 2008 v 20:38 | Morty |  ZÁPASY "A" TÝMU

Generálka před Pohárem UEFA se nepovedla. Po nepříliš zajímavém průběhu utkání odešel ze hřiště se sklopenými hlavami ostravský Baník, třebaže si jeho soupeř - Teplice - nějaký výraznější tlak nevytvořil. Ruskému Spartaku se po shlédnutí utkání určitě kolena nerozklepala...
V Teplicích i Baníku měli přes reprezentační přestávku o čem přemýšlet. Jejich umístění zdaleka neodpovídalo předsezonním ambicím klubu. Baníkovský kouč Večeřa sliboval u svých hráčů zvýšenou agresivitu v osobních soubojích. Přichystal několik změn, nehrál například Lukeš.

DNES OD 17:00 -> TEPLICE - BANÍK

14. září 2008 v 15:22 | Morty |  NEWS!!!

Ostravský kouč Karel Večeřa naznačil, že v nedělním utkání se dají očekávat změny v sestavě. Nastoupí Baník se dvěma útočníky?
Svým způsobem to bude ostrá generálka pro zápas Poháru UEFA se Spartakem Moskva. Právě nedělní ligový duel v Teplicích by měl být pro ostravské fotbalisty tím správným odrazovým můstkem pro příští náročné dny. V kabině Baníku se ale o utkání se Spartakem Moskva nemluví. "Doopravdy na něj nemyslíme.

METELKA ZAMÍŘIL NA HOSTOVÁNÍ DO OPAVY

11. září 2008 v 17:38 | Morty |  NEWS!!!
Záložník František Metelka opustil Baník Ostrava. Do konce podzimní části bude hostovat v Opavě, kde s vrcholovým fotbalem začínal. Osmadvacetiletý univerzální záložník pravděpodobně odehraje ve žlutomodrém dresu už nadcházející utkání v Olomouci s místním HFK.
Metelka si v letošní sezoně za Baník moc nezahrál. Jen třikrát zasáhl do závěrečných minut. ,,Je to zkušený hráč, který potřebuje hrát delší úseky zápasu než pouze závěrečné minuty, případně hrát za juniorku - takže jsme ho po vzájemné dohodě do konce podzimu uvolnili," popsal situaci okolo střelce 10 ligových branek trenér FCB Karel Večeřa.
"Metelka bude pro náš tým určitě posilou, má na svém kontě řadu ligových zkušeností a výhodou je jeho univerzálnost," řekl k nové akvizici generální manažer Slezského FC Opava Pavel Hadamczik a dodal: "Prozatím jsme se s hráčem i jeho mateřským klubem domluvili na půlročním hostování, ale to se v zimních měsících může změnit."

PŘI ZÁPASU SPARTAKU V OSTRAVĚ POMOHOU I POLŠTÍ POLICISTÉ

6. září 2008 v 9:27 | ČTK |  NEWS!!!
Přísná bezpečnostní opatření i dopravní omezení čekají fotbalové fanoušky v souvislosti s úvodním zápasem prvního kola Poháru UEFA, v němž se 18. září na Bazalech utká Baník Ostrava se Spartakem Moskva. Opatření řešili ve čtvrtek představitelé města a další strany, které se na něm budou podílet.
Do Ostravy dorazí například i polští policisté, kteří pomohou svým českým kolegům s případnou identifikací polských rowdies, řekla ČTK Pavla Bittnerová z ostravského magistrátu. Tvrdá jádra fanoušků obou klubů totiž udržují družbu právě s Poláky.

LUPENY NA SPARTAK -> CENA 100,- AŽ 490,-

2. září 2008 v 20:25 | Morty |  NEWS!!!

Ceny vstupenek na domácí utkání 1. kola Poháru UEFA se Spartakem Moskva budou v rozpětí od 100 do 490 korun, jejich předprodej začne ve čtvrtek.
Systém prodeje vychází z velice přísných bezpečnostních opatření, které zápas se Spartakem Moskva budou provázet, a standardně běžel třeba při MS 2006 v Německu. Všechna opatření jsou činěna kvůli bezpečnosti Vás, fanoušků.
Každý lístek lze koupit pouze po předložení originálu či kopie dokladu totožnosti (občanský průkaz, cestovní pas). Jméno a příjmení se uvede na vstupenku a údaje se budou kontrolovat u vchodu pouze s originálem dokladu totožnosti. Každý kupující může koupit nejvýše jen čtyři lístky, pouze však tehdy, pokud předloží doklady totožnosti či jejich kopie všech osob, které na utkání půjdou. Lístky budou nepřenosné! (zdroj: www.fcb.cz)