OHLASY NA POHÁROVÝ LOS

30. srpna 2008 v 10:54 | Morty |  NEWS!!!
Na Bazalech nebylo po losu zrovna veselo. Většina lidí v Baníku si Spartak Moskva nepřála... Ohlasy z klubu si můžete přečíst v tomto článku.

Karel Večeřa (trenér Baníku): ,,Chtěl jsem z těch možných soupeřů asi nejvíc Herthu Berlín, ale co se dá dělat. Losu neporučíte. Do Ruska se však docela těším, ještě jsem tam nikdy nebyl. Musíme si ověřit, jestli se skutečně bude hrát na umělé trávě. Pokud ano, budeme si muset doma tréninky na tomto povrchu zajistit."
Verner Lička (generální manažer FCB): ,,Samozřejmě jsme to asi všichni chtěli trochu jinak. Nejsem příliš velkým optimistou. Spartak je sice silný a atraktivní soupeř, ale na druhou stranu bude v sérii obrovským favoritem, navíc s tím budou spojeny i značné náklady. K tomu všemu ještě začínáme doma a to jsem si přál jenom v případě vylosování jediného soupeře, AC Milán. Bohužel, nestalo se."
Karel Kula (asistent trenéra): ,,Někdo může namítnout, že teď asi Spartak není ve formě, ale nikdo z nás neviděl, jak hrálo v zápasech předkola Ligy mistrů Dynamo Kyjev. Ruský tým má ohromnou sílu. Pokusíme se porvat o postup, přesto jsme v páru outsiderem."
Václav Svěrkoš (útočník Baníku):,,Spartak má sílu, je to favorit. Když už jsme měli hrát s tak kvalitním mužstvem, tak by bylo lepší utkat se s AC Milán. Ale popereme se o to, věřím, že nám taky moc pomůžou fanoušci, i když cesta do Moskvy bude pro ně asi hodně komplikovaná. Bude především záležet na tom, jak zvládneme první zápas doma. Jestli se nám podaří udržet čisté konto a nějakou branku dát. Rozhodně je to hodně těžký soupeř, ale já osobně se na ten zápas hrozně těším."
Rudolf Otepka (záložník Baníku): ,,Máme v týmu dostatek zkušených kluků, kteří už pohár hráli. Nemyslím si, že nemáme šanci na úspěch."
Tomáš Galásek (záložník Baníku): ,,Určitě se střetneme se špičkovým evropským klubem, o jehož kvalitách nemá cenu mluvit. Mají ve středu řadu reprezentantů nejen z Ruska. Ale je to hratelnější soupeř než AC Milán, se kterým jsme se mohli taky utkat. Se Spartakem Moskva mám negativní bilanci, kdy jsem v dresu Ajaxu s ním doma prohrál 1:3 a v Lužnikách jsme remizovali 1:1. Ruské kluby jsou hodně kvalitní, vždyť Petrohrad vyhrál Pohár UEFA. I když to možná někomu tak nepřijde, do Ostravy přijede hodně atraktivní soupeř. Souboj to bude hodně sledovaný. Je jasné, že hodně napoví už domácí zápas na Bazalech. Pokud v něm neinkasujeme a třeba i gól dáme, můžeme mít šanci. Hlavně mladí kluci se mohou ukázat. Ruská liga jde pořád nahoru a už se neodchází jen na západ Evropy.
Třeba nás Spartak podcení a my toho využijeme. I to se ve fotbale někdy stává. Na druhé straně hrají tam Kováč s Jiránkem, kteří vědí, že Baník nemá úplně špatný tým a má také v české lize vysoké ambice. Rusko šlo v posledních letech hodně ekonomicky nahoru, to je bez debat. Celkově ta situace se zemí ani u nás už není taková jako v době, když jsem já odcházel před lety do zahraničí. Strach z ubytování, jídla i cesty mít nemusíme."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama